داوران کدام لیگ بیشترین دستمزد را دریافت می کنند all tv logo

داوران کدام لیگ بیشترین دستمزد را دریافت می‌کنند؟
ورزشیفوتبال و فوتسال

سایت اتلتیک در گزارشی دستمزد سالانه داوران در لیگ‌های مختلف را منتشر کرد و مشخص شد که برخی لیگ‌ها مانند لالیگا، سری آ و لیگ ۱ فرانسه به تمام داوران تقریبا حقوق یکسانی پرداخت می‌کنند، اما در برخی دیگر مانند لیگ برتر انگلیس و بوندسلیگا، داوران دریافتی‌های متفاوتی دارند.

بر این اساس، یک داور شاغل در لیگ برتر انگلیس می‌تواند تا ۱۸۶ هزار دلار در سال دستمزد دریافت کند که بیشترین مقدار در دنیای فوتبال محسوب می‌شود.

حداقل دریافتی یک داور شاغل در بوندسلیگا نیز می‌تواند نزدیک به ۶۶ هزار دلار باشد. (کمترین میزان)

نکته جالب توجه این آمار، دستمزد‌های پرداختی به داوران از سوی MLS است. این لیگ به هر داور حداکثر ۱۶۵ هزار دلار حقوق می‌دهد که پس از لیگ برتر انگلیس بیشترین دستمزد را به داوران پرداخت می کند.

دستمزد داوران

باشگاه خبرنگاران جوانورزشیفوتبال و فوتسال#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

11 دقیقه پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

12 دقیقه پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

12 دقیقه پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

13 دقیقه پیش

نماینده ایران در سازمان ملل گفت پاسخ جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی لازم و متناسب بود و به صورت دقیق و تنها اهداف نظامی را مورد اصابت قرار داد تا احتمال تشدید تنش به حداقل برسد و از آسیب غیرنظامیان جلوگیری شود.

نیم ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

13 دقیقه پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران،از نقش سازنده و تلاش‌ دولت مالت بعنوان رییس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل در راستای پایان نسل کشی رژیم اسرائیل در غزه قدردانی کرد.

نیم ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

11 دقیقه پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

10 دقیقه پیش

بیشتر...