خودروتک |
2 سال پیش

هیولای جدید فورد برای مسابقات درگ

هیولای جدید فورد برای مسابقات درگ

فورد پرفرومنس با همکاری چند شرکت قطعه‌ساز از خودروی الکتریکی موستانگ کبرا جت ۱۴۰۰ با قدرت ۱،۴۰۰ اسب بخار و گشتاور بیش از ۱،۴۹۰ نیوتن‌متر برای مسابقات درگ رونمایی کرد.

به گزارشخودروتکبه نقل زومیت ،فوردبار دیگر توانایی‌های خود را در ارائه فناوری‌های باتریخودروی الکتریکیبا نمونه اولیه موستانگ کبرا جت ۱۴۰۰ به نمایش گذاشته است.

فورد پرفورمنس با کمک شرکت‌های قطعه‌ساز MLe Racecars، واتسون اینجینیرینگ، AEMEV و Cascadiaخودروبرقی مخصوص مسابقه درگ تولید کرد. این خودروی مسابقه‌ای ازباتریبا ظرفیت نامشخص و قدرت خروجی کلی ۱،۴۰۰اسب بخارو بیش از ۱،۴۹۰ نیوتن‌متر گشتاور از تعداد نامعلومی موتور برقی بهره می‌برد.

از ویدئوی منتشرشده همچنین به نظر می‌رسد که این سیستم محرکه دارای جعبه دنده دو سرعته است. پیش‌بینی می‌شود که فورد موستانگ کبرا جت ۱۴۰۰ بتواند به لطف پیشرانه الکتریکی، مسافت ۴۰۰ متر را در کم‌تر از ۸ ثانیه طی کند و بیشینه سرعت آن به بیش از ۲۷۳ کیلومتربرساعت برسد.

Ford Mustang Cobra Jet 1400 / فورد موستانگ کبرا جت 1400

مارک راشبروک، مدیر فورد پرفورمنس موتوراسپرتس در این زمینه گفت:

ما پیش از آن‌که پروژه Cobra Jet ۱۴۰۰ را به عنوان آزمایشی برای سنجش دانش فورد در زمینه‌یفناوریخودروی الکتریکی بدانیم،به عنوان فرصتی برای شروع تولید پیشرانه‌های برقی در پکیج خودروی مسابقه‌ای که قبلاً تجارب زیادی با آن‌ها داشتیم، نگاه می‌کنیم. بنابراین ما معیارهای عملکردی داشتیم که می‌خواهیم همین حالا با آن‌ها هماهنگ شده و بتوانیم بر موانع پیروز شویم.

Ford Mustang Cobra Jet 1400 / فورد موستانگ کبرا جت 1400

آخرین مدل کبرا جت در سال ۲۰۱۸، از پیشرانه ۵/۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر کایوت مجهز به سوپرشارژر Whipple بهره می‌برد و می‌توانست نزدیک به ۱،۰۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند و در تنها ۸ ثانیه مسیر ۴۰۰ متر را طی کرده و به بیشینه سرعت ۲۴۱ کیلومتربرساعت برسد. وقتی هنسی کبرا جت ۲۰۱۶ را روی دینامومتر قرار داد، آن از پیشرانه ۵ لیتری خورجینی هشت سیلندر کایوت مجهز به سوپرشارژر بهره می‌برد؛ پیشرانه قادر بود قدرت خروجی ۸۷۱ اسب بخار را بهبه چرخ‌های عقب منتقل کند و کبرا جت می‌توانست در زمان ۸/۵ ثانیه مسافت ۴۰۰ متر را بپیماید.

Ford Mustang Cobra Jet 1400 / فورد موستانگ کبرا جت 1400

فورد موستانگ کبرا جت ۱۴۰۰ دارای برخی از پیشرفته‌‌ترین فناوری‌هایی است که در پیشرانه‌های آینده فورد استفاده خواهد شد. این خودروی کوپه امسال در چند رویداد و مسابقات درگ شرکت خواهد کرد و توانایی‌های خود را در درگ به هواداران، رسانه‌ها و رقبا نشان می‌دهد.

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زیباکلام ادعاهای قبلی خود را پس گرفت و گفت: هیچ منبع و مأخذ موثقی پیرامون صحت و سقم آمار کشته‌شدگان ندارم.

9 ساعت پیش

گاف بامره پیمان یوسفی گزارشگر برزیل سوئیس در پایان نیمه اول را ببینید.

7 ساعت پیش

تیم ملی فوتبال برزیل دومین دیدار خود در بیست و دومین دوره رقابتهای جام جهانی را با برتری برابر سوئیس به پایان برد تا تکلیف صعودش به دیدار سوم کشیده نشود.

8 ساعت پیش

دادستان ایلام از آزادی ۱۲۴ نفر از بازداشتی‌های حوادث اخیر در ایلام خبر داد.

9 ساعت پیش

مجمع ملی فرانسه امروز با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، قطعنامه غیرالزام‌آوری را علیه ایران تصویب کرد.

7 ساعت پیش

روزبه چشمی که در بازی با انگلیس در بین دو نیمه تعویض شد به مرد اول جدال با ولز بدل شد. او با ضربه‌ای فوق‌العاده زیبا دروازه حریف را باز کرد تا راه برای پیروزی ایران هموار شود.

5 ساعت پیش

سخنگوی صنعت آب گفت: میزان بارندگی از ابتدای سال آبی تا کنون به ۲۸ میلیمتر رسیده که با اندکی اختلاف، مشابه سال گذشته، کشور با ۱۶ درصد کاهش بارندگی مواجه است.

9 ساعت پیش

بسیاری از افراد دارای حس قوی حسادت بوده و توان دیدن موفقیت‌های دیگران را ندارند. باید به این افراد یادآوری کرد که مطالعات جدید نشان می‌دهد حسادت ممکن است منجر به بیمار شدن فرد حسود شود و در وهله نخست وی را دچار مشکل کند.

7 ساعت پیش

استاندار گیلان گفت: خروجی‌ مراکز آموزشی و دانشگاهی باید به دروازه صنعت و تولید متصل شود تا رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی را به همراه داشته باشد.

9 ساعت پیش

بیشتر...