خودروتک |
6 روز پیش

فونیکس بخریم یا دیگنیتی

فونیکسFXو دیگنیتی را می‌توانیم در حال حاضر جزو جوان‌پسندترین کراس‌اوورهای بازار کشورمان بدانیم.چرا که علاوه بر ظاهر اسپرت، عملکرد فنی بسیار خوبی را هم ارائه می‌دهند.نزدیکی قیمت این دو خودرو در بازار هم باعث شده است تا بسیاری از خریدارانی که به دنبال یککراس‌اوور صفرکیلومتر اسپرتهستند، تا حدودی بر سر دوراهی قرار بگیرند.به همین بهانه امروز به مقایسه تیپ‌های قوی‌تر آن‌ها یعنیدیگنیتی پرستیژ و فونیکسFXپرمیومپرداختیم.

مقایسه دیگنیتی با فونیکسFXاز نظر طراحی

دیگنیتی پرستیژ و فونیکسFXبراساسمد روزو با بهره‌گیری ازالمان‌های جوان‌پسندطراحی شده‌اند.این نکته را می‌توانیم در قسمت‌هایی مثل جلوپنجره بزرگ، آینه‌های جانبی پایه‌دار روی درب‌ها، رینگ‌های تیره و چراغ‌های عقب متصل به‌هم ببینیم.

در این میانفونیکسFXبه لطف رنگ مشکی سقف و ستون‌ها، چراغ‌های جلو دوتیکه و استفاده بیش‌تر از خطوط شکسته، درنماهای جلو و جانبیبه‌روزتر از دیگنیتی به نظر می‌رسد.اما دیگنیتی پرستیژ با وجود گرافیک جذاب‌تر چراغ‌ها و چهار خروجی اگزوز واقعی، در نمای عقب کمی جذاب‌تر از رقیب مدیران خودرویی خود است.

درون کابینهر دو خودرو هم طراحی به‌روزی را می‌بینیم اما داشبورد فونیکسFXبه دلیل یکپارچه بودن صفحه نشان دهنده‌ها با مانیتور سیستم مالتی مدیا، طرح یکپارچه دریچه‌های تهویه مطبوع و بهره‌گیری از لیور دنده الکترونیکی، به میزان قابل‌توجهی به‌روزتر از داشبورد دیگنیتی پرستیژ به نظر می‌رسد.

در مجموع برایمقایسه فونیکسFXبا دیگنیتیاز نظر ظاهریباید بگوییم که هر دو خودرو زیبا و تاحد زیادی عامه‌پسند هستند.با این تفاوت که فونیکسFXچهره‌ای تهاجمی‌تر دارد اما دیگنیتی پرستیژ ذات سرکش خود را پشت چهره‌ای آرام‌تر پنهان کرده است.

مقایسه دیگنیتی با فونیکسFXاز نظر امکانات رفاهی

دیگنیتی پرستیژ از نظر آپشن در جایگاه خوبی قرار دارد اما از شانس بدش امروز در مقابل یکی از پرآپشن‌ترین کراس‌اوورهای بازار ایران قرار گرفته است.فونیکسFXبه لطف آپشن‌هایی مثل سیستم‌های کامل کمکی راننده(ADAS)، تهویه مطبوع دوکاناله و سردکن صندلی‌های جلو،برنده این بخشاز مقایسه می‌شود.

تجهیزات

دیگنیتی پرستیژ

فونیکسFXپرمیوم

چراغ

چراغ‌های جلو و عقبLED، مه‌شکن عقب، دی‌لایت، سنسور نور، چراغ بدرقه

چراغ‌های جلو و عقبLED، دی‌لایت، سنسور نور، مه‌شکن عقب، نور بالا اتوماتیک، تنظیم ارتفاع اتوماتیک چراغ‌های جلو

سیستم‌های مالتی مدیا

سیستم صوتی پایونیر با8بلندگو و آمپلی‌فایر150واتی،USB، بلوتوث،Wifi، نویگیشن، مانیتور10.25اینچی لمسی

USB، بلوتوث، اپل کارپلی، اندروید اتو، مانیتور10.25اینچی لمسی،8بلندگو با برند سونی

رینگ‌ها

20اینچی آلومینیومی

18اینچی آلومینیومی

شیشه و آینه

شیشه‌های اتوماتیک در هر4درب، شیشه‌های عقب دودی، سیستم تشخیص مانع شیشه‌های جانبی و سانروف، آینه‌های جانبی تاشوبرقی با گرم‌کن، آینه میانی الکتروکرومیک

شیشه‌های برقی، پاور ویندوز، سیستم تشخیص مانع شیشه‌های جانبی و سانروف، آینه‌های جانبی تاشوبرقی با گرم‌کن، آینه میانی الکتروکرومیک

تهویه مطبوع

اتوماتیک، دریچه برای سرنشینان عقب

اتوماتیک دوکاناله با قابلیت تصفیه هوایPM 2.5، دریچه برای سرنشینان عقب

صندلی

روکش چرمی صندلی‌ها، تنظیم برقی صندلی راننده در10جهت و صندلی سرنشین جلو در4جهت، گرم‌کن صندلی‌های جلو

روکش چرمی صندلی‌ها، صندلی راننده برقی6حالته، صندلی سرنشین جلو برقی4حالته، گرم‌کن و سردکن صندلی‌های جلو

سایر امکانات

کی‌لس استارتر، کروز کنترل، سقف پانوراما، سنسور پارک عقب، دوربین360درجه، دوربین ثبت وقایع، نورپردازی داخلی با7رنگ مختلف، سنسور باران، درایو مد سه حالته(Standard،Eco،Sport)،فرمان سه حالته(Standard،Cozy،Sport)، ترمز پارک برقی با اتوهلد، سنسور فشار باد لاستیک(TPMS)، شارژر وایرلس تلفن همراه، درب باک برقی، درب صندوق بار برقی

کی‌لس استارتر، کروز کنترل تطبیقی، سانروف، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین360درجه، پشتیبانی از فرامین صوتی(Voice Command)، درب صندوق بار برقی، نورپردازی داخلی64رنگ، شارژر وایرلس تلفن همراه، کول باکس، سنسور باران، سنسور فشار باد لاستیک(TPMS)، درایو مد سه حالته(Eco،Normal،Sport)، ترمز پارک برقی با اتوهلد، فرمان سه حالته

مقایسه دیگنیتی با فونیکسFXاز نظر ایمنی

در بخش ایمنی مقایسه فونیکسFXبا دیگنیتی بازهمبرتری با فونیکسFXاست.چراکه محصول مدیران خودرو از امکانات ایمنی پیشرفته‌ای مثل هشداردهنده نقاط کور، هشداردهنده خروج از لاین، نگهدارنده اتوماتیک خودرو بین خطوط، ترمز اضطراری اتوماتیک، ایربگ‌های پرده‌ای و...بهره می‌برد.

در ضمنفونیکسFXموفق به کسب5ستاره ایمنیاز مؤسسه بسیار معتبرEURO NCAPشده که مهر تأیید محکمی بر ایمنی خوب آن است.اما متأسفانه اطلاعات دقیقی از تست‌های ایمنی دیگنیتی در دسترس نیست.

تجهیزات

دیگنیتی پرستیژ

فونیکسFXپرمیوم

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

کمربند ایمنی سرنشینان جلو مجهز به سیستم پیش‌کشنده، کنترل شروع حرکت در سربالایی(HAC)، کنترل سرعت در شیب(HDC)

کمربند ایمنی سرنشینان جلو مجهز به سیستم پیش‌کشنده، کنترل شروع حرکت در سربالایی(HAC)، کنترل سرعت در شیب(HDC)، هشداردهنده نقاط کور(BSD)، هشداردهنده موانع متحرک عقب در هنگام خروج از پارک(RCTA)، هشداردهنده خروج از لاین(LDW)، هشداردهنده تغییر لاین(LCA)، هشداردهنده خطر برخورد از جلو(FCW)، سیستم هوشمند جلوگیری از برخورد، رادار حرکت بین خطوط اضطراری(ELK)، رادار کمکی حرکت در ترافیک(TJA)

کیسه هوا

راننده و سرنشین جلو، جانبی ردیف جلو(درمجموع4عدد)

راننده و سرنشین جلو، جانبی ردیف جلو، پرده‌ای سرتاسری(در مجموع6عدد در10نقطه)

سیستم ترمزو پایداری

ترمز ضدقفل(ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز(EBD)، ترمز کمکی(BA)، کنترل پایداری الکترونیکی(ESP)، کنترل کشش(TCS)

ترمز ضدقفل(ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز(EBD)، ترمز کمکی(EBA)، کنترل پایداری الکترونیکی(ESP)، کنترل کشش(TCS)، ترمز اضطراری اتوماتیک(AEB)

مقایسه دیگنیتی با فونیکسFXاز نظر فنی و تجربه رانندگی

دیگنیتی پرستیژ به یک پیشرانه2لیتری توربوبا حداکثر قدرت228اسب بخار و حداکثر گشتاور355نیوتن‌ مجهز است.نیروی این پیشرانه هم از طریق یک گیربکس6سرعتهاتوماتیکبه محور جلو این کراس‌اوور جوان‌پسند بهمن موتور منتقل می‌شود.دیگنیتی پرستیژ برای طی کردن هر صد کیلومتر مسافت در سیکل ترکیبی به8.3لیتر سوخت نیاز دارد و در شرایط معمولی، شتاب صفرتاصد حدود10ثانیه را ثبت می‌کند.

فونیکسFXپرمیوم نیروی خود را از یک پیشرانه1.6لیتری توربوبا حداکثر قدرت197اسب بخار و حداکثر گشتاور290نیوتن متر می‌گیرد.ترکیب این پیشرانه و یک گیربکس7سرعته اتوماتیک دوکلاچه(DCT)مصرف سوخت ترکیبی7لیتر در صد کیلومتر و شتاب صفرتاصد9ثانیه را برای این خودرو به ارمغان می‌آورد.

بعد از مرور مشخصات فنی وقت آن است که به سراغ بخش تجربه رانندگی مقایسه دیگنیتی با فونیکسFXبرویم.از نظرفضای کابین، دیگنیتی بهتر از فونیکسFXظاهر شده و به خصوص در ردیف عقب، فضای بزرگ‌تر و دل‌بازتری را برای سرنشینان خود تدارک دیده است.صندوق بار780لیتری دیگنیتی هم در مسافرت‌ها کارایی بسیار بیش‌تری از صندوق292لیتری فونیکسFXدارد.

وقتی که با دو کراس‌اوور اسپرت طرف هستیم؛ قاعدتاً نباید توقع سواری خیلی نرم و راحتی از آن‌ها داشته باشیم.دیگنیتی و فونیکسFXهم سواری نه چندان آزاردهنده اماتاحدودی خشکرا ارائه می‌دهند.البته فونیکسFXبه دلیل سایز کوچک‌تر رینگ‌ها، کمی نرم‌تر از دیگنیتی پرستیژ است.

برای مقایسه دیگنیتی پرستیژ با فونیکسFXاز نظر عملکرد فنی،در نگاه اول به نظر می‌رسد که دیگنیتی برنده باشد.چرا که اعداد خروجی پیشرانه آن به میزان قابل توجهی بالاتر از فونیکسFXاست.اما در عمل قضیه برعکس است و فونیکسFXشتاب به مراتب بهتری را ثبت می‌کند.دلایل این موضوع را می‌توانیم وزن کم‌تر محصول مدیران خودرو، وجود یک دنده بیش‌تر در گیربکس و هماهنگی بهتر آن با پیشرانه بدانیم.

از نظرهندلینگهم هر دو خودرو در مقیاس یک کراس‌اوور عملکرد مناسبی دارند اما دیگنیتی در سر پیچ‌ها کمی پایدارتر از فونیکسFXاست.

برای دیدنقیمت دیگنیتیروی لینک کلیک کنید.

بالأخره دیگنیتی پرستیژ بخریم یا فونیکسFX؟

فونیکسFXاز نظر امکانات رفاهی، ایمنی، عملکرد فنی و کیفیت سواری نسبت به دیگنیتی پرستیژ برتری دارد.در مقابل، دیگنیتی پرستیژ هم کابین و صندوق بار جادارتر را در کنار هندلینگ بهتر ارائه می‌دهد.ضمن این‌کهمتریال کابینمحصول بهمن موتور هم حداقل در ظاهر باکیفیت‌تر به نظر می‌رسد.

اگر معیار خود رابازار آزاددر نظر بگیریم،قیمت فونیکسFXبه میزان قابل توجهی(حدود13درصد)ارزان‌تر از قیمت دیگنیتی پرستیژ است.با توجه به این‌که مدیران خودرو گاهی اوقات شرایط فروش اقساطی هم برای فونیکسFXاعلام می‌کند، می‌توانیم بگوییم که ارزش خرید این خودرو بالاتر از دیگنیتی پرستیژ است.

البته اگر دید بلند مدتی دارید و چندان در قید و بند آپشن‌های فانتزی نیستید؛دیگنیتی پرستیژبرایتان گزینه معقول‌تری خواهد بود.چراکه با توجه به تیراژ تولید کم‌تر نسبت به فونیکسFX،خودرویی خاص‌ترمحسوب می‌شود و در بازار دست دوم قیمت خود را بهتر حفظ می‌کند.

اگر قصد خرید هرکدام از دو خودرو را دارید، حتما بهنمایشگاه خودروهای همراه مکانیکبه آدرسhttps://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/سر بزنید.شما در این نمایشگاه آنلاین امکان خریدنقدواقساطخودروهایداخلیوخارجی،صفروکارکردهرا دارید.#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حمید گودرزی در سال بعد از 12 سال زندگی مشترک از همسرش ماندانا دانشور در سال 95 جدا شد که تا مدتها دلیل این موضوع مشخص نشد.

2 ساعت پیش

با توجه به استقبال گسترده مشتریان از عرضه نیسان سیلفی در سامانه یکپارچه، شرکت آمیتیس خودرو از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی ایران‌روور، دور جدید عرضه این خودروی باکیفیت و برند ژاپنی را از امروز 24 اردیبهشت 1403 آغاز کرد.

2 ساعت پیش

بر اساس اطلاعات موجود، صنعت خودروی کشور در دهه ۹۰ با وضعیت نابسامانی روبرو بود.تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند. این موضوع نشان‌دهنده عمق بحران در این صنعت است.در دوران اخیر، صنعت خودرو با مشکلات متعددی روبرو بوده است. تعهدات انجام نشده به اوج خود رسیده و شکاف قیمتی میان محصولات تولیدی و بازار به شدت افزایش یافته بود.

2 ساعت پیش

قیمت گوشت گوسفندی و قیمت گوشت گاو در آخرین آمار‌های رسمی به ترتیب کیلویی ۲۳۵ هزار و ۵۴۴ تومان و ۲۳۴ هزار و ۳۴۴ تومان ذکر شده است.

2 ساعت پیش

تصویری از مادر سام اصغری منتشر شد که چهره او 20 سال از بریتنی جوانتر نشان می دهد.

2 ساعت پیش

مراسم هفتمین روز ارتحال آیت‌الله حاج شیخ علی نکونام گلپایگانی (ره) فردا جمعه در قم برگزار می‌شود.

2 ساعت پیش

هم‌زمان با دهه دوم محرم، مجالس عزاداری هیئت‌ها برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش آغاز می‌شود

2 ساعت پیش

مجتبی پور بخش با انتشار نماز خواندن دبیر در استوری اینستاگرامش از او به عنوان خوش شانس یاد کرد.

2 ساعت پیش

درحالی شاهد بیش‌اظهاری و هدر رفتن حدود یک میلیارد دلار منابع ارزی کشور به واسطه واردات آیفون‌های رفرش و ریپک شده هستیم که وزرات صمت میتوانست منابع ارز حاصل از صادرات را برای واردات خودرو تخصیص دهد.

2 ساعت پیش

بیشتر...