فوتبالی |
۱ هفته پیش

فریبا: کی روش ترکیب تیم ملی را با لژیونرها چینش می کند ساپینتو تیم قلعه نویی را نمی شناسد فوتبالی

فریبا: کی‌روش ترکیب تیم ملی را با لژیونرها چینش می‌کند/ ساپینتو تیم قلعه‌نویی را نمی‌شناسد

فریبا: کی‌روش ترکیب تیم ملی را با لژیونرها چینش می‌کند/ ساپینتو تیم قلعه‌نویی را نمی‌شناسد

پایگاه خبری فوتبالی- پیشکسوتاستقلالبا بیان اینکه کارلوس کی‌روش ترکیب تیم ملی را با استفاده از لژیونرها چینش می‌کند گفت: اگر از خط خوردن بازیکنان استقلال انتقاد می‌کنم نظر شخصی‌ام است.معتقدم آنها می‌توانستند به کی‌روش کمک کنند.

به گزارش فوتبالی به نقل از ایرنا،«بهتاش فریبا» یکی از بازیکنانی است که سال‌ها پیش از این و در جام‌جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران بود. او که سابقه حضور در بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تورنمنت ورزشی جهان را در کارنامه‌اش دارد از جدایی اسکوچیچ انتقاد می‌کند! البته این انتقاد بدان معنا نیست که چرا این مربی کروات در قطر روی نیمکت تیم ملی نمی‌نشیند بلکه بر این باور است رفتارها با این مربی که ایران را به جام‌جهانی رساند، درست نبود.

وی در گفت‌وگویی حرف‌های جالبی را بر زبان آورد. حرف‌هایی که در قالب پرسش و پاسخ از حضورتان خواهد گذشت.

اول از استقلال شروع کنیم، تیمی که در آخرین بازی خود توانست با سه گلنساجی مازندرانرا شکست دهد.

استقلال شرایط خوبی را در این مسابقه تجربه کرد. این تیم در بازی با نساجی مازندران به تمامی حرف و حدیث‌ها پایان داد و نمایش عالی و بدون نقصی را در ورزشگاه آزادی به اجرا گذاشت. نساجی تیم ضعیف یا دست و پا بسته‌ای نبود، آنها تاکتیکی و با برنامه هستند اما یک اتفاق باعث برد استقلال نشد بلکه دلایل فنی زیادی داشت.

چه دلایلی؟

بازیکنان استقلال به خوبی از پرس خارج شدند. نفراتی از سوی ریکاردو ساپینتو در ترکیب استقلال قرار گرفته بودند که به راحتی می‌توانستند نفرات روبه‌روی خود را جا بگذارند. دوندگی بازیکنان عالی بود و استقلال به راحتی ایجاد موقعیت می‌کرد.

ساپینتو تحت فشار قرار داشت و با این برد تا حدود زیادی از زیر فشارها خارج شد.

من از همان روز اول که کارش را در استقلال شروع کرد، گفتم نیاز به زمان دارد تا به شناخت برسد و این شناخت هر روز نسبت به روز قبل بیشتر می‌شود. او در همین بازی آخر ترکیب خوبی را به زمین فرستاد، تعویض‌های خوبی انجام داد. او بر اساس نیاز تیم چینش را انجام می‌دهد، در همین بازی با نساجی مازندرانآرش رضاوندرا نگاه کنید. همه کار انجام داد؛ شوت‌زنی، حمل توپ، توپ‌گیری و پاس خوب.

این استقلال توانایی تکرار قهرمانی را دارد؟

لیگ امسال پیچیده و سخت است. چند تیم تا اینجای کار مدعی نشان داده‌اند، به طور حتم در ادامه لیگ جذابیت‌های زیادی را شاهد خواهیم بود. استقلال تیمی است که می‌تواند با نفراتی که در اختیار دارد در این فصل باز هم جام قهرمانی را به دست آورد و ابزار لازم را برای تکرار قهرمانی در اختیار دارد.

استقلال بازی سختی را با گل‌گهر سیرجان پیش رو خواهد داشت.

گل‌گهر تا اینجای مسابقات لیگ با امیر قلعه‌نویی مثل یک مدعی جدی ظاهر شده و عملکرد مطلوبی را به اجرا گذاشته است. این تیم از استقلال شناخت کاملی دارد اما ساپینتو این شناخت را از حریف آینده‌ ندارد و وظیفه آنالیزورهاست که در این فاصله زمانی، نقاط ضعف و قوت حریف را کاملا مورد تحلیل فنی قرار دهند.

درباره استقلالی‌های تیم ملی چه نظری دارید؟

نظر شخصی‌ام را می‌گویم. نظرم این است که خط خوردن بازیکنان استقلال از تیم ملی، منطقی نبود.

چرا منطقی نبود؟

گفتم که این نظر شخص من است. روش و تاکتیک کی‌روش را همه می‌شناسیم. تیم او دفاعی بازی می‌کند و در فاز تهاجمی احتیاج به بازیکنانی دارد که سرعتی و تکنیکی باشند. محبی ومهدی قایدیچنین خصوصیاتی دارند و می‌توانستند به تیم ملی کمک کنند اما کی‌روش به بازیکنان لژیونر اهمیت زیادی می‌دهد. مطمئن باشید تیمی که او در جام جهانی به زمین می‌فرستد، ۹۵ درصد از بازیکنانی تشکیل خواهد شد که در تیم‌های خارجی بازی می‌کنند و شاید یک یا دو بازیکن از لیگ ایران فرصت حضور در ترکیب تیم ملی را پیدا کنند.

مثل اینکه زیاد از کی‌روش دل خوشی ندارید!

اینطور نیست؛ اتفاقا بر این باور هستم او مربی بزرگی است. در زمان دراگان اسکوچیچ دو دستگی در تیم ملی ایجاد شد و همین موضوع سرمربی کروات را از تیم ملی جدا کرد. او توانایی جمع کردن حاشیه‌ها را نداشت. کی‌روش از لحاظ تجربه عالی است و چهارمین تجربه جام جهانی‌اش را پشت سر می‌گذارد ضمن اینکه شاه کلید ماجرا در دستان اوست.

منظورتان از شاه‌کلید چیست؟

او تبحر خاصی در یکدست کردن تیم دارد و این را در گذشته نشان داده است. کی‌روش ثابت کرده که هر بازیکنی که نتواند خود را با شرایط وفق دهد باید کنار گذاشته شود. مخالف حضور او در تیم ملی نیستم فقط با رفتن اسکوچیچ مخالف هستم.

چه اتفاقی باید می‌افتاد؟

اسکوچیچ در شرایطی هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفت که هیچ مربی جرات قبول کردن این مسئولیت را نداشت. او بهترین نتایج را گرفت و ما را راحت به جام جهانی برد؛ یک باخت و یک مساوی در کارنامه‌اش ثبت شد. البته در آن شکست نفرات اصلی او در زمین حضور نداشتند. جوانمردانه این بود که برای او مراسم با شکوهی تدارک می‌دیدند نه اینکه صرفا به دست زدن برای او در مجمع اکتفا کنند؛ ضمن اینکه بدترین اهانت را به اسکوچیچ کردند.

چه اهانتی؟

اینکه به او پیشنهاد هدایت تیم امید ایران را دادند. این اهانت بزرگی به اسکوچیچ بود. ما همیشه ثابت کردیم که خوش استقبال و بد بدرقه هستیم. مراسم گرفتن و هدیه‌ دادن به او، خواسته زیادی بود؟!

این جدایی قابل پیش‌بینی بود، به نظر شما او استعفا می‌داد بهتر نبود؟

هیچ مربی‌ در این شرایط استعفا نمی‌دهد و اگر او اینکار را می‌کرد، همه می‌گفتند ترسو بود! حرفم این است که بهتر بود او را صدا می‌زدیم می‌گفتیم فوتبال ایران به این نتیجه رسیده در جام جهانی به یک مربی با تجربه نیاز دارد و بعد به بهترین شکل ممکن از او تقدیر می‌کردیم، همین.

7655#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: فوتبالی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیتم های برنامه فوتبال برتر شبکه سه سیما در یازدهم مهر ماه را در رسانه فوتبالی تماشا کنید

20 ساعت پیش

آیتم های برنامه فوتبال برتر شبکه سه سیما در یازدهم مهر ماه را در رسانه فوتبالی تماشا کنید

20 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی - حالا همه تراکتور را تحسین می کنند. تیمی که قربان بردیف سرمربی اش است و می شود گفت چشمها را خیره کرده است.به گزارش فوتبالی، باید گفت انگیزه های ویژه قربان بردیف برای بازسازی و احیای تراکتور کم کم دارد جواب می دهد و این را می شود ,تراکتور,قربان بردیف,پیشنهاد سردبیر,علی خطیر

12 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- آیا بازیکن ملی‌پوش پرسپولیس مقابل سپاهان به ترکیب اصلی اضافه خواهد شد؟به گزارش فوتبالی، وحید امیری مدافع- هافبک چپ قرمزها که در بازی مقابل تراکتور برای اولین بار در لیگ بیست و دوم از دقیقه 60 به میدان رفت به نظر می‌رسد با توجه به,وحید امیری,پرسپولیس,سپاهان

13 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- حسین طیبی کاپیتان تیم ملی فوتسال پس از پیروزی هشت بر یک ایران برابر ویتنام و هت‌ریک مقابل این تیم، در نشست خبری پس از بازی گفت: تیم متفاوتی داریم و بسیار جوان هستیم اما با احترام به همه تیم‌ها می‌خواهیم از عنوان خود دفاع کنیم.   ,فوتسال,تیم ملی فوتسال,حسین طیبی

10 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- وحید شمسایی سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان پس از پایان دیدار تیم های ملی ایران و ویتنام با برتری 8 بر یک تیمش مقابل ویتنام در یک چهارم جام ملت‌های فوتسال آسیا در کنفرانس خبری حضور یافت و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.به گزارش فوتبال,وحید شمسایی,تیم ملی فوتسال

10 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- مهدی طارمی مهاجم ملی پوش کشورمان جزو چهار مهاجم خطرناک اروپا قرار گرفت.                    به گزارش فوتبالی، مهدی طارمی ستاره تیم ملی کشورمان این روزها با پیراهن پورتو خوش می درخشد و مثل دو فصل گذشته مهره کلیدی اژدها به شمار می آ,ژاوی,ژاوی سیمونز,مهدی طارمی

11 ساعت پیش

ویدئوهای مشابه،حواشی و سایر ویدئوهای ورزشی را در وب سایت فوتبالی تماشا کنید | اینتر,بارسلونا

10 ساعت پیش

با فوتبالی همراه باشید تا درجریان بروزترین ویدئوها قرار بگیرید | فوتسال,تیم ملی فوتسال,خلاصه بازی,جام ملت های فوتسال آسیا

10 ساعت پیش

بیشتر...