خبرگزاری تسنیم |
6 ماه پیش

شروع طرح کاشت 10 هزار اصله نهال در استان مرکزی تسنیم


آغاز طرح کاشت 10 هزار اصله نهال در استان مرکزی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: امسال چهار میلیون اصله نهال در راستای طرح کاشت مردمی یک میلیارد درخت با همکاری بخش خصوصی در استان مرکزی تولید شده است.

- اخبار استانها -

به‌گزارشخبرگزاری تسنیماز اراک، عبدالحسین محمدی ظهر امروز در آیین برخط هماهنگی اجرای آغاز نهال‌کاری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت که به صورت همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی برگزار شد، با اشاره به آغاز طرح کاشت 10هزار اصله نهال، اظهار داشت: کاشت 10 هزار اصله نهال در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد نهال، همزمان با سراسر کشور در روز یازدهم آذرماه آغاز می‌شود و این نهال‌ها در 30 هکتار از زمین‌های ملی و طبیعی این استان کشت می‌شود.

وی افزود: امسال چهار میلیون اصله نهال در راستای طرح کاشت مردمی یک میلیارد درخت با همکاری بخش خصوصی در استان مرکزی تولید شده است. برخی نهال‌های تولید شده در این استان از جمله صنوبر از گونه‌های یک سال توزیع است که امسال در بین متقاضیان توزیع می‌شود و برخی گونه‌ها ازجمله زبان‌گنجشک و گردو نیز سال آینده در بین مردم توزیع می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی تصریح کرد: پنج‌ هزار و 700 اصله نهال از گونه‌های سرو خمره‌ای، زبان‌گنجشک و گل‌محمدی در 16 و نیم هکتار از زمین‌های طبیعی و ملی شهرستان اراک، سه هکتار در شهرستان شازند و 850 اصله نهال بادامچه در چهار و نیم هکتار از زمین‌های ملی شهرستان تفرش، سه هکتار سرو خمره‌ای و زبان گنجشک در حریم شهر نیمور شهرستان محلات و سه هکتار نیز در شهرستان خمین کشت می‌شود.طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کشت گونه‌های بیابانی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه انجام می‌شود.

محمدی عنوان کرد: 50 هزار اصله نهال از مجموع نهال‌ها در شهرستان محلات، 90 هزار اصله نهال در خمین، 200 هزار اصله نهال توسط شهرداری اراک و 400 هزار اصله نهال نیز توسط بخش خصوصی در شهرستان زرندیه و بقیه در نهالستان اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در اراک تولید شد.

انتهای پیام/711/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آب‌های خلیج فارس به علت وزش باد‌های جنوب شرقی از عصر سه شنبه ۲۹ خرداد مواج است.

نیم ساعت پیش

درخبر زیر فال قهوه فردا چهارشنبه 30 خرداد ماه 1403را بخوانید.

1 ساعت پیش

یک کارشناس مذهبی با اشاره به ارتباط محبت و پذیرفتن ولایت حضرت علی علیه السلام، اطاعت از ولی را مهم‌ترین پیام غدیر عنوان کرد.

نیم ساعت پیش

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: تیم مقابله با آلودگی دریایی این اداره کل با مشارکت شهرداری، محیط زیست و سمن‌های مرتبط نسبت به پاک‌سازی ساحل بندر بوشهر اقدام کرد.

نیم ساعت پیش

در گزارش زیر تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره واقعی‌بودن شعار‌های انتخاباتی را بررسی کرده‌ایم.

نیم ساعت پیش

دبیرکل ناتو که به واشنگتن سفر کرده است با انتقاد از رویکرد چین در قبال درگیری در اروپا، پکن را به پرداخت هزینه این رویکرد تهدید کرد.

نیم ساعت پیش

دیدار نهایی جام حذفی فوتبال در ورزشگاه آزادی تهران و با کمک داور ویدیویی برگزار خواهد شد.

یک ربع پیش

مدیرکل بهزیستی فارس از برگزاری دهمین کنگره ملی شعر رضوی و علوی خانواده بهزیستی سراسر کشور در شیراز خبر داد.

یک ربع پیش

رییس پلیس راه البرز از ترافیک سنگین صبحگاهی در آزادراه تهران - کرج - قزوین در محدوده استان البرز خبر داد و از رانندگان خواست با احتیاط حرکت کنند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...