6 روز پیش
2 بازدید

ادعای جدید پامپئو: حضور نظامی ایران در عراق برای حمایت از دولت الکاظمی است-راهبرد معاصر

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با «العربیه» درباره چرایی حضور نظامی این کشور در عراق، علیه ایران لفاظی و ادعا کرد که این حضور برای حمایت از دولت «مصطفی الکاظمی» است.

به گزارش راهبرد معاصر«مایک پامپئو» در مصاحبه با رسانه سعودی به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت و همچنین مدعی شد که تعداد بیشتری از کشورهای عربی به توافق سازش با رژیم صهیونیستی ملحق خواهند شد.

شبکه العربیه از مصاحبه اختصاصی با وزیر خارجه آمریکا خبر داد؛ مصاحبه ای که امروز یکشنبه پخش شد.

مایک پامپئو در این مصاحبه طبق روال ماه‌های اخیر خود به تکرار ادعاها علیه ایران و مواضع منطقهای این کشور پرداخت و همچنین درباره توافق سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی صحبت کرد.

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با این رسانه عربستان سعودی مدعی شد که کشورهای عربی بیشتری به توافق سازش با رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط ملحق خواهند شد.

او گفت: «من خیلی مطمئن هستم که دیگر کشورها به کاری که اماراتی‌ها، بحرینی‌ها و سودانی‌ها انجام داده‌اند و جایگاه بر حق اسرائیل در میان کشورها را به رسمیت شناختند، ملحق خواهند شد».

پامپئو مدعی شد: «آنها این کار (به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی) را انجام خواهند داد چرا که این بهترین کار برای کشورشان و برای بیشتر شدن رفاه و امنیت در کشورشان است».

وی سپس ادعا کرد که انعقاد توافق سازش بین کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی بدون رهبری و تعامل آمریکا و نقشش در «موکدا اعلام کردن خطرات برآمده از جمهوری اسلامی ایران برای خاورمیانه» امکان پذیر نبود.

وزیر خارجه آمریکا، ایران را تهدیدی مشترک برای کشورهای منطقه غرب آسیا خواند و بر کمک واشنگتن به این کشورها برای مقابله با این تهدید تاکید کرد.

وی ادعا کرد: «واقعیت این است که کشورهای (حاشیه جنوبی) خلیج (فارس) و اسرائیل این را فهمیده‌اند که آنها با تهدید مشترک ایران مواجه هستند».

به ادعای پامپئو، «هر کشوری که خواهان یک وضعیت بهتر برای مردمش است، با به رسمیت شناختن اسرائیل همراهی خواهد کرد».

وزیر خارجه آمریکا در دفاع از مواضع ضد ایرانی دولت دونالد ترامپ هم صحت کرد و گفت، سیاست آمریکا در قبال ایران تغییر نکرده و در کل دوره دولت ترامپ سیاستی منسجم بوده است.

دیپلمات ارشد دولت آمریکا و رئیس سابق سیا افزود: «ما تک تک تعهداتی را که به کشورهای خاورمیانه داده بودیم، عمل کرده‌ایم، ما از آمریکایی‌ها حفاظت کرده‌ایم و با شرکایی که خواهان مشارکت با ایالات متحده آمریکا هستند، شریک شده‌ایم. هیچ دلیلی ندارد که این موضوع تا زمانی که رئیس جمهور ترامپ در منصب است، تغییر کند».

بنا بر گزارش پایگاه عراقی «شفق نیوز»، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با العربیه درباره حضور نظامی این کشور در عراق هم صحبت کرد.

پامپئو با تکرار این ادعا که واشنگتن به دنبال با ثبات سازی اوضاع در عراق است، به لفاظی ضد ایرانی دست زد و مدعی شد: «عراقی‌ها خواستشان را برای اینکه تابع ایران نباشند، نشان  داده‌اند».

به ادعای وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ، حضور نیروهای آمریکایی در عراق با هدف حمات از دولت «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق است.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه اقداماتی در عراق قرار است انجام گیرد، اینطور پاسخ داد که بعدا مشخص خواهد شد که چه اقداماتی علیه شبه نظامیان مورد حمایت ایران در عراق انجام می شود.

فارس#‌اخبار
منبع: راهبرد معاصر


مطالب پیشنهادی

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

مصطفی معین می گوید: از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز | طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل و طرز تهیه ذرت به سبک مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

کاربران خبرآنلاین درباره دعواهای سیاسی کرونازده نظر دادند و به سیاسیون در این رابطه توصیه‌هایی کردند.

زمانه فتح «سنگر به سنگر» اصولگرایان فرا رسیده است؟

آیا اصولگرایان می توانند پس از راه یافتن به بهارستان، پاستور را نیز ضمیمه فتوحات خود کنند؟ آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که یک سال و چندماه دیگر موعد آن است، قدرت به جناح راست بازخواهد گشت؟ پاسخ به این چنین سوالاتی، بی شک با درنظر گرفتن عوامل متعدد امکان پذیر است.

ویدیو - رکورد جهانی که سپاه در مبارزه با کرونا شکست

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: سپاه در آماده سازی تخت های بیمارستانی ویژه برای بیماران کووید 19؛ رکورد زد.

میرسلیم: چرا برخی هنوز شاهنشاهی فکر می‌کنند و فخر می‌فروشند

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم با تاکید براینکه بازسازی اعتماد عمومی نیازمند تعامل بین عقلای سیاست است، می‌گوید:«وای به حال جامعه ای که عقلا و علما و نخبگان سیاسی آن به جای تعامل برای کشف مسائل و چاره جویی مشکلات و کوشش برای دستیابی به کمال، هرکدام به انزوا بخزند»

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

برگ برنده اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰؛ ظریف،عارف، مطهری، جهانگیری یا...؟

۱۴۰۰ برای اصلاح طلبان سرنوشت ساز است، یا سورپرایز انتخابات می شوند و در روزهای سرخوشی اصولگرایان کاندیدایی رو می کنند که برگ برنده شان در انتخابات شود یا باید سنگری دیگر را هم به رقیب واگذار کنند.

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

مدل کیک های عروسی | گلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی

مدل کیک های عروسی وگلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی و تزیین کیک عروسی و دیزاین کیک عروسی و انتخاب کیک عروسی را در پرشین وی بخوانید

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط