اقتصاد آنلاین |
۲ هفته پیش

شرط معافیت مالیاتی برای شرکت های بورسی منابع لایحه بودجه ۱۴۰۲ قابل وصول است اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، سید شمس الدین حسینی گفت: لایحهبودجهسال ۱۴۰۲ یک لایحه ایده آل و مطلوبی نیست و حتی خود رییس سازمان برنامه و بودجه کشور هم چنین ادعایی ندارد.

وی اظهارداشت: نمایندگان مجلس با در نظر گرفتن جمیع جهات و برخی از معیارهالایحه بودجهسال آینده را یک لایحه بودجه قابل قبول ارزیابی و به همین دلیل به کلیات لایحه بودجه رای مثبت دادند.

رییس کمیسیون تلفیقبودجهسال ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی‌ها حکایت از این دارد که منابع مورد پیش‌بینی در لایحه مزبور قابل وصول و تحقق است.

وی در ادامه افزود: مخارج در بخش جاری و همینطور بازپرداخت بدهی‌ها یا اوراق از سوی دولت یک امر اجتناب ناپذیر است.

حسینی اظهار داشت: بودجه بخش عمرانی در لایحه بودجه سال آینده ۲۶ درصد رشد را نشان می‌دهد که البته این رشد با توجه به وضعیت سرمایه گذاری در کشور رشد پائینی است اما یکسری نوآوری در ابزارهای تامین مالی مثل اوراق درون سالی، مولدسازی اموال و موارد دیگر در لایحه مزبور لحاظ شده که می‌تواند کمک کند بیشتر از ۳۶۸ هزار میلیارد تومان کار عمرانی در مملکت انجام داد.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود کسری ترازهای عملیاتی درلایحه بودجهسال آینده نسبت به سال جاری کمتر باشد.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی گفت: طبق لایحه مزبورمالیاتبر اشخاص حقوقی در سال آینده از ۲۵ درصد قانونی به ۱۸ درصد کاهش خواهد یافت.

وی افزود: بر اساس قانون بودجه مالیات بر اشخاص حقوقی در سال جاری از ۲۵ درصد قانونی به ۲۰ درصد کاهش یافته بود که این عدد در سال پیشرو به ۱۸ درصد خواهد رسید.

حسینی اظهارداشت: اگر شرکت‌های بورسی سود خود را توزیع نکنند بلکه سرمایه گذاری کنند طبق لایحه بودجه سال آینده مشمولمعافیت مالیاتیهم خواهند شد.

وی افزود: در لایحهبودجه سال ۱۴۰۲سعی شده با استفاده از اوراق مالی درون سالی، اوراق بازخرید یا ریپو نقدینگی در جامعه مدیریت شود.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اهتمام دولت بر این است که هزینه تسهیلات تکلیفی افزایش پیدا نکند و همینطور به تثبیت و ثبات اقتصادی هم در این لایحه توجه شده است.

منبع:تسنیم


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...