استعفای رئیس تحقیقات امان ار سمت خود all tv logo

استعفای رئیس تحقیقات امان ار سمت خود
بین‌المللاروپا و آمریکا

عامیت ساعر، رئیس تیپ تحقیقاتی در بخش اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی موسوم به امان پس از بر عهده گرفتن مسئولیت کامل شکست اطلاعاتی اسرائیل در ۷ اکتبر، بلافاصله از سمت خود استعفا داد.

براساس گزارش المیادین، رسانه‌های صهیونیست با بیان اینکه سرتیپ ساعر عالی‌ترین افسری است که تاکنون ماموریت خود را به در میان مسئولین شکست‌های جنگ، به پایان رسانده، خاطرنشان کردند که اتی بارون ماه‌ها در این سمت خواهد بود تا زمانی که یک انتصاب دائمی انجام شود.

بارون بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ این سمت را برعهده داشت و از ابتدای جنگ علیه غزه به عنوان نیروی ذخیره در تیپ تحقیقاتی خدمت می‌کرد. رسانه‌های اسرائیلی مدعی شدند که ساعار به ماموریت خود «به دلایل شخصی و غیر مرتبط با وضعیت امنیتی» پایان داده است.

شایان ذکر است که این دومین استعفای تیپ تحقیقات در امان است، زیرا افسری با درجه سرلشکری ​​در فوریه گذشته به دلیل نقش وی در ارزیابی اطلاعاتی که منجر به شکست در ۷ اکتبر شد، استعفا داد.

کانال کان این اقدام را در آن زمان «غیر معمول» توصیف و تأکید کرد که این شکست بسیار عمیق‌تر از عملکرد یک افسر با درجه سرگرد است و به بسیاری از فرماندهان بالاترین درجه در امان و سایر موارد مرتبط است.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

طی روزهای اخیر در حالی دور تازه‌ فضاسازی‌ها درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران ازسوی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی آغاز شده که برخی رسانه‌های غربی گمانه‌زنی درباره «احتمال تغییر دکترین هسته‌ای ایران» را در دستورکار خود قرار داده‌اند.

12 دقیقه پیش

تیم فوتبال العین امارات با شکست الهلال عربستان راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شد.

یک ربع پیش

جلد روزنامه استقلال جوان چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

یک ربع پیش

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه کلاس‌های دانشگاه کلمبیا در نیویورک آمریکا را مجازی کرده است.

یک ربع پیش

روزی که اپلیکیشن‌های تبلیغاتی پایشان به زندگی مردم باز شد، کسی فکر نمی‌کرد این نرم‌افزارها جز آگهی‌های استخدام و خرید و فروش خانه و خودرو وخدمات، حرف دیگری برای گفتن داشته باشند.

یک ربع پیش

وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید علیه ۶ شخص و نهاد در ارتباط با ایران خبر داد.

یک ربع پیش

تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرد ارتش در حال آماده شدن برای ورود به رفح است.

یک ربع پیش

مربی پیشین پرسپولیس و عضو فعلی کادرفنی تیم ملی به عنوان سرمربی موقت تراکتور انتخاب شد.

یک ربع پیش

«ودانت پاتل» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با خودداری از اظهارنظر درباره کانال های ارتباطی میان واشنگتن – تهران گفت: در حال مذاکره مستقیم با ایران درباره برجام نیستیم.

نیم ساعت پیش

بیشتر...