ورزش سه‌ |
1 ماه پیش

باورنکردنی: دیوید تیلور المپیک را از دست داد ورزش سه

آرون بروکس، سورپرایز بزرگ کشتی در پاریس ۲۰۲۴

باورنکردنی: دیوید تیلور المپیک را از دست داد!

در‌ کمال ناباوری دیوید تیلور با دو شکست متوالی برابر آرون بروکس از رسیدن به المپیک پاریس بازماند.

باورنکردنی: دیوید تیلور المپیک را از دست داد!

به گزارش "ورزش سه"، قهرمان سه دوره مسابقات جهانی کشتی آزاد و همچنین قهرمان وزن 86 کیلوگرم المپیک توکیو که گربه سیاه حسن یزدانی، قهرمان بزرگ کشتی ایران محسوب می‌شود، با قوانینی که فدراسیون کشتی آمریکا وضع کرده بود، در فینال ایکس یا همان فینال انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای حضور در المپیک برابر آرون بروکس ایستاد، کشتی گیری که در نیمه نهایی به سختی و با اختلاف یک امتیاز از سد زاهید والنسیا گذشت.

اما دیوید تیلور كه مستقيما در فينال حاضر بود، عصر شنبه برابر این رقیب نه چندان شناخته شده و تقریبا بدون عنوان قرار گرفت و در حالى كه به نظر می‌رسيد تيلور کار راحتی برای به دست آوردن دوبنده تیم ملی آمریکا در المپیک 2024 پاریس داشته باشد، در مبارزه اول اتفاق عجيب و دور از انتظارى رخ داد. در این مبارزه تیلور ۴ بر یک شکست خورد و شوک بزرگی را متحمل شد.

تیلور که می دانست باید دو بار حریف خود را در فینال شکست دهد تا حضور خود در پاریس را نهایی کند، بعد از چند ساعت(بامداد امروز به وقت تهران) برای بار دوم مقابل بروکس مبارزه کرد. به نظر می رسید جادوگر آمریکایی این بار با شیوه متفاوتی وارد تشک شود و بتواند حریفش را شکست دهد، اما بازهم‌ بروکس‌ که گویا به خوبی تیلور را آنالیز کرده بود، توانست برنده کشتی لقب بگیرد و بدون اینکه فنی از قهرمان بلامنازع ۸۶ کیلوگرم جهان در سال های اخیر بخورد، با نتیجه ۳ بر یک دستش به عنوان برنده بالا برود.

بدین ترتیب یکی از اتفاقات عجیب و باورنکردنی و مهم نه تنها برای کشتی آمریکا بلکه برای کشتی ایران رخ داد و دیوید تیلور‌ در المپیک پاریس جای خود را به آرون بروکس داد. حالا شاید حسن یزدانی با خیالی آسوده تر بتواند برای دومین طلای المپیک خود گام‌ بردارد چون گویا دوران امپراطوری تیلور‌ در این وزن به پایان رسیده است.

پوشش زنده خبری

02 اردیبهشت 1403 ساعت 04:58

بولت زیر مجموعهبدین ترتیب آرون بروکس با برهم زدن تمامی معادلات وزن ۸۶ کیلوگرم ملی پوش کشتی آزاد آمریکا در این وزن در المپیک ۲۰۲۴ پاریس شد.

02 اردیبهشت 1403 ساعت 04:57

بولت زیر مجموعهبا اينكه تصور مى شد در دومين مبارزه وزن ٨۶ کیلوگرم دیوید تیلور نمایش متفاوتی داشته باشد، اما دقیقا اتفاقات کشتی اول تکرار شد. قهرمان المپیک توکیو هر چقدر سعی کرد از دست ها و پاهای ‌پرتوان بروکس عبور کند، موفق نشد و روی یک زیرگیری خودش با زیرکی حریفش خاک شد. تلاش های تیلور تا ثانیه های آخر ادامه داشت، اما در نهایت فقط او‌ یک امتیاز گرفت و ۳ بر یک نتیجه را واگذار‌ کرد تا در‌کمال‌ ناباوری در دومین فینال هم‌ شکست بخورد.

02 اردیبهشت 1403 ساعت 04:55

بولت پرسپولیستيلور به المپيك نرسيد

02 اردیبهشت 1403 ساعت 04:31

بولت زیر مجموعهکایل دِیک با کسب دو پیروزی مقابل جیسون نولف ، ملی پوش وزن ۷۴کیلوگرم کشتی‌آزاد آمریکا شد.

02 اردیبهشت 1403 ساعت 04:30

بولت زیر مجموعهکایل اسنایدر با کسب دو پیروزی مقابل ایزاک ترامبل ، ملی پوش وزن ۹۷کیلوگرم کشتی‌آزاد آمریکا شد.

2013250
02 اردیبهشت 1403 ساعت 02:53

بولت زیر مجموعهدر فینال دوم وزن ۱۲۵ کیلوگرم میسون پاریس ۷ بر صفر هیدن زیلمر را شکست داد و با کسب دومین پیروزی، المپیکی شد.

2013249
01 اردیبهشت 1403 ساعت 23:14

بولت زیر مجموعهنحوه مبارزه بروکس و زیرگیری تماشایی او از دیوید تیلور‌ می‌تواند یک فیلم آموزشی خوب برای شکست دادن جادوگر آمریکایی توسط سایر کشتی گیران‌ جهان باشد.

2013180
01 اردیبهشت 1403 ساعت 22:17

بولت زیر مجموعهدیوید تیلور از سال 2018 تا 2023 در تمامی تورنمنت‌های داخلی و بین المللی فقط یک بار در فینال مسابقات جهانی 2021 به حسن یزدانی باخته بود و امروز بعد از حدود 2.5 سال بار دیگر طعم شکست را چشید.

01 اردیبهشت 1403 ساعت 22:17

بولت زیر مجموعهبه نظر مى‌رسد انتخابى وزن ٨٦ كيلوگرم كشتى آمريكا به اندازه انتخابى اين وزن در ايران اهميت پيدا كرده چون در صورت غيبت تيلور در المپيک خیلی از کارشناسان شانس حسن یزدانی را برای کسب طلا بیش از پیش می‌دانند.

01 اردیبهشت 1403 ساعت 22:13

بولت زیر مجموعهدو چهره نامدار كشتى آزاد آمريكا در اوزان ٧٤ و ٩٧ كيلوگرم برخلاف ديويد تيلور توانستند مبارزه اول را با پيروزى پشت سر بگذارند. در وزن ۷۴ کیلوگرم کایل دیک ٤ بر يك از سدجیسون نولف گذشت و در وزن ٩٧ كيلوگرم کایل اسنایدر توانست ٥ بر صفر بر ایزاک ترامبل غلبه كند.

مشاهده بیشتر


#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدافع میانی تیم ملی والیبال ایران می‌گوید بازیکنان تمام تلاش خود را می‌کنند تا در این سه بازی تدارکاتی با برزیل به بهترین هماهنگی برسد.

۱ هفته پیش

محرم نویدکیا بازیکنانش را برای بازی با تراکتور به میدان فرستاد.

۱ هفته پیش

هافبک ازبکستانی پرسپوليس که این روزها به تیتر یک اخبار نقل و انتقالاتی تبدیل شده، قصدی برای پایان کار در این تیم ندارد.

۱ هفته پیش

در پی اتفافات اخیر در باشگاه مس رفسنجان، خداداد افشاریان و سهیل مهدی از ریاست کمیته داوران و کمیته مسابقات استعفا کردند.

۱ هفته پیش

یازده بازیکن آلومینیوم اراک برای تقابل با چادرملو ادرکان مشخص شد.

۱ هفته پیش

سرمربی تیم ملی امروز دومین دیدار تدارکاتی خود را برابر برزیل برگزار خواهد کرد.

۱ هفته پیش

جلسه امروز فدراسیون سوارکاری با استاندار گلستان برگزار شد.

۱ هفته پیش

استوری علیرضا بیرانوند سوال بزرگی را برای من ایجاد کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی سپک تاکرا ایران برای حضور در رقابت های جام جهانی مالزی ٢٠٢۴ راهی کوالالامپور شد.

۱ هفته پیش

بیشتر...