خبرگزاری میزان |
۲ هفته پیش

اعلام وصول بیش از هزار ۸۰۰ شکایت به سازمان بازرسی سیستان بلوچستان resize

خبرگزاری میزان - محمد رضا شهریاری نژاد همزمان با سالروز تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، به اهمیت موضوع نظارت و بازرسی از دیدگاه مدیریت اسلامی پرداخت و با اشاره به اصل ۱۷۴ قانون اساسی، وظیفه اصلی سازمان بازرسی را نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین برشمرد.

وی همچنین اولویت عملکردی بازرسی کل را در دوره مدیریتی جدید، پیشگیری از بروز تخلف از طریق تقویت امر نظارت و ارائه پیشنهاد‌های اصلاحی دانست.

بازرس کل استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: مسبب بسیاری از تخلفات و جرائم، جهل به قوانین و مقررات است که انتظار می‌رود تمامی دستگاه‌های اجرایی به این مهم توجه کنند.

وی تعداد پرونده‌های تشکیل شده در سال گذشته را جمعاً ۱۰۸ فقره شامل ۷۷ موردی و ۳۱ مورد برنامه‌ای اعلام کرد و گفت: تعداد گزارش‌های ارسالی به مبادی ذی ربط ۲۶۸ فقره بوده که شامل ۱۰۸ گزارش اصلاحی، ۱۱۱ گزارش تخلفاتی، ۴۴ گزارش کیفری ۳ فقره گزارش ابطال مصوبه و ۲ فقره گزارش استحضاری بوده است.

بازرس کل استان سیستان و بلوچستان گفت: تعداد افراد معرفی شده به مراجع قضایی و تخلفاتی در سال گذشته ۵۲۳ نفر، تعداد کل شکایات و اعلامات واصله مربوط به سامانه گزارشگران فساد و سامانه شکایات سازمان هزار و ۸۴۴ فقره و تعداد موارد رسیدگی شده هزار و ۲۸۰ فقره بوده است.

وی میزان تخلفات مالی کشف شده را بالغ بر هزار و ۱۴۶ میلیارد ریال، میزان وجوه برگشتی به بیت المال را بالغ بر ۶۳۹ میلیارد ریال، جلوگیری از تخریب و رفع تصرف اراضی ملی را ۳۴۴.۶ هکتار عنوان کرد.

  • بیشتر بخوانید:
  • بازدید بازرس‌کل استان بوشهر از مجتمع انبار‌های نگهداری کالا‌های متروکه و قاچاق

بازرس کل استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تعداد معاملات نظارت شده، ۲۸۲ مورد تذکر ناظر سازمان به اعضای کمیسیون ۸۱ مورد، درخواست لغو یا تجدید معامله ۹ مورد، اصلاح اسناد ۵۵ فقره مناقصه به ارزش هزار و ۳۸۳ میلیارد ریال و کاهش هزینه به مبلغ ۲۹۱ میلیارد ریال بوده است.

شهریاری نژاد ادامه داد: حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری در سطح استان با انجام بازدید‌های میدانی از کارخانجات و مراکز تولیدی و پیگیری مشکلات مبتلا به سرمایه گذاران، در این راستا از ۲۵ واحد تولیدی بازدید به عمل آمده و جلسات متعددی در راستای حل مشکلات این واحد‌ها برگزار شده است.

وی به استقرار و راه اندازی دفتر نمایندگی بازرسی در شهرستان چابهار در بهمن سال قبل اشاره کرد و گفت: امروز مقابله با فساد اولویت اصلی قوه قضاییه است که ما در سازمان بازرسی نیز تمام تلاش خود را برای احقاق حقوق مردم و مقابله با مفسدان انجام خواهیم داد.

بازرس کل استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اگر مطالبه گری در استان به حد مطلوب نرسد استان از رشد و توسعه عقب می‌ماند مردم باید شفافیت در دستگاه اجرایی را مطالبه و تصمیمات و عملکرد مسئولین را پیگیری کنند.

انتهای پیام/#‌حقوق_قضا#‌اخبارحقوقی منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ویزیت و درمان رایگان مددجویان بهزیستی در موسسه خیریه حامیان کرامت مهریار؛ توسط پزشکان نیکوکار در قالب طرح جهادی در تبریز

یک ربع پیش

برای رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محدودۀ شادمهر به سرمایه ۳۰۰ میلیون تومانی نیاز است.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور با اشاره به اراده جدی مسئولان عالی‌رتبه ایران و ترکمنستان به منظور گسترش هر چه بیشتر سطح روابط دوجانبه‌، منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت: تقویت مناسبات دوجانبه می‌تواند به همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی سازنده‌ دو کشور در راستای صلح و ثبات در منطقه بینجامد.

3 ساعت پیش

با شکایت دهها زن از پزشک متخصص زنان دکتر ۷۵ ساله دستگیر شد.

4 ساعت پیش

علت فوت خانم وکیل جوان مشهدی هنوز مشخص نیست و اخبار رسمی قتل او را تائید یا تکذیب نکرده اند.

4 ساعت پیش

اهمیت فلزات غیرآهنی از آنجایی است که کاربرد فراوان و ارزش افزوده بالایی داشته و می‌تواند سهم مهمی در اقتصاد کشورمان داشته باشد.

4 ساعت پیش

رییس پیشین سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه خزانه در پایان دولت دوازدهم خالی نبوده، یادآور شد: خزانه ورودی مستمر دارد و هر روز در آن مبالغی تجمیع می‌شود. این بدان معناست که خزانه هیچوقت خالی نمی‌شود.

5 ساعت پیش

جدول تغیرات نرخ سود بین بانکی نشان می‌دهد که نرخ سود در این بازار از ۱۹.۱ درصد در اوایل مهرماه سالجاری به ۱۹.۸۶ درصد در اواخر این ماه رسیده است.

5 ساعت پیش

طرح فروش فوق‌‌العاده محصولات سایپا از دیروز سوم آبان‌ماه آغاز شده و متقاضیان امروز را نیز فرصت دارند اقدام به ثبت‌نام کنند.

5 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

5 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

5 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

5 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

5 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

5 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

5 ساعت پیش

بیشتر...