ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

تمدید طرح کاهش ۵۰ درصدی هزینه خرید اوراق بانک مسکن ایران آنلاین

تمدید طرح کاهش ۵۰ درصدی هزینه خرید اوراق بانک مسکن

گفت‌وگوی ایران و سوریه در حوزه‌های صنعتی، ساختمان و تاسیسات زیرساختی در سفر وزیر راه و شهرسازی به سوریه، تمدید طرح کاهش ۵۰ درصدی هزینه خرید اوراق بانک مسکن، فراهم شدن ثبت‌نام مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن در سامانه نهض ملی مسکن بخشی از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته‌ گذشته بود.

به گزارش ایران آنلاین، مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت به شرح زیر است:

گفتگوی ایران و سوریه در حوزه‌های صنعتی، ساختمان و تاسیسات زیرساختی

وزیر راه و شهرسازی کشورمان به منظور ترسیم نقشه راه ارتقای همکاری‌های اقتصادی تهران و دمشق و گفت و گو با رییس‌جمهور و مقامات ارشد سوریه وارد آن کشور شد. قاسمی در بدو ورود به سوریه از عزم و اراده تهران و دمشق برای رسیدن به شراکت‌های واقعی اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

حمایت مجلس از وزیر راه‌وشهرسازی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن

رئیس مجلس با اشاره به گزارش نظارتی کمیسیون عمران درباره اجرای قانون جهش تولید مسکن، گفت: وظیفه وزارت راه و شهرسازی هماهنگی، نظارت، کنترل و حمایت از سازندگان بخش خصوصی، صنعتی سازی و نهادهای ساخت و ساز است و مجلس حمایت های جدی با تصویب این قانون کرده است و در بودجه سال ۱۴۰۱ به این مسئله توجه خواهد داشت.

لزوم تأمین منابع لازم از بودجه ۱۴۰۱ برای صندوق ملی مسکن

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: برای اجرای قانون جهش تولید مسکن تخصیص سهمیه ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهری در برنامه ابلاغی ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی به استانداران سراسر کشور انجام شده است.

تعیین منابع صندوق ملی مسکن در بودجه ۱۴۰۱

رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه انتظار داریم بانک‌ها هر چه سریعتر به موضوع جهش تولید مسکن ورود کنند، افزود: منابع مالی صندوق ملی مسکن شفاف نیست، تا این منابع مشخص نشوند قانون ظرفیت اجرایی ندارد و در بودجه سال آینده این منابع باید مشخص شود.

بودجه ۱۴۰۱ در حوزه حمل و نقل و مسکن تقویت می‌شود

حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نایب رییس کمیسیون برنامه بودجه و عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ با اشاره به اهمیت طرح ملی مسکن و ساخت ۴ میلیون مسکن در طی۴ سال  آینده توضیح داد: وزارت راه و شهرساری مسئله مسکن را خوب شروع کرد، برنامه ریزی و هدف گذاری ساخت ۴ میلیون مسکن تا کنون به درستی انجام شده و مجلس نیز با توجه به قانون جهش تولید مسکن هم جانبه از این طرح حمایت می کند.

آغاز ثبت‌نام مجردان بالای ۲۳ سال سن در سامانه نهضت ملی مسکن

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان ضمن اعلام آغاز ثبت نام مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن در سامانه نهضت ملی مسکن از انجام پالایش متقاضیان مسکن در ستاد وزارتخانه و ارجاع آن به استان‌ها برای بررسی نهایی خبر داد.

شایعات مرتبط با جعلی بودن پیامک سامانه ملی املاک و اسکان صحت ندارد

معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیه‌ای با تایید پیامک ارسالی شده از سرشماره V.MASKAN ، بر تعیین وضعیت خانه‌ خالی تا روز اعلام شده تاکید کرد.

پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن براساس آخرین مصوبات

وزارت راه و شهرسازی به منظور اجرای بهینه نهضت ملی مسکن تسهیل‌گری‌هایی را انجام داده که بخشی از این موارد شامل کاهش سابقه مالکیت از ۱۶ به ۵ سال، افزایش تسهیلات، امکان ثبت‌نام مردان مجرد بالای ۲۳سال و شناسایی و تامین زمین در فرصت سه ماهه ابلاغ قانون جهش تولید مسکن و پالایش شرایط متقاضیان بر اساس آخرین مصوبات بوده است.

آسیب سیل به بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان و فارس

جودی معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه سیل زمستان امسال به بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در دو استان سیستان و بلوچستان و فارس آسیب وارد کرده است از آغاز بازسازی واحدها از هفته آتی با منابع داخلی بنیاد خبر داد.

طرح کاهش ۵۰ درصدی هزینه خرید اوراق بانک مسکن تمدید شد

طرح کاهش ۵۰ درصدی هزینه خرید اوراق مسکن تا پایان بهمن‌ماه سال جاری تمدید شد. این طرح که با عنوان طرح ۸۳ بانک مسکن منتشر شد، از ۲۳ آذرماه آغاز و قرار بود تا پایان دی‌ماه به اتمام برسد. اما با استقبال انجام شده از سوی مشتریان، این طرح تا پایان بهمن‌ماه تمدید شد.

جزئیات شهرهایی که امکان ثبت‌نام نهضت ملی مسکن برای آنها فراهم شد

معاونت مسکن و ساختمان در سایت ثبت نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن، اسامی شهرهایی که امکان ثبت نام در انها همچنان وجود دارد و متقاضیان می توانند ثبت نام خود را انجام دهند را اعلام کرد.

انتصاب سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید طی حکمی پیمان پیرفرشی را به سمت سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس منصوب کرد.

مقاوم‌سازی ۱۰۰ درصدی واحدهای مسکونی روستایی تا ۱۴۱۰

حمیدی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه تا ۱۴۱۰، تمامی واحدهای مسکونی روستای و شهری کوچک مقاوم‌سازی می‌شود، رقم پرداختی تسهیلات یارانه دار به اجرای طرح را ۱۰۰ میلیون تومان برشمرد که افزایش آن تا ۲۰۰ میلیون تومان تصویب شده است.

مقاوم‌سازی بیش از ۱۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی در سال جاری ۱۱۰ هزار واحد را تکمیل و تحویل مردم داده است.

سرپرست امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مسکن منصوب شد

در حکمی از سوی مدیرعامل بانک مسکن، «مهدی سندگل نظامی» به عنوان سرپرست مدیریت امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مسکن منصوب شد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی ما این است که این قانون تا پایان بهمن یا قبل از سال جدید اجرایی شود.

6 دقیقه پیش

برخی از کشورهای بزرگ مانند روسیه با اقتصادهای قدرتمند در همسایگی ایران قرار دارند که بازارهای خوبی برای برای اقتصاد کشور محسوب می شوند.مهم این است که بتوان از این ظرفیت بالقوه استفاده شود.

7 دقیقه پیش

یک پژوهشگر حوزه زنان گفت:زن در تراز انقلاب اسلامی در عین فرزندپروری و همسرداری از تمامی جنبه های اجتماعی بهره مند است و زندگی حضرت زهرا را که بی نقص است الگوی راه خود قرار می دهد.

10 دقیقه پیش

دادگاه رسیدگی به پرونده شرکت قطعه‌سازی کروز به عنوان یکی از بزرگترین پرونده‌های فساد اقتصادی کشور دیروز در شعبه ۴ دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در ابتدای دادگاه قاضی صلواتی از نماینده دادستان خواست تا در جایگاه قرار بگیرد و کیفرخواست را قرائت کند.

10 دقیقه پیش

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه از بودجه سال آتی شهرداری، سه هزار و ۲۹ میلیارد تومان به هزینه‌ های جاری اختصاص پیدا کرده و هشت هزار و ۲۷۱ میلیارد تومان به مباحث عمرانی اختصاص یافته است، گفت: با این حساب سهم بودجه جاری ۲۷ درصد و عمرانی ۷۳ درصد است.

12 دقیقه پیش

به نقل از آریا نهال، اکنون که در اواخر دی ماه و اوایل بهمن 1400 قرار داریم، کشاورزان و باغداران بسیاری در پی خرید نهال گردو و نهال بادام پربار برای مناطق معتدل و سردسیر می باشند. اگر سری به وب سایت های فروش نهال گردو همانند نهالستان آریا نهال زده باشید، با لیست بسیار متنوعی از نهال های گردو و نهال بادام رو به رو خواهید شد که انتخاب را برای شما بسیار سخت خواهد کرد.

یک ربع پیش

این روزها وابستگی شدید زندگی بشر به تکنولوژی‌های پیشرفته روز کمی عجیب اما باورکردنی است. بشر در عصری زندگی می‌کند که می‌توان به راحتی بین انسان و اشیاء ارتباط برقرار کرده و زبان مشترکی را بین آن‌ها ایجاد کرد که با یکدیگر در تعامل باشند.

یک ربع پیش

حمل و نقل هوایی در ایران سالهاست که سابقه دارد و هر روز پیشرفت‌های چشمگیری نسبت به گذشته داشته است.

یک ربع پیش

«دیپلماسی فرهنگی» به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان سیاست خارجی کشورها، کارویژه‌ای به نام ترویج و توسعه فرهنگ را برعهده دارد.

نیم ساعت پیش

تنها یک روز پس از دیدار وزیر خارجه امریکا با همتای روسی اش و ابراز امیدواری‌های «آنتونی بلینکن» به تداوم دیپلماسی و مهلت‌دهی مسکو به غرب برای دریافت پاسخ کتبی به خواسته‌هایش، واشنگتن با ارسال نخستین محموله کمک‌های نظامی خود به کی‌یف شامل نزدیک به 100 تن تسلیحات سنگین و نیمه سنگین، نفت بر آتش تنش‌ها در دونباس ریخت.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از تمدید مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی ویژه تاکسیرانان خبر داد.

نیم ساعت پیش

مدیر ارشد موسسه اعتبارسنجی فیچ طی اظهاراتی تأکید کرد که تحریم‌ها علیه پروژه نورد استریم ۲ و توقف آن می‌تواند منجر به کاهش عرضه گاز روسیه به اروپا و نوسانات مجدد در بازار گاز شود.

نیم ساعت پیش

ماده واحده (جزئیات) طرح دو فوریتی حمایت از کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی به دلیل وجود چند ابهام و برای رفع این ابهامات به کمیسیون صنایع و معادن مجلس بازگشت.

نیم ساعت پیش

در منطقه 22 که یکی از ایده آل ترین منطقه های حال حاضر تهران برای سکونت است، برج های متنوع ای در حال ساخت هستند که برخی از آن ها به تازگی شروع به فعالیت نموده اند و برخی دیگر به عنوان پروژه های محبوب منطقه، افراد در حال سکونت در آن ها هستند.

نیم ساعت پیش

نرم افزار CRM مخفف عبارت Customer Relationship Management به معنی مدیریت برقراری ارتباط با مشتری ابتدا به منظور کمک به کسب و کارهای مختلف و ایجاد تعاملات با مشتری‌ها قدیمی و جدید و حفظ آن‌ها ساخته شد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...