خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

بیانیۀ جمعیت حامیان آزادی قدس به مناسبت روز جهانی قدس تسنیم


بیانیۀ جمعیت حامیان آزادی قدس به مناسبت روز جهانی قدس

جمعیت حامیان آزادی قدس شریف به مناسبت روز جهانی قدس و شرارت‌های اخیر رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای صادر کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری تسنیم، بیانیۀ جمعیت حامیان آزادی قدس شریف به این شرح است: «ما به موسی کتاب دادیم و بعد او، رسولانی پی در پی فرستادیم و به عیسی بن مریم حجت‌های روشن دادیم و او را با روح‌القدس تأیید کردیم. هر بار پیامبری برای شما (قوم یهود) ]پیام یا کتابی[ آورد که مطابق میل و هوای نفسانی شما نبود، استکبار ورزیدید و گروهی از آنان را تکذیب کردید و گروهی را هم به قتل رساندید.» (سوره بقره، آیه 87)

مردم جهان امسال در حالی به استقبال روز جهانی قدس می‌شتابند که فرزندانِ یهودا، این قاتلان انبیای الهی، سرزمین فلسطین و غزۀ عزتمند را به قتلگاه ساکنان و صاحبان آن تبدیل کرده‌اند.

روز و ساعتی نیست که گوساله‌پرستان سامری، خیل انسان‌های بی‌پناه را به خاک و خون نکشند و زیر خروارها سنگ و آهن دفن نکنند. امروز اکثر ابنیه، مزارع و باغستان‌های سرسبزِ شهرها و اردوگاه‌های باریکۀ غزه از سوی قوم مغضوبِ پروردگار، به ویرانه‌ای وحشتناک و تلّی از خاکستر تبدیل شده است. هم‌چنان خانه‌ها، مساجد، بیمارستان‌ها، مراکز امدادی و درمانی، مدارس، دانشگاه‌ها و ...، یکی پس از دیگری تخریب و با خاک یکسان می‌شود. سامری‌زادگانِ لعین، حتی قبرستان‌ها را نیز منهدم و قبور مسلمانان را با بولدوزر شخم می‌زنند و اجسادِ زنان و مردان را مورد بی‌حرمتی قرار می‌دهند.

محاصره غذایی و دارویی مردم غزه، ابزارِ کشتارِ دیگر دولت غاصب اسرائیل و حامیانش برای قتل‌عام بیشتر مردم این دیار است. هتک حرمت نوامیس مسلمانان این منطقه، در اوج فاجعۀ نسل‌کشی و ویرانی و اعدام صحرایی مردم بی‌دفاع، گوشۀ دیگری از رویدادهای غمبار و تکان‌دهندۀ سرزمین فلسطین، آن هم در مرئی و منظر جهانیان، به خصوص اُمّت اسلامی است.

انهدام زیرساخت‌های حیاتی، نابودی گنجینه‌های فرهنگی، آثار تاریخی و تراث اسلامی یک ملّت بزرگ و متمدّن با هدف شیطانیِ محو و حذفِ هویت کهن فلسطین و فلسطینیان از دیگر جنایات قوم بنی‌اسرائیل در فلسطین و باریکۀ غزه در ماه‌های اخیر بوده است.

مصادرۀ خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی و اراضی فلسطینیان در کرانۀ باختری رود اردن، با هدف افزایش و گسترش ساخت شهرک‌های صهیونیست نشین و نیز دستگیری و بازداشت بی‌دلیل و مستمر هزاران جوان مسلمان این مناطق، از دیگر اقدامات شرارت‌آمیز نژادپرستان اسرائیلی است.

جبهۀ جهانی یهود، از ایالات متحدۀ آمریکا تا اتحادیۀ اروپا، به ویژه انگلیس، فرانسه و آلمان، تمام قد و با همۀ قدرت و امکانات سیاسی، اقتصادی، نظامی، تبلیغاتی و روانی، به پشتیبانی از مهاجمان وحشی اسرائیلی برخاسته و از هیچ حمایت و کمکی از این رژیم سفّاک کوتاهی نمی‌کند. در این سوی عالم نیز، برخی سران، دولتمداران و حاکمانِ بی‌هویت، نفوذی و بعضاً یهودی تبار (از ترکیه تا مصر، اردن، عربستان، بحرین، امارات، قطر و ...)، در رأس کشورهای مسلمان، به جای حمایت از آرمان فلسطین و دفاع از مردم مظلوم غزه، با بی‌شرمی تمام، در مسیر تأمین انرژی و مواد غذایی و تسلیحات جنگی مورد نیاز تروریست‌های مهاجم یهودی، از یکدیگر گوی سبقت را می‌ربایند.

در بعضی دیگر از بلادِ اسلامی نیز پیش فرض‌های انحرافیِ «اَشرافِ سیاه» و محاسبات ذهنی واژگونۀ تعدادی از سیاست‌گذارانِ سیاست‌باز و تصمیم‌سازان کج‌فهمِ کوته‌فکر، مانع هرگونه اقدام اساسی بازدارنده در برابر این فاجعۀ بزرگ تاریخ است. استدلال جماعت یادشده بر این فرضیۀ غلط استوار است که به کارگیری امکانات بالقوۀ موجود و استفاده از قدرت و عواملِ بازدارندۀ لازم در برابر رژیم متجاوز و مهاجم اسرائیلی، سبب گسترش جغرافیای جنگ و درگیری و در نهایت در جهت راهبرد اشغالگران یهود تمام خواهد شد!!

تصمیم‌سازی بر مبنای چنین محاسبات ذهنی دشمن ساخته، طی ماه‌های اخیر، مهاجمان سفّاک اسرائیلی را گستاخ‌تر و موجب تشجیع آن‌ها شده است، به طوری که برای هر اقدام شرارت‌آمیز و جنایت‌بار، دست خود را باز می‌بینند. آن‌ها امروز از بمباران پی در پی برخی اماکن و مناطق حساس در سوریه و حتی ترور مستشاران جبهۀ مقاومت اسلامی در مقر و منازلشان و به شهادت رساندن این سلحشوران مظلوم، هیچ ابایی ندارند و با گستاخی آن را به عنوان نشانه اقتدار خود از یک سو و عجز و ناتوانی کشورهای مسلمان و تحقیر اُمّت اسلامی به رُخ می‌کشند.

بمباران وحشیانۀ ساختمان سرکنسولگری ایران در سوریه و شهادت بعضی از سرداران و مستشاران ارشد و فرماندهان بزرگ و رشید ما، نشانۀ اوجِ جنون و استیصال و نمونه دیگری از گستاخی مهاجمان اسرائیلی است. همۀ این‌ها در حالی است که تجارب مستند تاریخی و به علاوه اطلاعات و ارزیابی وضعیت و حالات جوامع اسرائیلی و ساکنان شهرک‌های یهودی‌نشین در فلسطین اشغالی از منظر روان‌شناختی و جامعه‌شناسی، کاملاً حکایت از آن دارد که آن‌ها نه فقط توان، شجاعت و شهامت حتی یک روز ایستادگی و پایداری را در برابر جبهۀ مؤمنانِ مقاومت اسلامی ندارند، بلکه اوّلین اقدام و عملیّات اساسی و جدّی بازدارنده، نه فقط موجب عقب‌نشینی، بلکه سبب فروپاشی کُلّ ساختار عنکبوتی نظام سیاسی، اجتماعی، امنیت روانی و حتی سازمان نظامی آن مجموعۀ فاسد خواهد شد و آمریکا و اروپا و دولت‌های اقماری کوچک و پادوی آن‌ها نیز هیچ غلطی نمی‌توانند انجام دهند.

این واقعیتی است که کهنه‌کاران عرصۀ سیاسی، اطلاعاتی و نظامی آمریکایی و اسرائیلی، به خوبی از آن آگاه هستند. آن‌ها خوب می‌دانند که به دلیل عمق استراتژیک محدود، کوچک و شکننده رژیم جعلی اسرائیل، کمترین و کوچکترین اقدام و عملیات بازدارندۀ اساسی، فروپاشی سازمان امنیت روانی و ساختارِ اجتماعی جامعۀ یهودی در سراسر اراضی اشغالی فلسطین را در پی خواهد داشت و این خود موجبات فروریزی پایه‌های دیگر سیطرۀ اشغالگران را فراهم کرده و زنگ زوال اسرائیل را به صدا درخواهد آورد.

به بیانی دیگر، آن همه قساوت، بی‌رحمی، کشتار، نسل‌کشی و فاجعه‌ای که اسرائیل طی بیش از شش ماه در انظار عمومی و افکار جهانی به نمایش گذاشته، نه تنها مبتنی بر اقتدار اشغالگران سفاک یهودی، بلکه به دلیل کوتاهی‌ها، کاستی‌ها، سستی‌ها و بی‌عملی ناشی از ضعف شناخت و ارزیابی درونی این دشمن است.

پرسشی که اکنون افکار عمومی در ایران و جهان را به خود مشغول کرده این است: راستی! قوم متجاوزِ تبهکار اسرائیلی، چه فاجعه و جنایت دیگری را باید مرتکب شوند تا غیرت انسانی و حمیّت دینی سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان ممالک اسلامی برانگیخته شود و امکانات بازدارندۀ موجود را علیه خصمِ دون و توقف این تهاجم و نسل‌کشی بزرگ تاریخ به کار گیرند؟

امروز فریاد استغاثۀ صدها هزار کودک، زن، مرد، پیر و جوان مظلومِ متکی بر اراده و مشیّت الهی در غزه بر بام بلند هستی طنین انداخته است. فریادهایی که حتی اگر از آنِ یک نفر انسان نیز می‌بود، باز هم در قبال آن در دنیا و آخرت مسئول بودیم. اکنون، راه‌پیمایی‌ها و اعتراضات همه روزه در سراسر قاره‌ها و اعلام نفرت و انزجار جهانیان از قوم جنایت پیشۀ بنی‌اسرائیل و فریاد رسای «فلسطین آزاد باید شود» و «نسل‌کشی مردم غزه را متوقف کنید»، خود یک انتفاضۀ بین‌المللی بی‌نظیر و بی‌سابقه را در تاریخ رقم زده است.

حضرت امام خمینی، آن حکیم بزرگ و اَبرمرد تاریخ دنیای معاصر، انگار چنین روزهایی دیده بود. آن عارف فرزانه ده‌ها سال پیش از این هشدار داده و اعلام خطر کرده بود که:

این افعی افسرده(اسرائیل) اگر دستش برسد بر صغیر و کبیر شما رحم نمی‌کند.» (12/1/1362)

«چه دردناک است برای مسلمانان جهان در عصر حاضر که با داشتن آن همه امکانات مادی و معنوی، در مرئی و منظر آنان به پیشگاه خداوند متعال و رسولان عالی‌قدرش این چنین جسارت واقع شود، آن هم از یک مشت اوباش جنایتکار. و چه ننگ است برای دولت‌های اسلامی که با در دست داشتن شریان حیاتی ابرقدرت‌های جهان، بنشینند و تماشاگر باشند که آمریکا ابرجنایتکار تاریخ، یک عنصر فاسدِ بی‌ارزش را در مقابل آنان علم کند و با عده‌ای ناچیز عبادتگاه مقدس و قبله‌گاه اوّل آنان را از آنان غصب نموده و با کمال وقاحت در مقابل همۀ آنان قدرت‌نمایی کند. و چه شرم‌آور است سکوت در مقابل این فاجعۀ بزرگ تاریخ.» (25/1/1361)

«تا کی باید به جای مقابله با دشمنان اسلام و برای نجات قدس از اسلحۀ گرم و قدرت نظامی و الهی غفلت کرد. باید برای آزادی قدس از مسلسل‌های متکی بر ایمان و قدرت اسلام استفاده شود و بازی‌های سیاسی را که از آن بوی سازش‌کاری و راضی نگه داشتن ابرقدرت‌ها به مشام می‌رسد، کنار گذاشت.» (10/5/1360)

«اگر دولت‌ها بترسند، ملت‌ها زنده باشند و نترسند. اگر همۀ ما از بین برویم، بهتر است از این که ذلیل باشیم زیر دست صهیونیسم و زیردست آمریکا.» (25/8/1360)

کیست نداند که سُنّت تغییرناپذیر الهی و وعدۀ خداوندی مبنی بر زوال اسرائیل فرا روی تاریخ آینده بشر قرار دارد و تحقق حتمی آن به عنوان بخشی از نقشۀ آخرالزمانی پروردگار، از پیش بشارت داده شده است. بدون شک، رزم جویان و مبارزان جبهۀ مقاومت اسلامی، به ویژه مجاهدان سلحشور خطۀ فلسطین و غزۀ عزتمند در این امتحان الهی سرافراز و سربلند و سیاست‌بازان شیطان‌زدۀ دنیای امروز، به خصوص در کشورهای مسلمان، فرجامی جز خواری و شرمساری نزد افکار جهانی، رسوایی در تاریخ و سرافکندگی در محکمۀ الهی نخواهند داشت.

سازمان مردم نهاد جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف از همه مسلمانان، موحدان و آزادگان، به خصوص ملّت نجیب و شریف ایران دعوت می‌کند به تبعیّت از رهنمودهای مقتدای خود، تکلیف انسانی و دینی خود در قبال قضیه فلسطین و شرارت های دشمن اسرائیلی در غزه و سوریه را ادا کنند. بدون شک، این یک وظیفه و تعهد انسانی و الهی است که همه، با حضور و مشارکت در راه‌پیمایی روز جهانی قدس، ضمن اعلام نفرت و انزجار از قوم فاسد و نابکار اسرائیلی و هم‌پیمانان جهانی و منطقه‌ای آن، به ویژه شیطان بزرگ آمریکای دغل‌باز و اتحادیۀ اروپای فریبکار، عظمت و اقتدار اُمّت اسلامی و آزادگان عالم را در برابر دشمنان بشریت به نمایش گذارند.

امروز همه ما مُکلّفیم «روز قدس را و همۀ این ایام حساس را که لیلۀ‌القدر تاریخ اسلام است، به بیداری و هشیاری بگذرانیم و تا مطلع‌الفجر نجات ملّت‌های مسلمان و مخصوصاً ملّت شجاع و مظلوم فلسطین، دست از تلاش نکشیم.» (حضرت امام خامنه ای، 24/1/1391)

سازمان مردم نهاد، جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

 مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی از تحویل یک هزار و ۲۵۷ واحد مسکونی به مددجویان این نهاد در استان خبر داد.

1 ساعت پیش

از ساعاتی قبل خبر انفجار در آسمان اصفهان منتشر شد و خبرگزاری های فارس و مهر و زیرنویس شبکه خبر به آن پرداختند و ویدیوهای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

1 ساعت پیش

صدور رای پرونده رمز ارز جعلی «کینگ‌مانی»، اعلام جرم دادستانی تهران علیه برخی از رسانه ها در جهت مقابله با برهم زنندگان امنیت روانی جامعه، ​تشکیل ۳۰ هزار پرونده عدم انجام تعهد برای خودروسازان در سال گذشته و ... از اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته بود.​

نیم ساعت پیش

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات عربی متحده در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان گفتگو و رایزنی کرد.

نیم ساعت پیش

خبرگزاری رسمی دولت نوشت که منشا صدای انفجار در تبریز مشخص شده است.

نیم ساعت پیش

اولین ویدئو از لحظه شلیک (رها سازی) و بازیابی با چتر موشک کروز حیدر با برد 200 کیلومتر از بالگرد هوانیروز ارتش را ببینید./بیسیمچی مدیا

نیم ساعت پیش

خبرگزاری مهر آنچه در آسمان اصفهان رخ داده را عملیات موفق انهدام سه ریز پرنده ناشناس توسط سامانه پدافندی کشور خبر داد.

یک ربع پیش

شبکه خبر صداوسیما در زیرنویس خود از شنیده شدن صدای انفجار در اصفهان خبر داد.

1 ساعت پیش

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در مصاحبه‌ای نسبت به هرگونه اقدام نظامی علیه ایران، به رژیم اسرائیل هشدار داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...