خبرآنلاین |
1 سال پیش

واکنش چمران به سرمای شدید در کشور: مردم خودشان به خودشان یاری برسانند خبرآنلاین

واکنش چمران به سرمای شدید در کشور: مردم خودشان به خودشان یاری برسانند

ایسنا نوشت: رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سرما و برودت سراسری هوا در کشور از مردم درخواست کرد تا در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

مهدی چمران در آغاز جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، گفت: امروز جلسه خاص شورای شهر تهران را آغاز می‌کنیم. روز ۲۶ دیماه سالروز فرار شاه معدوم از کشور است و حتما کسانی که سن‌شان قد می‌دهد یادشان هست که روز فرار شاه معدوم یکی از روزهای بسیار خوشحال کننده ملت ما بود که با استقبال پرشور مردم در همه کشور مواجه شد و روز عجیب و فراموش نشدنی برای همه ملت بود.

وی افزود: البته ما باید درس عبرت بگیریم و به گونه‌ای باشیم که مردم از رفتن ما خوشحال نشوند و از رفتن ما ناراحت شوند.

وی ادامه داد: امیدواریم انقلاب اسلامی که با این تلاش‌ها به بار نشسته و پس از ۴۴ سال به پیش رفته است به لطف الهی و به برکت خون شهدا و همت مردان و زنان انقلابی همچنان به جلو به پیش برود و هر روز شاهد پیشرفت‌های بیشتر کشور باشیم. اگرچه مشکلات فراوان است و دشمن هم آرام نمی‌نشیند و هر روز ما را با مشکلات جدیدی مواجه خواهد کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در تشریح حوادث روز به موضوع اهانت نشریه شارلی ابدو به ساحت ولایت، مرجعیت، روحانیت و رهبریت تشیع اشاره کرد و افزود: برای ما و مردم ما این اهانت بسیار سنگین است. این نشریه سابقه زشت و اهانت باری در این مسائل دارد. پیشتر نیز به پیامبر اسلام اهانت کرد و حالا به مرجعیت شیعه، روشی که صهیونیست‌ها پیش گرفتند و با این حرکت‌های فرهنگی می‌خواهند به انقلاب اسلامی، رهبریت ما و همبستگی ما آسیب بزنند. البته از سوی دیگر این مسئله حاکی از بهت و عصبانیت آنهاست.

چمران به مسئله سرمای شدید حاکم در کشور اشاره کرد و افزود: مسئله سرمای سراسری کشور و کمبود گاز مسئله پر اهمیتی است. لذا درخواست ما از مردم همکاری در این زمینه است تا خودشان به خودشان یاری برسانند تا مردم در شهرهای سردسیر شمالی آسیب نبینند.

بیشتر بخوانید:

وزیر کشور: برخی ادارات، بدون روشن‌کردن سیستم‌های گرمایشی هم، می‌توان حضور داشت / مایلیم، مدارس، آخرین اماکنی باشند که تعطیل می‌شوند

۲۳۳۲۳۶#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نیمه اول تیر ماه با هوایی خنک تر از نرمال در نیمه شمالی پیش‌بینی شده است.

دیروز

مشمولان بالای ۳۵سال و دارای ۲فرزند از سربازی معاف شدند.

1 روز پیش

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی گفت: امسال سراغ تک تک ساختمان‌های ناایمن وزارتخانه‌ها و ساختمان‌های دولتی می‌رویم.

15 ساعت پیش

گردهمایی بزرگداشت هفته قوه قضاییه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه و مقامات عالی قضایی برگزار شد.

1 روز پیش

تصویر زیر از مجموعه عکس‌های محمود پاکزاد از تهران مربوط به میدان حسن آباد در سال ۱۳۳۶ است.

دیروز

رییس کل دادگستری استان تهران از صدور کیفرخواست پرونده شهادت سردار سلیمانی و برگزاری دادگاه آن طی یک ماه آینده خبر داد.

1 روز پیش

تصویر زیر از مجموعه عکس‌های محمود پاکزاد از تهران مربوط به میدان فردوسی در سال ۱۳۳۶ است.

دیروز

سر کلانتر غرب مشهد گفت: ضارب مامور حفاظت فیزیکی یکی از بوستان‌های مشهد در کمتر از ۷۲ ساعت پس از تشکیل پرونده توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

13 ساعت پیش

وثیقه خروج از کشور مشمولان برای زائران اربعین حذف شد.

1 روز پیش

بیشتر...