گلستان ما |
1 ماه پیش

گلستان ما جولانگاه معتادان ناامن می شود اجرای ۷۸ مرحله طرح جمع آوری معتادان متجاهر در گرگان

به گزارش گلستان ما؛ در منطقه بافت تاریخی گرگان به دلیل تاریکی تیرهای چراغ برق و همچنین وجود خانه های مخروبه فضایی برای استقرار معتادان متجاهر و کارتن خواب به وجود آمده است.

در پی انتشار یکی از  این فیلم ها در فضای مجازی از سوی سایت گلستان ما رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از تشدید نظارت ها و اجرای طرح ها جمع آوری معتادان در گرگان خبر داد.

سرهنگ انتظامی مجيد زائري می گوید: مبارزه با عناصر تهیه و توزیع مواد مخدر از اولويت هاي كاري پليس است و نیروی انتظامی با آگاهی از اینکه مواد مخدر ريشه و بستر شكل گيري بسیاری از جرایم و آسيب هاي اجتماعي در جامعه است از این رو تلاش می کند با بکارگیری توان عملیاتی نسبت به ناامن کردن محیط برای فعالیت فروشندگان مواد مخدر با همکاری سایر سازمان ها ونهادها اقدام کند.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدراستان با بيان اينکه در مبارزه با پديده شوم اعتياد و مصرف مواد مخدر تمام ظرفيت هاي اجتماعي باید با حساسيت جدي به کارگيري شود تا شاهد مهار و کاهش تقاضا باشيم، افزود: در صورتي مي توان به نقطه مطلوب در امر مبارزه با مواد مخدر رسيد که زمينه هاي اجتماعي و فردي مصرف مواد مخدر کاهش يابد تا سيستم عرضه و تقاضا در جهت منفي حرکت کند .

سرهنگ زائري با تاکید بر آگاهی بخشی  به شهروندان در راستای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه ياد آور شد: در کنار از بين بردن شرايط فراهم کننده گرايش به مصرف مواد مخدر بايستي عزم عمومي در خانواده ها و جامعه به کمک نيروي انتظامي و اقدامات بازدارنده بيايد و اين مهم با توسعه آگاهي مردمي تحقق مي يابد.

وي افزود: چنانچه جامعه به درجه اي از مشارکت با دستگاه هايي که اقدامات بازدارنده را در دستور کار خود دارند برسد که وجود و مصرف مواد مخدر را به عنوان تهديدي جدي عليه خود و جامعه بدانند به طور قطع، ميزان ورود و عرضه مواد نيز به شدت کاهش خواهد يافت.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان تصریح کرد: ما با تمام توان در مسير مبارزه با مواد و آثار شوم اعتياد و خشكاندن ريشه پليدي ها خواهيم ايستاد، چرا كه اعتقاد داريم مواد مخدر ريشه و بستر شكل گيري آسيب هاي اجتماعي است و خشكاندن اين ريشه در راستای ارتقاء شاخص های امنیتی در جامعه یک ضرورت است.

سرهنگ زائری جمع آوری وبرخورد با معتادان متجاهر را مطالبه مستمر مردم عنوان کرد و گفت : در همین راستا طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به اجرای ۷۸ مرحله طرح عملیاتی جمع آوری معتادان متجاهر در گرگان  خاطر نشان کرد : در همین راستا تعداد ۶۶۴ معتاد متجاهر از پارک ها ، معابر عمومی، مناطق چرم خیز و خانه های مخروبه در بافت قدیمی شهر  جمع آوری شدند.

انتهای پیام/

 #‌خبری #‌اخبار منبع: گلستان ما

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...