عصر ایران |
2 روز پیش

وزیر جهاد کشاورزی: بذر همچون تفنگ ارزش دارد گوشت تولیدی مازاد با نهاده های دامی تهاتر می شود

سیدجواد ساداتی‌نژاد: در سال زراعی آینده تمامی گندم سطح کشور به طور قراردادی کشت خواهد شد.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: گوشت قرمز تولیدی مازاد را با تامین نهاده‌های دامی، تهاتر خواهیم کرد و حتی در این طرح گوشت را می‌توانیم صادر کنیم.
 
به گزارش فارس، عصر امروز سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای اداری شهرستان مانه و سملقان، بر خرید تضمینی گوشت قرمز دامداران تاکید و اظهار کرد: هم اینک تلاش می‌کنیم تا در راستای حمایت از تولید کننده‌های بخش دامی این طرح را به تصویب برسانیم.
 
وی گفت: گوشت قرمز تولیدی مازاد را با تامین نهاده‌های دامی، تهاتر خواهیم کرد حتی در این طرح گوشت را می‌توانیم صادر کنیم.
 
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هم‌اکنون دامداران دغدغه تامین نهاده‌های دامی را دارند، افزود: دامدار در حین تولید نباید دغدغه فروش گوشت مازاد را داشته باشد.
 
ساداتی‌نژاد ادامه داد: حتی تلاش می‌کنیم تا گوشت مرغ تولید مرغداران را نیز خرید تضمینی کنیم و در اختیار آنان نهاده‌های مورد نیاز قرار بدهیم.
 
وی با بیان اینکه دامدار و مرغدار و همچنین کشاورزان بانجیب‌ترین قشر جامعه هستند، اظهار داشت: این قشر بی ادعا غذا تولید می‌کنند، به نوعی بهره‌برداران بخش کشاورزی خیر و نیکوکار هستند و در کار خود به هیچ وجه به دنبال سود نیستند.
 
این مقام مسئول افزود: کشاورزان و سایر تولید کننده‌های بخش کشاورزی هیچ‌گاه همچون دلالان عمل نکرده‌اند و بعضا دلالان از آنان سوء استفاده کرده‌اند.
 
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخش کشاورزی هیچ‌گاه تعطیل نشده‌است، اظهار داشت: اگر صنایع و یا بخش‌های دیگری متوجه این باشند که دیگر سود اقتصادی ندارند کار را برای دوره‌ای تعطیل خواهند کرد اما این تعطیلی در بخش کشاورزی هیچ‌گاه نبوده است.
 
ساداتی نژاد اظهار کرد: هم‌اکنون در تامین بذر مورد نیاز کشور در بخش‌های مختلف وابسته هستیم و باید در این زمینه تلاش کنیم زیرا بذر همچون تفنگ ارزش دارد.
 
وی بر ایجاد کارخانه بوجاری نیز تاکید کرد و بیان داشت: سرمایه گذاران در این زمینه مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه در سال زراعی آینده تمامی گندم سطح کشور به طور قراردادی کشت خواهد شد، اظهار داشت: نباید دغدغه تامین غذا در کشور داشته باشیم که در این راستا باید کشاورزان را مورد حمایت قرار دهیم زیرا  تامین این مهم چالش جهانی است.
 
وزیر جهاد کشاورزی اشاره‌ای به افزایش قیمت خرید تضمینی گندم نیز کرد و گفت: حتی قیمت کود مورد نیاز کشاورزان نیز تا ۴۵ درصد کاهش یافت تا آنان در زمینه کوددهی اراضی کوتاهی نکنند.
 
ساداتی‌نژاد با بیان اینکه استان خراسان‌شمالی در ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در حوزه کشاورزی عقب ماندگی دارد، افزود: هم اینک در این خطه کشتارگاه صنعتی، واحدهای تولیدی بسته‌بندی در زمینه‌های مختلف وجود دارد به همین دلیل ارزش افزوده‌ای نیز برای بهره‌برداران حاصل نخواهد شد.
 
وی بر حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی تاکید کرد و گفت: هم‌اکنون متاسفانه شیر تولیدی استان به استان دیگر حمل خواهد شد که نباید اینطور باشد.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه از سرمایه‌گذاران در بخش صنایع لبنی حمایت خواهیم کرد، اظهار داشت: تمامی سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف از جمله ایجاد سردخانه، بسته‌بندی، کارخانه خوراک دام و سایر موارد حمایت خواهند شد تا سودی عاید این استان شود.
 
ساداتی نژاد بر ایجاد مجتمع‌های دامپروری و کشاورزی در استان خراسان‌شمالی تاکید کرد و افزود: در این زمینه نیز سرمایه‌گذاران را حمایت خواهیم کرد زیرا این خطه قطب دامپروری کشور است و پتانسیل بالایی برای تامین گوشت قرمز با کیفیت دارد.
 
وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: برای بخش کشاورزی این استان ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش کشاورزی اختصاص یافت.
 
وی بر توسعه اراضی شیب‌دار استان تاکید کرد و گفت: از مسئولان حوزه مرتبط می‌خواهیم که این اراضی را در اختیار کشاورزان برای توسعه باغ‌های دیم قرار دهند و در این زمینه خسیس نباشند و زمین‌ها را در اختیار متقاضاین قرار دهند.
logo-vidتماشاخانه
ببینید| کشف یک سمور کمیاب در عراق؛ او موهای سفید و چشمان قرمز دارد

ببینید| کشف یک سمور کمیاب در عراق؛ او موهای سفید و چشمان قرمز دارد

logo-vid

ببینید| وقتی توپ دلش نمی‌خواهد گل شود؛ صحنه‌های عجیب و جالب از فوتبال

logo-vidفیلم های دیگر
کانال عصر ایران در تلگرام
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
نظرات کاربران
خبر اتفاقی از ۱۵ سال قبل


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سعید صادقی پس از عقد قرارداد با باشگاه پرسپولیس گفت: خیلی از این موضوع خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم به آرزویم رسیدم تا با تیم بزرگ پرسپولیس قرارداد ببندم.

6 ساعت پیش

طبق اعلام وزیر اموراقتصادی و دارایی، برخی از مدیران بانکی به دلیل پرداخت نکردن تسهیلات بدون ضامن، برکنار شدند.

6 ساعت پیش

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان این‌که مذاکرات درباره برجام را در روزهای آتی از سر خواهیم گرفت، گفت: ما باید برجام را دوباره روی ریل قرار بدهیم.

6 ساعت پیش

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشریح آخرین مصوبات ستاد درباره استفاده از ماسک، از تصویب تزریق واکسن یادآور به گروه بالای ۱۲ سال خبر داد.

6 ساعت پیش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: در اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گرامیداشت مرحوم کریم اکبری مبارکه و مرحوم محمدرضا الوند که به علت کرونا درگذشتند و سعید باغبانی از هنرمندان تئاتر برگزار می‌شود.

6 ساعت پیش

رئیس کل دادگستری گفت: دو تن از متهمان سرقت صندوق امانات بانک ملی در ترکیه بازداشت شدند.

6 ساعت پیش

​اداره ناظر بر فضای مجازی چین با وضع قوانینی جدید قصد دارد ارسال کامنت و انتشار نظرات را در شبکه‌های اجتماعی این کشور محدود و سانسور کند.

6 ساعت پیش

رئیس جمهور در ششمین گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم گفت: ارتباط با مردم برکات زیادی دارد و مسئولان را در جریان امور و مشکلات اقشار جامعه قرار می‌دهد و تاکید جدی برای ارتباط دولتمردان با مردم دارم.

6 ساعت پیش

فیلمسازان کشورمان در آئین پایانی سی امین دوره فستیوال بین المللی فیلم کوتاه کرواسی عناوین برتر و اصلی را به خود اختصاص دادند و باعث شگفتی و تحسین هیات داوران و حاضران شدند.

6 ساعت پیش

بیشتر...