اکونا پرس |
2 ماه پیش

امضای تفاهم نامه کلنگ زنی بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی تامین اجتماعی در اصفهان

امضای تفاهم‌نامه و کلنگ‌زنی بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی تأمین‌اجتماعی در اصفهان

با حضور مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در استان اصفهان و در نشست دکتر میرهاشم موسوی با دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان و زهرا شیخی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی که با حضور جمعی از مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی و مدیران استان اصفهان برگزار شد، تفاهم‌نامه بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی تأمین‌اجتماعی در این استان به امضاء رسید.

امضای تفاهم‌نامه و کلنگ‌زنی بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی تأمین‌اجتماعی در اصفهان
به گزارشاکونا پرس،

به نقل ازروابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، در این جلسه که با حضور شهردار اصفهان، مدیران تأمین‌اجتماعی استان و جمعی از معاونان و مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی در محل استانداریاصفهانبرگزار شد، دکتر میر هاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، ضمن گرامیداشت مجاهدت‌های شهدای امنیت، گفت: وظیفه ماست که دستاوردهای ارزشمند نظام را تبیین کنیم. چون در زمینه تبیین دستاوردها تاکنون کم‌کاری شده، گاهی صدای بدخواهان و معاندان بلند شده است. من تقریباً دو هفته پیش در سازمان بین‌المللی تأمین‌اجتماعی درمراکشحضور پیدا کردم. 42 تجربه موفق تأمین‌اجتماعیجمهوری اسلامیدر "ایسا" به عنوان الگوهای موفق پذیرفته شده و در این نشست که با حضور 360 صندوقبازنشستگییا تأمین‌اجتماعی از کشورهای مختلف برگزار شد، عدد مجموع افراد تحت پوشش تأمین‌اجتماعی در 20 کشور، به اندازه نیمی از افراد تحت پوشش ما در سازمان تأمین‌اجتماعی نبود. کشوری که 3 میلیون جمعیت داشت، افتخارش این بود که 30 درصد از جمعیت خود را تحتپوششداده و ما با این ارقام بالای پوشش، کمتر به تبیین دستاوردها پرداخته‌ایم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، از جمعیت حدود 32 میلیونی کشور حدود 20 درصد، تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی بودند که امروزه به برکتانقلابما شاهد این هستیم که بیش از 70 درصد جامعه تحت پوشش بیمه‌های ‌اجتماعی هستند که این دستاوردی بسیار ارزشمند است و در سازمان تأمین‌اجتماعی بیش از 50 درصد کلجامعهرا تحت پوشش داریم.

دکتر موسوی همچنین گفت: نرخ متوسط امید به زندگی در قبل از انقلاب 55 سال بود که اکنون به 77 سال رسیده است. بیمه تأمین‌اجتماعی یعنی آسایش و امنیت و با همهمشکلاتو کاستی‌ها در حوزه تأمین‌اجتماعی، این خدمات امید به زندگی را در میان مردم افزایش داده است.

وی افزود: تعداد کل درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی قبل از انقلاب تنها 20 مرکز درمانی بود که این عدد امروز به بیش از 390 بیمارستان، مرکز درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی رسیده که معادل 15 درصدمراکز درمانیکشور است و رشدی که در عرصهسلامتاتفاق افتاده، بسیار قابل توجه است.

دکتر موسوی گفت: در طرح دارویار با همه مشکلاتی که وجود دارد، تمام قد در کنار عزیزان بخشدرمانایستاده‌ایم و با تمام توان تلاش می‌کنیم که ان‌شاءالله آثار این طرح بزرگ و ملی برای مردم مخصوصاً در زمینه کاهش پرداخت از جیب مردم ظاهر شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین افزود: با وجودمشکلات اقتصادیو شرایط کنونی که همه مردم در حوزهکسب و کارچالش‌هایی دارند، توانسته‌ایم حقوق‌های ماهیانه بازنشستگان را بموقع بپردازیم.

وی در مورد برنامه‌های توسعه ظرفیت‌های درمانی تأمین‌اجتماعی گفت: نزدیک 200 پروژه درمانی فعال داریم که هشت مورد از این پروژه‌ها، پروژه‌های بیمارستانی بزرگ هستند که طی یکی دو سال آینده، حدود 1500 تخت بیمارستانی را به مجموعه ظرفیت‌های درمانی کشور اضافه خواهد کرد.

دکتر موسوی در مورد پروژهبیمارستان500 تختخوابی تأمین‌اجتماعی اصفهان گفت: پروژه ساخت این بیمارستان، در سال‌های گذشته مطرح شده و امروز با پیگیری‌های فراوان از جمله پیگیری‌های استاندار محترم اصفهان و نیز نمایندگان محترم مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامیبه‌ویژه سرکار خانم شیخی، عملیات اجرایی این بیمارستان آغاز می‌شود.

دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان نیز در این نشست، گفت: با ورود و رویکرد مجاهدانه مدیرعامل جدید سازمان تأمین‌اجتماعی، نقاط امید فراوانی در این مجموعه روشن شده و فعالیت‌های خوبی در حال انجام است و به طور کلی می‌توان گفت این سازمان از مجموعه‌های موفق و پرتلاشدولتسیزدهم قلمداد می‌شود. اما نارسایی‌هایی اغلب از گذشته وجود دارد که در چنین جلساتی بایستی مواردی که باعث نارضایتی بیمه‌شدگان شده را بررسی کنیم تا بتوانیم خدمت‌رسانی مناسب تری به مردم داشته باشیم.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه سازمان تأمین‌اجتماعی یکی از بخش‌های اصلی حوزه درمان کشور است، افزود:استان اصفهانیکی از استان‌هایی است که به‌رغم نسبت بالای بیمه‌شدگان و داشتن رتبه نخست نسبت بیمه‌شدگان به جمعیت استان در کل کشور، به میزانی که این نسبت می‌طلبد سرمایه‌گذاری و پشتیبانی کاملی در استان اتفاق نیافتاده و بیمه‌شدگان از نوع خدمات و نبود برخی امکانات در شهرستان‌هایی که جمعیت قابل توجهی از بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی در آنها حضور دارند، گلایه‌مند هستند.

استاندار اصفهان افزود: برای تعاملات بیشتر با سازمان تأمین‌اجتماعی، استانداری وشهرداریاصفهان متحد و پشتیبان یکدیگر هستند و شهردار اصفهان با تمام قوا پای این کار است تا به یکی از نیازهای مردم پاسخ مطلوب دهیم.

در اولین رویداد تقدیر از بنگاه ها و فعالان اقتصادی استان اصفهان در حوزه مسئولیت های اجتماعی، ذوب آهن اصفهان حائز رتبه…

به منظور همکاری مشترک شهرک علمی و تحقیقاتی، اتاق بازرگانی وانجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌ و با هدف شناسایی مشکلات و…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...