خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

شروع طرح کاشت 10 هزار اصله نهال در استان مرکزی تسنیم


آغاز طرح کاشت 10 هزار اصله نهال در استان مرکزی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: امسال چهار میلیون اصله نهال در راستای طرح کاشت مردمی یک میلیارد درخت با همکاری بخش خصوصی در استان مرکزی تولید شده است.

- اخبار استانها -

به‌گزارشخبرگزاری تسنیماز اراک، عبدالحسین محمدی ظهر امروز در آیین برخط هماهنگی اجرای آغاز نهال‌کاری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت که به صورت همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی برگزار شد، با اشاره به آغاز طرح کاشت 10هزار اصله نهال، اظهار داشت: کاشت 10 هزار اصله نهال در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد نهال، همزمان با سراسر کشور در روز یازدهم آذرماه آغاز می‌شود و این نهال‌ها در 30 هکتار از زمین‌های ملی و طبیعی این استان کشت می‌شود.

وی افزود: امسال چهار میلیون اصله نهال در راستای طرح کاشت مردمی یک میلیارد درخت با همکاری بخش خصوصی در استان مرکزی تولید شده است. برخی نهال‌های تولید شده در این استان از جمله صنوبر از گونه‌های یک سال توزیع است که امسال در بین متقاضیان توزیع می‌شود و برخی گونه‌ها ازجمله زبان‌گنجشک و گردو نیز سال آینده در بین مردم توزیع می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی تصریح کرد: پنج‌ هزار و 700 اصله نهال از گونه‌های سرو خمره‌ای، زبان‌گنجشک و گل‌محمدی در 16 و نیم هکتار از زمین‌های طبیعی و ملی شهرستان اراک، سه هکتار در شهرستان شازند و 850 اصله نهال بادامچه در چهار و نیم هکتار از زمین‌های ملی شهرستان تفرش، سه هکتار سرو خمره‌ای و زبان گنجشک در حریم شهر نیمور شهرستان محلات و سه هکتار نیز در شهرستان خمین کشت می‌شود.طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کشت گونه‌های بیابانی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه انجام می‌شود.

محمدی عنوان کرد: 50 هزار اصله نهال از مجموع نهال‌ها در شهرستان محلات، 90 هزار اصله نهال در خمین، 200 هزار اصله نهال توسط شهرداری اراک و 400 هزار اصله نهال نیز توسط بخش خصوصی در شهرستان زرندیه و بقیه در نهالستان اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در اراک تولید شد.

انتهای پیام/711/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یکی از بزرگترین حامیان مالی دونالد ترامپ اعلام کرد حتی اگر رئیس جمهور سابق در یکی از چند پرونده اتهامی خود محکوم شود، همچنان به کمپین انتخاباتی وی کمک‌های مالی می‌کند.

نیم ساعت پیش

شهرهای ترکیه در دولت جدید شاهد اجرای عملیات گسترده پلیس و نیروهای امنیتی برای دستگیری اعضای ده‌ها باند تبهکاری و سران مافیا هستند و همه می‌پرسند: چرا در گذشته شاهد چنین اقداماتی نبودیم.

نیم ساعت پیش

2 قلاده شیر سفید وارد باغ وحش ارم سبز شدند.

نیم ساعت پیش

ملی‌پوش نوجوان تنیس روی میز ایران در یک قدمی کسب مدال برنز در قابت‌های قهرمانی جهان قرار گرفت.

نیم ساعت پیش

رهبر انقلاب صبح امروز خطاب به بسیجیان: از دو قطبی‌های کاذب بپرهیزید. کسانی که مبانی و اصول اسلام و انقلاب و ولایت فقیه را قبول دارند برادر شما هستند؛ حتی اگر سلیقه متفاوتی دارند.

یک ربع پیش

معاون پیشگیری از جرم دادگستری استان قزوین گفت: مهمترین و اساسی‌ترین راهبرد دستگاه قضایی در کاهش و کنترل جرایم انتخاباتی؛ توجیه، ارشاد و اقناع اشخاص حقیقی و حقوقی، مدیران دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌ها، داوطلبان و مسئولان ستادهای انتخاباتی است.

نیم ساعت پیش

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار بسیجیان تاکید کردند: حادثه تاریخ ساز طوفان الاقصی به معنای واقعی کلمه توانست جدول سیاستهای آمریکا در این منطقه را برهم بریزد و انشالله این طوفان ادامه پیداکند جدول را محو خواهد کرد.

نیم ساعت پیش

صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه، انقلابی بزرگ در صنعت مهجور فوتبال کشور قلمداد می شود.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: بنزین معمولی که هم‌اکنون در تهران توزیع می‌شود با استاندارد یورو۴ و با کیفیت است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...