انجام تفاهمات اولیه با عربستان برای ازسرگیری حج عمره خبرنامه دانشجویان ایران

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: مذاکرات با وزارت حج و عمره عربستان درباره عمره مفرده انجاشدهو تفاهمات اولیه حاصل شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ سید عباس حسینی؛ رئیس سازمان حج وزیارت پس از حضور در موسم حج تمتع ۱۴۰۳ و نظارت بر روند اجرایی حج تمتع امسال در بدو ورود به کشورمان از عربستان اظهار کرد: با عنایت الهی و با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و تمهیدات اندیشیده شده، حجی روان را در ابعاد مختلف شاهد بودیم.

وی افزود: خدمات اجرایی در عرفات و مشعر الحرام در ایام تشریق در بهترین و کیفی ترین سطح قرار داشت و تنها موضوعی که در این ایام مسائلی را ایجاد کرد, شرایط محدودیت فضای موجود در سرزمین منا بود و به هر زائر حدود ۸۰ سانتی متر مربع تخصیص یافته بود که وضعیت اسکان را سخت می کرد؛ البته درخواست کردیم تا تدابیری اندیشیده شود که چادرها طبقاتی گردد یا فضای بیشتری به زایران اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه برخی کشورها حتی توقفی در منا ندارند و اسکان نمی یابند گفت: ما تمامی ایرادات را احصا کرده و راهکارهایی را پیشنهاد داده ایم حتی نسبت به شرایط سرویس های بهداشتی در منا نیز اشکالات را مطرح نموده ایم زیرا سرویس های بهداشتی موجود با سرانه جمعیتی کشور ما سنخیتی ندارد و کمتر است.

رئیس سازمان حج وزیارت تصریح کرد: از دست اندرکاران کشور میزبان درخواست کرده ایم تا مسیر رمی جمره (از منا به جمرات و بازگشت به منا) نیز بهبود یابد و با مسقف شدن آن شرایط بهتری برای تردد زائران ایجاد شود.

حسینی با اشاره به گرمای شدید هوا در ایام تشریق حج تمتع امسال گفت: دمای هوا درمشاعر به ۵۱ درجه رسید که با تمهیدات اندیشیده شده همانند همراه بردن مایعات و استفاده از چتر، آسیب های کمتری به زایران ایرانی ایجاد شد اما متاسفانه زائران برخی کشورها فوت کردند که دست اندرکاران کشور میزبان باید تمهیدات لازم را برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی بیاندیشند.

رئیس سازمان حج وزیارت درباره موضوع اعزام های عمره مفرده نیز گفت : مذاکرات با وزارت حج و عمره عربستان و همچنین شرکتهای طرف قرار داد را انجام داده ایم و تفاهمات اولیه حاصل شده است ؛ از دست اندرکاران شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی هم درخواست کرده ایم تا هماهنگی های لازم را به جهت جداول پروازی با مسئولان کشور میزبان انجام دهد . در خصوص موضوع اسکان نیز برنامه ریزی های لازم انجام شده است و امیدواریم هر ‌چه زودتر عملیات عمره آغاز شود.

وی افزود : اعزام های عمره مفرده مشروط به تسهیل در جداول پروازی و رفع مشکل آنها و همچنین تامین ارز مورد نیاز است ؛ سازمان اما کی و ظرفیت لازم برای اعزام ها را دارد و حتی در صورت هماهنگی و همکاری دستگاههای همکار ، توانایی اعزام تا حدود یک میلیون نفر را طی سال داریم.

وی در خصوص هزینه های عمره نیز گفت: هزینه ها منوط به نرخ ارز، هزینه های مربوط به هواپیمایی و سایر خدمات استخراج شده است.

رئیس سازمان حج وزیارت همچنین از خدمات هواپیمایی کشورمان که با ناوگان محدود و ظرفیت موجود، خدمات لازم را به جهت اعزام و بازگشت زایران ارایه کرد تشکر و قدردانی کرد.

حسینی همچنین درباره موضوع ثبت نام اربعین حسینی گفت : با توجه به نقاط ضعفی که در سالهای گذشته در سامانه سماح وجود داشت و رفع آن توسط همکاران واحد انفورماتیک ، در حال حاضر نرم افزار موجود برای نام نویسی متقاضیان به نحو مطلوبی فعالیت می کند و تعداد ۷۰ هزار نفر طی روزهای اخیر نام‌نویسی کرده اند.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به گفته سخنگوی شورای رقابت هرگونه قیمت‌گذاری در مورد خودرو از فیلتر سازمان حمایت، شورای رقابت و وزارت صمت عبور می‌کند و خودروساز نمی‌تواند در این زمینه مستقل عمل کند.

نیم ساعت پیش

سال گذشته بود که سازمان استاندارد در بیانیه‌ای قاطع اعلام کرد که تولید پژو پارس به دلیل عدم رعایت برخی از آیتم‌های استاندارد 85 گانه از نیمه اسفندماه متوقف خواهد شد. این در حالی بود که ایران‌خودرو ده‌ها هزار دستگاه از این خودرو را پیش‌فروش کرده بود ولی درنهایت همه‌چیز به سود پژو پارس تمام شد.

نیم ساعت پیش

با انتخاب«جو بایدن» و اتمام دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، خوش‌بینی به رفع ناگهانی و یک‌شبه مشکلات بین‌المللی در فضای سیاسی و اجتماعی کشور حاکم شده است. صنعت خودرو همپای صنعت نفت، آسیبی جدی از تحریم‌های امریکا دیده است.

نیم ساعت پیش

شاید باور کنید قالپاق خودرو ارزان باشد اما دوران ارزانی این قطعه هم گذشت.

نیم ساعت پیش

وزیر کشور: احتمال ادامه تعطیلی با تشخیص وزارت بهداشت وجود دارد.

نیم ساعت پیش

بر اساس شاخص سرمایه‌گذاری لوکس نایت فرانک، خودروهای کلاسیک یکی از دارایی‌ها با بهترین عملکرد در سطح جهان بوده‌اند و در طول سال‌ها گاهی از کلاس‌های دارایی سنتی بهتر عمل کرده‌اند. حتی در دوران اوج کووید، اتومبیل‌های کلاسیک دومین سرمایه‌گذاری پرطرفدار بودند.

نیم ساعت پیش

به همت کسبه بازار مسگران ۱۶ هزار صبحانه نذری بین عزاداران حسینی مراغه توزیع شد.

نیم ساعت پیش

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در نامه‌ای از رئیس سازمان حمایت خواست علت افزایش قیمت پژو پارس را تعیین تکلیف کند و درباره افزایش قیمت این خودرو اظهارنظر کارشناسی داشته باشد.

نیم ساعت پیش

طبق اعلام سازمان ملی استاندارد ایران، ضمن تجدیدنظر صورت گرفته توسط این سازمان، تولیدکنندگان و فروشندگان تایر از هفتم شهریور ماه سال جاری، برای توزیع هر حلقه تایر، ملزم به ارائه برگه‌ ضمانت‌نامه خواهند بود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...