همه افراد واجد شرایط یارانه دریافت می کنند

همه افراد واجد شرایط یارانه دریافت می‌کنند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: همه افراد مستحق جای مانده در هر گروه و دهکی که باشند، یارانه دریافت خواهند کرد.

به گزارشسراج24؛ حجت الله عبدالملکی روز شنبه در جریان سفر به استان اردبیل و در حاشیه جلسه شورای اداری این استان به خبرنگاران گفت: پرداخت یارانه به همه متقاضیانی که در فهرست دریافت قرار نگرفته و در سامانه اعلام شده اعتراض خود را ثبت کرده اند، در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وی بیان کرد: برای دو گروه یارانه واریز نشده که دسته اول کسانی هستند که یارانه نمی‌گرفتند و این افراد می توانند برای دریافت یارانه در سامانه اعلام شده ثبت نام کنند و سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها ثبت نام را شروع کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: گروه دوم کسانی هستند که در گذشته یارانه دریافت می‌کردند ولی در این دوره از پرداخت یارانه به عنوان دهک دهم شناسایی شدند و یارانه آنها واریز نشد و این افراد در صورت اعتراض و ثبت درخواست در سامانه‌های اعلام شده و تایید استحقاق، یارانه دریافت خواهند کرد.

وی پرداخت یارانه برای هر دو گروه را منوط به ثبت تقاضای بازنگری عنوان کرد و ادامه داد: تقاضای هموطنان در سامانه‌های مربوطه در حال بررسی است و این بررسی زمان‌‎بر و حدود یک ماه زمان می‌برد.

عبدالملکی تاکید کرد: بنا به دستور رئیس جمهور، یارانه یک ماه همه کسانی که اعتراض خود را ثبت کرده‌اند، به حساب این افراد واریز شده و پس از بررسی و تایید استحقاق، یارانه را دریافت خواهد کرد.

وی در ادامه از آغاز احداث یکهزار واحد مسکن کارگری در استان اردبیل پس از تخصیص زمین از سوی مسئولان استان خبر داد و گفت: پس از اختصاص زمین مورد نیاز، عملیات ساخت این واحدها بلافاصله آغاز خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تصویب اختصاص ۲۰۰ بسته جهیزیه به مددجویان بهزیستی استان اردبیل به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال و نیز اختصاص ۱۷۰۰ سهمیه پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی این استان خبر داد.

وی اضافه کرد: در جریان سفر امروز مصوب شد که تسهیلات ویژه‌ای برای اشتغال آفرینی در قالب تسهیلات مشاغل خانگی، تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان اردبیل در نظر گرفته شود.

عبدالملکی همچنین اظهار کرد: در جلسه امروز احداث درمانگاه شماره ۲ تامین اجتماعی در شهرستان اردبیل و نیز احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان گرمی و نیز تکمیل طرح‌های نیمه تمام زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تصویب رسید.

در جلسه شورای اداری استان اردبیل، طرح‌های حمایتی، سرمایه گذاری و امور اجتماعی استان اردبیل با محوریت مسائل و مشکلات شهرستان گرمی و انگوت با حضور رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و استاندار اردبیل بررسی شده و پیشنهادات اجرایی به تصویب رسید.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گردان «نابلس» وابسته به «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی بیانیه‌ای درباره درگیری مسلحانه چهارشنبه شب (دیشب) در نابلس منتشر کرد.

3 ساعت پیش

وزیر امور خارجه قطر در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان، مذاکرات اخیر را مثبت ارزیابی کرد.

3 ساعت پیش

وزارت امور اقتصادی و دارایی با هدف پایان دادن به تاریکخانه‌ها و عملکرد غیر شفاف زیر مجموعه های بانکی و... در دولت، انتشار صورت‌های مالی این شرکت‌ها و بانک‌ها را در دستور کار قرار داده است.

2 ساعت پیش

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با تاکید بر اینکه باید شرایط ازدواج آسان را برای جوانان فراهم کنیم، گفت: متأسفانه آمار ولادت فرزند در زنجان سیر نزولی دارد.

2 ساعت پیش

عطا بهرامی، تحلیلگر مسائل اقتصادی با بیان اینکه رشد اقتصادی مؤلفه و شاخص بسیار مهمی در قدرت اقتصادی کشورها به شمار می‌رود، گفت: اصلی‌ترین راهکار دستیابی به رشد اقتصادی غیر تورمی از مسیر اصلاح قوانین نظام بانکی می‌گذرد. پذیرش خطرپذیری پولی از سوی بانک‌ها و تحمیل نکردن آن به بانک مرکزی می‌تواند راه توسعه و رشد اقتصادی غیر تورمی را هموار کند.

3 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در دیدار روسای جمهور ایران و آذربایجان درخصوص بازسازی و احداث زیرساخت‌های قره باغ و همکاری برای توسعه کریدور شمال به جنوب رایزنی صورت گرفت.

3 ساعت پیش

فرماندهان جدید ناحیه مقاومت بسیج شهرستان‌های کهگیلویه،گچساران و چرام و همچنین مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد منصوب شدند.

3 ساعت پیش

نمایندگان مجلس در جلسات علنی این هفته در تذکرات شفاهی و نطق‌های میان دستور خود، خواستار اجرای قانون رتبه بندی معلمان و تعیین تکلیف وضعیت استخدامی معلمان شدند.

3 ساعت پیش

در تماس تلفنی شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با وزیر امور خارجه کشورمان آخرین وضعیت گفت‌وگوهای اخیر در دوحه برای لغو تحریم‌ها بررسی شد.

3 ساعت پیش

بیشتر...