از بین بردن نقطه حادثه خیز تنگ پیرزال در دستور کار است all tv logo

رفع نقطه حادثه‌خیز تنگ پیرزال در دستور کار است
کهگیلویه و بویراحمدیاسوج

علی محمد روستا در بازدید از محور چرام -سرفاریاب حدفاصل محدوده تنگ پیرزال به همراه حجت الاسلام موحد نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویهف بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی، به اقدامات پیشگیرانه در خصوص این نقطه حادثه خیز اشاره کرد و گفت: رفع ایننقطه حادثه خیز در دو بخش کوتاه مدت (زودبازده) و بلندمدت (دیربازده) در دستور کار راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان قرار دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری افزود: اینکه گفته می‌شود طرح توسط راهداری رها شده کم لطفی است، فرمانداری و پلیس راه شهرستان چرام و اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان در خصوص رفع این نقطه حادثه‌خیز پای کار هستند.
وی ادامه داد: این محدوده به علت موقعیت خاص کوهستانی و شیب‌های تند همیشه مخاطرات زیادی ایجاد کرده است که جلوگیری از صدمات جانی ومالی برای کاربران جاده‌ای با اصلاح معبر از دغدغه‌های مسئولان استان به ویژه استاندار بوده است.
روستا تصریح کرد: نقطه حادثه خیز تنگ پیرزال در منطقه سرفاریاب شهرستان چرام را نه تنها رها نکردیم بلکه به صورت دقیق اقداماتی انجام شده و امروز هم در حال ترمیم وبهسازی هستیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان اینکه بخش امانی اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای اصلاحاتی به صورت زود بازده در شعاع مورد نظر با تشدید علائم هشدار دهنده انجام داده، گفت: قرنیز پل تخریب ومجدداً احداث شد، همچنین نصب بیس پلیت و گاردریل در سه مرحله انجام گرفت، اما توسط وسائط نقلیه عبوری مجدداً آسیب دید.
روستا با اشاره به اینکه لکه گیری و روکش آسفالت محور بار‌ها انجام شده است، افزود: خط کشی معبر برای پیک شب و هدایت رانندگان و مسافران انجام شد، اما با وجود نصب تابلوی محدودیت سرعت و توپوگرافی سخت محدوده، عدم توجه رانندگان به سرعت مطمئنه از علت‌های مؤثر در به وجود آمدن حوادث رانندگی است.
وی به اصلاحات دیربازده در این معبر اشاره کرد و ادامه داد: با پیگیری‌های استاندار نامه‌ای در تاریخ پانزدهم بهمن ماه سال گذشته به حوزه دفتر نگهداری علائم، تجهیزات وتوسعه ایمنی سازمان حمل و نقل و راهداری کشور برای تأمین اعتبار و صدور مجوز برگزاری مناقصه ارسال شد.
روستا ادامه داد: با حضور مهندسان مشاور طرح، معاونان ومهندس عالی طرح جلسه‌ای تشکیل و همه طرح‌های پیشنهادی پایش شدند و نهایتاً با تصویب تغییر واریانت این مقطعه حادثه خیز به تأیید اعضا رسید و عملا پل‌های موجود از معبر حذف شدند.
وی با بیان اینکه به علت حساسیت موضوع نقطه حادثه خیز جزء طرح‌های پیشنهادی سفر ریاست جمهور به استان قرار گرفت، گفت: برآورد اولیه برای رفع این نقطه حادثه خیز بیش از ۶ میلیارد تومان است که برای برگزاری مناقصه واخذ پیمانکار آماده و تحویل اداره پیمان ورسیدگی قرار گرفت.
معاون استاندار با بیان اینکه اقدامات فوق به همراه نقشه و پروفیل‌های طولی وعرضی و رعایت ضریب ایمنی بالا در دست اقدام است، اضافه کرد: مسئولان در جاده‌هایی که دارای نقطه مستعد حادثه است با حساسیت ورود و تا نهایی شدن واخذ پیمانکار از طریق راهداری اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.
باشگاه خبرنگاران جوانکهگیلویه و بویراحمدیاسوج#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشترین افزایش درآمد در این دوره مربوط به پروازهای دبی به ریاض بوده که درآمدها نسبت به سال گذشته ۴۱۶ درصد افزایش یافته است. این پرواز دو ساعته، مسیری بسیار پرسود بین مراکز مالی بزرگ و یکی از شلوغ ترین مسیرهای خاورمیانه است.

1 ساعت پیش

ضروری است پیش پرداخت اولیه نقدی از کارت بانکی مالک قرارداد باشد.جهت هر نوع خودرو، هر شخص (با کد ملی مشخص و شرایط سنی بالای ۱۸ سال) صرفاً می تواند برای یک دستگاه ثبت نام کند.

2 ساعت پیش

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس به صهیونیست ها درباره تجاوز زمینی به رفح هشدار داد و گفت: اگر دشمن تصمیم بگیرد به رفح حمله کند، مردم ما پرچم سفید را بالا نخواهند برد و مقاومت آماده دفاع از خود است.

نیم ساعت پیش

با تغییرات بازار تلفن هوشمند، اندروید در سال ۲۰۲۴، رشد قابل توجهی خواهد داشت که دو برابر روند iOS اپل خواهد بود.

1 ساعت پیش

در حالی که غذاهای مختلفی مانند آجیل، ماهی، روغن، گیاهان و ادویه‌ها وجود دارند که می‌توانند به پیری کمک کنند، اما ما می‌خواهیم به طور خاص بر روی میوه‌ها و سبزیجاتی تمرکز کنیم که تحقیقات نشان می‌دهد می‌تواند به کند کردن پیری و بهبود طول عمر کلی شما کمک کند.

2 ساعت پیش

وردلد پرس فوتو اعلام کرد عکس زنی فلسطینی که جسد کفن‌پوش خواهرزاده‌اش را در آغوش کشیده است، به عنوان عکس خبری سال ۲۰۲۴ (World Press Photo) برگزیده شد.

2 ساعت پیش

جواد نکونام، سرمربی استقلال برای یک هوادار استوری خاصی منتشر کرد.

1 ساعت پیش

با گذشت چند روز از بالاگرفتن تنش‌ها در منطقه، طلا همچنان جایگاه‌ خود را به عنوان پناهگاه امن، حفظ کرده‌است.

1 ساعت پیش

بیشتر...