الحوثی: یمن برای حمله زمینی آمریکا آماده است all tv logo

الحوثی: یمن برای حمله زمینی آمریکا آماده است
بین‌المللخاورمیانه

محمد علی الحوثی عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد حملات آمریکا و انگلیس علیه صنعاء، الحدیده و دیگر استان‌های یمن موثر نیست.

آمریکا و انگلیس در مرحله اخیر چندین بار حمله هوایی علیه اهداف یمنی انجام دادند و مقامات یمنی بار‌ها تاکید کردند که این حملات بی‌اثر بوده و مانع حمایت‌های یمن از ملت مظلوم فلسطین در غزه نخواهد شد.

الحوثی که با شبکه الجزیره گفتگو می‌کرد، تاکید کرد که حملات هوایی و موشکی آمریکا و انگلیس در مرحله اخیر شکست‌خورده و بی‌نتیجه بوده و یمن «هیچ نگرانی نسبت به اقدام نظامی زمینی این ۲ کشور برای سلطه بر سواحل یمن در دریای سرخ ندارد».

الحوثی در بخش دیگری خاطرنشان کرد حمله زمینی این ۲ کشور آن چیزی است که ملت یمن می‌خواهد.

عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: «آمریکا اگر نیروهایش را به یمن بفرستد با چالش‌هایی مواجه می‌شود که دشوارتر از چالش‌هایش در افغانستان و ویتنام خواهد بود. مردم یمن اکنون از آمادگی بالایی برخوردار است و گزینه‌هایی برای شکست راهبردی آمریکا در منطقه دارد».

او تاکید کرد که پیام عملیات نیرو‌های مسلح یمن در دریای سرخ و خلیج عدن توقف وحشیگری رژیم صهیونیستی و جنایت نسل‌کشی‌های آن در غزه است که با حمایت و مشارکت آمریکایی‌ها انجام می‌شود.

«یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن نیز روز گذشته- دوشنبه- از انجام عملیات جدیدی توسط ارتش این کشور علیه یک کشتی آمریکایی در دریای سرخ خبر داد.

منابع آگاه در نهاد‌های دریانوردی به روزنامه الاخبار گفتند: کشتی باری آمریکایی «استار آیریس» که نیرو‌های مسلح یمن دوشنبه اعلام کرد آن را با تعدادی موشک دریایی مناسب هدف قرار داده است، حامل تجهیزات پیشرفته فناوری بود و به سمت هند در حرکت بود و از بندر «نورفولک» آمریکا راهی دریای سرخ شده بود.

این منابع اعلام کردند: این کشتی از روز شنبه در نزدیکی جیبوتی متوقف شده بود و قبل از ورود به دریای سرخ پرچم جزایر مارشال را حمل می‌کرد و سپس با ورود به دریای سرخ با برافراشتن پرچم ایران سعی در استتار خود داشت.

منابع الاخبار در ادامه گفتند: دستگاه‌های اطلاعات یمن اکنون به شدت تحرکات کشتی‌های اسرائیلی، آمریکایی و انگلیسی را زیر نظر دارند و لحظه به لحظه تحرکات آن‌ها را دنبال می‌کنند.

طبق گفته این منابع، آمریکایی‌ها پیشتر نیز اقدام مشابهی را انجام داده و تلاش کرده بودند کشتی «استار ناسیا» یونان را با برافراشتن پرچم چین از دریای سرخ عبور دهند، اما موفق نشدند و این کشتی آن‌ها نیز هدف قرار گرفت.

منبع: ایسنا

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللخاورمیانه#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: آغاز زمان رای‌گیری ساعت 8 بوده و طبق قانون تا 10ساعت ادامه پیدا خواهد کرد. بعد از ساعت 18 بنا به تشخیص وزیر کشور تمدید می‌شود که اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نیم ساعت پیش

وزیر ارتباطات گفت: مردم می‌توانند از طریق پیام‌رسان‌های ایرانی ویراستی، ایتا و گپ محل شعب اخذ رأی را در نزدیکی خود ببینند و به آن محل مراجعه کنند.

نیم ساعت پیش

علی‌رغم وجود سرمای هوا در شهرستان شیراز همچنان مردم ولایتمدار و شهیدپرور این خطه با اشتیاق برای حضور در انتخابات در شعب اخذ رای در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) حضور پررنگی دارند.

نیم ساعت پیش

حسن روحانی رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم، در انتخابات ۱۴۰۲ شرکت کرد.

نیم ساعت پیش

جانباز بالای 70 درصد قطع نخاعی، شرکت در انتخابات را وظیفه دانست و گفت: اکنون شرایط حساسی است چرا که هجمه‌های دشمنان در عرصه‌های بین‌الملل و داخلی بسیار ‌پررنگ‌تر از گذشته شده است.

نیم ساعت پیش

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای داشت و اغلب سخنان رهبرمعظم انقلاب به خصوص آن بخش از سخنان ایشان "برای خوشحال کردن دوستداران انقلاب و ناکام کردن دشمنان را برجسته کردند. "

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: انتخابات فعلی اولین یا آخرین حماسه ملت ایران نبوده، ملت ایران حماسه های بزرگی در پیش دارد و این پیام را به دشمن می‌دهد که بدانند ملت بزرگ ایران راهی که انتخاب کرده را با صلابت ادامه خواهند داد.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تاکنون در استان اصفهان مشکلی نداشتیم که به اصل رأی گیری صدمه‌ای وارد شده باشد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...