یواس ای تودی: محبوبیت بایدن در میان رای دهندگان جوان در حال کاهش است all tv logo

یواس‌ای تودی: محبوبیت بایدن در میان رای‌دهندگان جوان در حال کاهش است
بین‌المللاروپا و آمریکا

یواس‌ای تودی با اشاره به نتایج نظرسنجی‌های اخیر اعلام کرد که محبوبیت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در میان جوانان این کشور در حال کاهش است و این امر می‌تواند زنگ خطری برای این سیاستمدار دموکرات در انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری ایالات متحده باشد.

طبق آخرین نظرسنجی‌ها معلوم شده است که بایدن محبوبیت خود را در میان رای دهندگان جوان از دست می‌دهد و عمده دلیل آن نارضایتی این قشر از عملکرد دولت در مناقشه رژیم اسرائیل و حماس است.

نظرسنجی جوانان هاروارد که از افزون بر ۲۰ هزار جوان ۱۸ تا ۲۹ ساله انجام شده است، نشان داد که بایدن نسبت به دونالد ترامپ دیگر نامزد انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری آمریکا، عملکرد بهتری داشته است ولی آمار کلی در میان جوانان برای دولت فعلی در حال ریزش است.

بر اساس این گزارش ۶۰ درصد از رای دهندگان جوان زیر ۳۰ سال از بایدن و تنها ۳۰ درصد از ترامپ حمایت کردند. همچنین در مجوع ۵۱ درصد از کل جوانان از بایدن و ۲۸ درصد از ترامپ حمایت داشتند.

ستی وارن، مدیر مؤسسه سیاست در مدرسه هاروارد کندی، در بیانیه‌ای خبری گفت: جوانان امروز نگرانی‌های زیادی در مورد اینکه کشور ما به کجا می‌رود، دارند.

وی افزود: جوانان کشور در حوزه‌های اقتصاد، سیاست خارجی، مهاجرت و آب و هوا، نگرانی دارند و به طور فزاینده‌ای آماده هستند تا صدای خود را در نوامبر امسال در پای صندوق‌های رای به گوش مردم برسانند.

درگیری اسرائیل و حماس یکی از موضوعاتی است که رای دهندگان جوان را به پای صندوق‌های رای می‌کشاند. این نظرسنجی نشان می‌دهد که جوانان آمریکایی بیشتر فکر می‌کنند که حملات اسرائیل غیرقابل توجیه است.

مهاجرت نیز به موضوع داغ دیگری تبدیل شده است. در حالی که ۵۳ درصد از جوانان آمریکایی فکر می‌کنند که در مرز جنوبی بحران وجود دارد، ۵۰ درصد موافقند که مهاجران فرهنگ ایالات متحده را بهبود می‌بخشند و ۴۵ درصد مخالف ساخت دیوار هستند.

این گزارش تاکید دارد که به طور کلی نظرسنجی‌ها در آمریکا نشان می‌دهد که بایدن در میان رای دهندگان جوان از حمایت ضعیفی برخوردار است.

نظرسنجی اخیر دانشگاه سافولک که در ژانویه منتشر شد، نشان داد که در میان رای دهندگان زیر ۳۵ سال، ترامپ پیشتاز است.

منبع: ایرنا

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سیل برزیل که از هفته گذشته آغاز شده صد‌ها هزار نفر را مجبور به تخلیه منازل خود کرده و جان ۱۵۰ نفر را گرفته است.

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

رویداد ملی جوانی جمعیت با شعار «هر فرزند هدیه‌ای از بهشت» در باغ موزه دفاع مقدس استان قم برگزار شد.

۱ هفته پیش

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

شبکه اسرائیلی «کان» گزارش داد دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال سلاح به اسرائیل را بعد از تعلیق موقت آن از سر گرفت.

۱ هفته پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

۱ هفته پیش

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وقوع دوباره سیل در این استان هشدار نارنجی صادر کرد.

۱ هفته پیش

به گفته معاون رئیس‌جمهور امسال مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی اختصاص داده شد‌.

۱ هفته پیش

بیشتر...