خودروتک |
4 روز پیش

حامد لک چگونه در دام توپ جمع کن افتاد

حامد لک چگونه در دام توپ جمع کن افتاد

نکته، موبایلی‌ست که در دستان توپ جمع‌کن قرار دارد و نشان می‌دهد احتمالا او با قصد قبلی اقدام به فحاشی علیه حامد لک کرده و البته دروازه‌بان پرسپولیس در دام وی افتاده است.

به گزارش ورزش سه، بیانیهباشگاه پرسپولیسدر واکنش به اتفاقات رخ داده در ورزشگاه بنیان‌دیزل و انتشار ویدئویی از حامد لک دروازه‌بان این تیم در حال فحاشی تند به توپ جمع‌کن این مسابقه، نشان می‌دهد فضای هواداری غالب برفوتبال ایرانوجنگبین طرفداران مدعی قهرمانی تا کجا می‌تواند اصول اولیه اخلاقی حاکم برفوتبالرا در خود هضم کند.

باشگاهپرسپولیسدر این بیانیه  به حضور توپ جمع‌کنی که از سوی هیات فوتبال برای اینبازیانتخاب شده، نسبت به عدم مدیریت حواشی اعتراض کرده و از مسئولان خواسته اعلام کنند حضور فیلمبردار پشت دروازه با چه هدفی انجام شده و حامد لک به چه اقدامی از سوی توپ جمع‌کن مسابقه واکنش نشان داده است.

 

* به نظر می‌رسد اولین کنش رخ داده به توپ جمع‌کن مسابقه باشد و به خصوص که حامد لک به دوستانش گفته با این توپ جمع‌کن سابقه قدیمی در بازی‌های انجام شده در تبریز دارد.

* وقتی لک از توپ جمع‌کن می‌خواهد همان‌طور که یحیی گل‌محمدی از وی خواسته در دو سوی محوطه جریمه توپ آماده ارسال بهزمینوجود داشته باشد، با پاسخ تند (و احتمالا فحاشی) توپ جمع‌کن مواجه می‌شود.

* این موضوع باعث می‌شود تا لک در اقدامی که حالا ویدئو آن منتشر و در دسترس علاقه‌مندان فوتبال در هر سن و سالی قرار گرفته، با الفاظی زشت و زننده نسبت به این توپ جمع‌کن و صحبت‌هایش واکنش نشان بدهد.

* پس از این ماجرا، لک تلاش کرده با در آغوش گرفتن توپ جمع‌کن از وی دلجویی کند اما ظاهرا این ماجرا مورد قبول توپ جمع‌کن قرار نگرفته و او در اقدام بعدی خود در صفحه اینستاگرامی‌اش با انتشار یک پست، به دروازه‌بان پرسپولیس فحاشی کرده است.

* نکته، موبایلی‌ست که در دستان توپ جمع‌کن قرار دارد و نشان می‌دهد احتمالا او با قصد قبلی اقدام به فحاشی علیه حامد لک کرده و البته دروازه‌بان پرسپولیس در دام وی افتاده است.

* در این‌باره ظاهرا فیلم دیگری نیز موجود بوده اما فیلم‌بردار وعکاسیکه در پشت دروازه حضور داشته و فیلم آن را در صفحه اینستاگرامی‌اش منتشر کرده، از سوی هواداران پرسپولیس مورد حمله سایبری قرار گرفته و صفحه‌اش به اصطلاح هک شده است.

* بعد از این اتفاقات و دستمایه قرارگرفتن ماجراها در فضای مجازی،فدراسیون فوتبالبا انتشار بیانیه‌ای از باشگاه پرسپولیس خواسته دفاعیه خود را از دروازه‌بان تیم ارائه کند؛ پس از آن نیز دبیرکل فدراسیون در یکمصاحبهمجدد، از برخورد با حاشیه‌ها و بی‌حرمتی‌ها در فوتبال گفته تا به نوعی این زنگ خطر را برای پرسپولیس به صدا در آورده باشد که احتمال محرومیت حامد لک وجود دارد.

* اما باشگاه پرسپولیس که در حساس‌ترین مقطع فصل برای پنجمین قهرمانی پیاپی است، در واکنش به این فعل و انفعالات، ضمن انتقاد از هیات فوتبال تبریز که دیروز خواستار محرومیت حامد لک شده بود، خود برگزارکنندگان را در ردیف به‌هم زنندگان نظم بازی و ایجاد فضای منفی قرار داده و خواستار برخورد با آن‌ها و البته توپ جمع‌کن مسابقه شده درحالیکه انتظار این بود این بیانیه عذرخواهی مختصری نیز در پایان خود داشته باشد.

همه این اتفاقات در شرایطی‌ست که حامد لک به عنوان گلر، در فروردین‌ماه گذشته سابقه دعوت به اردوی ملی را پیدا کرده و از زمان حضورش در پرسپولیس با نمایش‌های مطمئن حتی توانسته خود را به عنوان جانشین قابل‌قبول برای بیرانوند قرار دهد، خطای اصلی را مرتکب شده و حتی اگر این موضوع یک مسئله از پیش تعیین شده و دامی برای گیر انداختن این دروازه‌بان باشد، او با تجربه و سابقه‌ای که در فوتبالایراندارد، باید خوددارتر و آگاه‌تر نسبت به این مسئله واکنش نشان بدهد.

 

یک راه کاملاً آسان و درست در واکنش به این فعل و انفعالات، صدا کردن داور و گزارش دادن فحاشی‌های احتمالی پشت دروازه از سوی توپ جمع‌کن و اخراج وی از کنار زمین بوده است؛ یا اشاره‌ای بهافشین پیروانیسرپرست پرسپولیس نیز برای انجام این ماموریت کافی بوده تا توپ جمع‌کن به سرعت از کنار زمین کنار برود یا متنبه شود و حداقلدوربینرا از دست او بگیرند و ... اما هیچ یک از این کارها انجام نشده و لک در عصبانیتی آنی با واکنشی سریع نسبت به فحاشی انجام شده، پاسخ رفتار بد این عامل اجرایی برگزار مسابقه‌ی تیمش مقابل ماشین‌سازی را داده. مسابقه‌ای که دروازه‌بان پرسپولیس در آن به هیچ وجه تحت فشار قرار نگرفت و حساسیت بازی نیز به گونه‌ای نبود که او احیانا زیر فشار مضاعف بازی باشد.

در این شرایط واکنش باشگاه پرسپولیس که البته برای حمایت از بازیکن ارزشمندش منتشر شده، کاملاً قابل نقد است؛ بازیکنی که به هر حال با قراردادی مناسب در یکی از پرطرفدارترین تیم‌های ایران بازی می‌کند و شانس حضور درتیم ملیرا دارد و امسال به عنوان یکی از بهترین گلرهای فوتبال ایران خود را مطرح کرده، باید کاملا و حتی‌الامکان در فضای عمومی، مسئولیت رفتار و جملات خود را قبول کند و اگر هم اصولی غیر از این دارد و پاسخ به بی‌احترامی را باید با فحاشی داد، باید این جرأت را داشته باشد و آن را با صدای بلند اعلام کند.

* شاید بهتر باشد باشگاه پرسپولیس هم که به هر حال خود را وام‌دار شاهین و مکتب اخلاقی‌اش می‌داند، به جای حمایت از این اتفاق، حتی اقدام به تنبیه بازیکن خود کند؛ که البته این مسئله حداقل در فوتبال ایران فراتر از رویا و خیال است اما به عنوان یک فوتبالیست حامد لک با چیزی که اسمش را می‌شود بی‌مسئولیتی یاخشمآنی یا هر چیز دیگری گذاشت، چالشی جدی برای تیمش ایجاد کرده است.

(البته شاید بگویید هر کدام از ما هم در موقعیت یکسان رفتاری مشابه را از خود بروز می‌دادیم اما حتی همدلی با لک نمی‌تواند پوششی بر اقدام او باشد که از بدشانسی‌اش حالا با دوربینی که البته به صورت غیرمجاز پشت دروازه حضور داشته، ثبت و ضبط شده و تبدیل به یک مدرک غیرقابل کتمان شده است.)

 

اگر دوست دارید فوتبال ایران زیباتر، کم حاشیه‌تر و بزرگ‌تر از این باشد، راه‌حل چیزی جز سخت‌گیری در اصول‌ اخلاقی نیست؛ چه از سوی باشگاه‌ها، چه از سوی فدراسیون فوتبال و چه از سوی افراد مرتبط. پرسپولیس هم قوی‌تر و قدرتمندتر از آن است که غیبت یک بازیکن هر چقدر کلیدی و مهم، بتواند تاثیری نهایی در رقابتش برایکسب عنوان قهرمانیداشته باشد (که تازه همین نگاه منفعت‌گرا نیز مورد قبول آن‌هایی که فوتبال را باعشق و علاقهدنبال می‌کنند و آن را خالص و پاک می‌خواهند، نخواهد بود.)

در نهایت همه اینها آرزوهای ماست و باشگاه پرسپولیس یا هر باشگاه دیگری هرگز در این باره تصمیمی جدی نخواهد گرفت.آنها بیش از هرچیز خیره به آن‌دسته از هواداران متعصب خود هستند که پرچم جنگ با متعصب‌های اردوگاه تیمهای رقیب را در دست دارند.

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

2 روز پیش

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

2 روز پیش

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

2 روز پیش

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

2 روز پیش

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

2 روز پیش

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

2 روز پیش

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

2 روز پیش

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

2 روز پیش

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

2 روز پیش

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

2 روز پیش

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

2 روز پیش

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

2 روز پیش

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

2 روز پیش

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

2 روز پیش

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

2 روز پیش

بیشتر...