گرجستان ترکیه زیباترین برد جام را ترک ها کسب کردند فیلم all tv logo

یورو ۲۰۲۴؛
گرجستان ۱ - ۳ ترکیه/ زیباترین برد جام را ترک‌ها کسب کردند + فیلم
ورزشیفوتبال و فوتسال

در ادامه مسابقات یورو ۲۰۲۴ و از گروه آخر بازیها، تیم‌های ملی ترکیه و گرجستان به مصاف هم رفتند که ترک‌ها موفق شدند با نتیجه سه بر یک از سد گرج‌ها در شهر دورتموند عبور کند.

در این مسابقه سریع و پرهیجان که یکی از زیباترین بازی‌های جام هم بود، ترکیه بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۲۵ و در هوای بارانی ورزشگاه وستفالن به گل رسیدند. ضربه سر مدافع ترکیه توپ را به خارج از محوطه جریمه هدایت کرد، اما فرصت ایده آلی برای مَرت مولدور ایجاد کردو این بازیکن توپ معلق در هوا را با ضربه والی پای راست به سمت دروازه فرستاد که به طرزی دیدنی دور از دستان گئورگی مارمارداشویلی به تور دروازه چسبید و ترکیه را پیش انداخت. گلی که قطعا زیباترین گل جام تا اینجای رقابت‌ها بود.

ترکیه دو دقیقه بعد از گل اولی که وارد دروازه گرجستان کرد به گل ‏دوم رسید و کنان ییلدیز مهاجم باشگاه یوونتوس این گل را زد، اما بعد از بررسی وی‌ای‌آر ‏مشخص بود که فقط پنجه پای ییلدیز در موقعیت آفساید قرار دارد و گل رد شد.

بعد از مردود شدن گل دوم ترکیه، گرجستان به خودش آمد و از زیر فشار ترکیه خاج شد و خیلی زود هم نتیجه آن را دید. در دقیقه ۳۲، گیورگی کوچوراشویلی، هافبک تکنیکی گرجستان، با حرکتی هوشمندانه از سمت راست زمین، توپی زمینی و تند و تیز را به گئورگ میکائوتادزه رساند. میکائوتادزه که در موقعیتی مناسب قرار گرفته بود، با یک شوت زمینی دقیق از زاویه بسته، دروازه اونور گونوک را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند. این گل اولین گل گرجستان در تاریخ مسابقات یورو بود.

گل تساوی گرجستان، بازی را سریع و زیباتر هم کرد و هر دو تیم در ادامه موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتند، اما نیمه نخست با تساوی به پایان رسید.

در نیمه دوم هم شاهد بازی زیبایی بودیم و پانزده دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود که نوبت به گلزنی ستاره رئال مادرید رسید. آردا گولر از پشت محوطه جریمه ‏با شوتی زیبا و استثنایی، گوشه بالای دروازه گرجستان را هدف گرفت و سکو‌های قرمزرنگ ‏سیگنال ایدوناپارک را از خوشحالی منفجر کرد. ‏گلی که از نظر زیبایی چیزی از گل اول ترکیه کم نداشت.

در ادامه گرجستان هجومی‌تر شد و تلاش زیادی برای به تساوی کشاندن بازی کرد، اما دفاع جانانه ترک‌ها هر بار آنها را ناکام گذاشت. در ثانیه‌های پایانی مسابقه، دروازه بان گرجستان هم برای گلزنی و زدن ضربه سر کرنر هم تیمی هایش پیش کشید، اما کرنر را دروازه بان و مدافعان ترکیه دور کردند و تبدیل به یک ضد حمله برای ترک‌ها شد. در دقیقه ۹۷ کریم آکتورغلو روی این ضدحمله به سمت دروازه خالی از دروازه بان گرجستان حمله ور شد و با یک شوت به راحتی این دروازه را باز کرد تا نتیجه سه بر یک شود.

در نهایت شاگردان وینچنزو مونتلا موفق شدند جام را با برد آغاز کنند و یاران کوارتسخلیا در شبی که گولسیانی مدافع پرسپولیس فرصت بازی پیدا نکرد، در عین شایستگی شکست خوردند و با این شکست امیدشان برای صعود کمرنگ شد.

باشگاه خبرنگاران جوانورزشیفوتبال و فوتسال#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شاید باور کنید قالپاق خودرو ارزان باشد اما دوران ارزانی این قطعه هم گذشت.

2 ساعت پیش

با انتخاب«جو بایدن» و اتمام دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، خوش‌بینی به رفع ناگهانی و یک‌شبه مشکلات بین‌المللی در فضای سیاسی و اجتماعی کشور حاکم شده است. صنعت خودرو همپای صنعت نفت، آسیبی جدی از تحریم‌های امریکا دیده است.

1 ساعت پیش

وزیر کشور: احتمال ادامه تعطیلی با تشخیص وزارت بهداشت وجود دارد.

1 ساعت پیش

معاون اول رئیس جمهور تصویب‌نامه هیأت وزیران در خصوص حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری، قضات، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، کارانه پزشکان و حقوق والدین شهدا را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

1 ساعت پیش

طبق اعلام سازمان ملی استاندارد ایران، ضمن تجدیدنظر صورت گرفته توسط این سازمان، تولیدکنندگان و فروشندگان تایر از هفتم شهریور ماه سال جاری، برای توزیع هر حلقه تایر، ملزم به ارائه برگه‌ ضمانت‌نامه خواهند بود.

1 ساعت پیش

بر اساس شاخص سرمایه‌گذاری لوکس نایت فرانک، خودروهای کلاسیک یکی از دارایی‌ها با بهترین عملکرد در سطح جهان بوده‌اند و در طول سال‌ها گاهی از کلاس‌های دارایی سنتی بهتر عمل کرده‌اند. حتی در دوران اوج کووید، اتومبیل‌های کلاسیک دومین سرمایه‌گذاری پرطرفدار بودند.

1 ساعت پیش

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت اعلام کرد که تمام خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه‌ها، به شرط اینکه از طریق بازار سرمایه صورت گیرد، رایگان خواهد بود.

1 ساعت پیش

به همت کسبه بازار مسگران ۱۶ هزار صبحانه نذری بین عزاداران حسینی مراغه توزیع شد.

2 ساعت پیش

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در نامه‌ای از رئیس سازمان حمایت خواست علت افزایش قیمت پژو پارس را تعیین تکلیف کند و درباره افزایش قیمت این خودرو اظهارنظر کارشناسی داشته باشد.

2 ساعت پیش

بیشتر...