مجله دلتا |
4 روز پیش

تاثیر مخالفت مرد در طلاق طلاق از طرف زن تاثیر مخالقت مرد درخواست طلاق مجله دلتا

زن نیز مانند مرد می‌تواند درخواست طلاق بدهد با این تفاوت که زن برای ارائه درخواست طلاق و جدایی نیاز به ارائه دلیل ضمن فرم درخواست طلاق و اثبات آن نزد قاضی دادگاه خانواده دارد.
تاثیر مخالفت مرد در طلاق

طلاق از طرف زن نیز امکان دارد و مطابق قانون زن با داشتن دلایلی مثل عسر و حرج، غیبت شوهر، عدم پرداخت نفقه و شروط دوازدگانه طلاق می‌تواند برای جدایی اقدام به دادن درخواست طلاقبه دفتر خدمات الکترونیک قضایی کند. در این مطلب ازمجله دلتابه موضوعتاثیر مخالفت مرد در طلاقمی‌پردازیم.

تاثیر مخالفت مرد در طلاق از طرف زن

زن خواهان طلاق علاوه بر ارائه دلیل در ضمن فرم درخواست طلاق و اثبات آن دلیل در دادگاه خانواده، بایستی تشریفات خاصطلاقرا هم مانند ثبت‌نام در سامانه تصمیم طلاق، رفتن به جلسات مشاوره قبل از طلاق و تنظیم و ثبت دادخواست در دفتر خدمات‌ الکترونیک‌ قضایی در زمان ارائه درخواست خود مبنی بر جدایی و طلاق را رعایت کند.

اما اگر زنی درخواست طلاق بدهد و دلیل محکمه پسندی برای جدایی نداشته باشد، در این صورت اگر مرد مخالف طلاق دادن زن باشد، زن موفق به جدایی نخواهد شد و مخالفت شوهر در روند رسیدگی به طلاق قطعا موثر خواهد بود.

اگر زنی درخواست طلاق بدهد و در ضمن فرم درخواست طلاق دلیل خود برای جدایی از شوهر را بیان کرده باشد، در صورتی که بتواند این دلیل را در دادگاه خانوده رسیدگی کننده به دعوای طلاق ثابت کند، رای طلاق از جانب دادگاه صادر می‌شود و مخالفت مرد موجب رددادخواستطلاق از طرف زن نخواهد شد.

در هر کدام از مراحل رسیدگی به پرونده طلاق از طرف زن، مرد می‌تواند به حکم صادره از دادگاه بدوی و تجدیدنظر اعتراض کند، حتی در صورتی که زن دلیل برای جدایی داشته باشد و آن دلیل را هم اثبات کرده باشد.

این اعتراض مرد در خلال رسیدگی به پرونده طلاق ازطرف زن روند رسیدگی را طولانی‌تر می‌کند.

طلاق از طرف زن

تاثیر بخشش مهریه در مخالفت مرد

اگر زن برای جدایی دلیل نداشته باشد یا نتواند هیچ دلیلی را اثبات کند، نمی‌تواند به راحتی بگوید مهریه‌ام را می‌بخشم و طلاق می‌گیرم.

ضرب المثل قدیمی راجع به اینکه مهرم حلال جونم آزاد در جایی که مرد راضی به طلاق دادن زن و جدایی نباشد هیچ کاربردی نخواهد داشت.

طلاق حق مرد است و زن برای جدایی نیاز به ارائه دلیل دارد اگر زن دلیلی برای جدایی نداشته باشد صرفا با بخشش مهریه نمی‌تواند طلاق بگیرد.

پیشنهاد مطالعه :برای آشنایی بیشتر با دیگر نکات حقوقی در این موضوع،طلاق بر اساس عدم تمایل زن به ادامه زندگیرا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌مقررات #‌قوانین_خانواده منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماجرای ابتلای جمشید هاشم پور به کرونا پس از تزریق واکسن,جزئیات ابتلای جمشید هاشم پور به کرونا,بیوگرافی جمشید هاشم پور,ازدواج جمشید هاشم پور

پریروز

بازیگر نقش مینا در سریال زندگی زیباست کیست,بیوگرافی ستایش رجایی نیا,بیوگرافی بازیگر نقش مینا در سریال زندگی زیباست,بازیگر نقش مینا در سریال زندگی زیباست,نقش مینا در سریال زندگی زیباست,مینا در سریال زندگی زیباست,سریال زندگی زیباست,ازدواج ستایش رجایی نیا,شروع فعالیت هنری ستایش رجایی نیا,بازی ستایش رجایی نیا در نقش مینا سریال زندگی زیباست,معرفی سریال زندگی زیباست,اسامی بازیگران سریال زندگی زیباست,معرفی عوامل سریال زندگی زیباست,

3 روز پیش

صاحبان مدارک گمشده بایستی برای گرفتن المثنی به ادارات مختلف مراجعه کنند در این مطلب به جلوگیری از سوء استفاده از مدارک می پردازیم.

3 روز پیش

نورپردازی اتاق نشیمن بسیار مهم است زیرا که شما ساعات زیادی را آنجا سپری می‌کنید. نور اتاق نشیمن تاثیر زیادی در حس آرامش و زیبایی فضا دارد

3 روز پیش

درگذشت امیرعباس محسنی,امیرعباس محسنی,جزئیات درگذشت امیرعباس محسنی,ازدواج و همسر امیرعباس محسنی,سوابق هنری امیرعباس محسنی,اینستاگرام امیرعباس محسنی,آثار امیر عباس محسنی,علت درگذشت امیرعباس محسنی,مجموعه کارهای امیر عباس محسنی

3 روز پیش

پیده یک نوع غذای مدرن ترکی است که به عنوان پیتزای ترکی نیز شناخته می شود. یک غذای خوشمزه و مجلسی برای کشور ترکیه است.

3 روز پیش

اولین تصویر نویدمحمد زاده و فرشته حسینی بعد از ازدواج منتشر شد-اولین تصویر فرشته حسینی و نویدمحمدزاده بعد از ازدواج

3 روز پیش

به دلیل ناآشنا بودن افراد با نکات حقوقی معاملات املاک، اختلافات زیادی بوجود آمده است در این مطلب به نکات مهم خرید و فروش ملک می‌پردازیم.

3 روز پیش

فعالیت های جنسی مکرر دارای مزایایی مانند کاهش استرس، ارتباط عاطفی، صمیمیت بیشتر و کاهش میزان طلاق است. در دیدگاه زن و مرد تفاوت هایی وجود دارد، اما نقش اساسی در ازدواج دارد.

4 روز پیش

ویروس پاپیلومای انسانی می تواند از طریق تماس جنسی منتقل شود، حداقل 200 نوع از این نوع ویروس وجود دارد و تقریبا 40 نوع ناحیه تناسلی شما را آلود می کند.

4 روز پیش

عزت نفس به معنای کلی احساس عزت نفس در شخص گفته می شود. اساساً نظر شما در مورد خودتان است. این می تواند شامل عواملی مانند احساس هویت، اعتماد به نفس باشد. 

4 روز پیش

بازیگر نقش سارا باجی در سریال آهوی من مارال کیست,بازی لاله اسکندری در نقش سارا باجی سریال آهوی من مارال,بیوگرافی نقش سارا باجی در سریال آهوی من مارال,ازدواج لاله اسکندی,سریال آهوی من مارال چند قسمت است,خلاصه داستان سریال آهوی من مارال,اسامی بازیگران سریال آهوی من مارال

4 روز پیش

زوج هایی را ممکن است ببینید که به نظر می رسد آن ها خوشبخت و شاد هستند. این زوج ها عادت هایی را دارند که باعث رضایت آن ها در زندگی می شود.

4 روز پیش

اعضای برنامه خندوانه کرونا گرفتند-جزئیات ابتلای اعضای خندوانه به کرونا-معرفی برنامه خندوانه-ایده اولیه خندوانه-محتوای برنامه خندوانه

4 روز پیش

بازی صحرا اسدالهی در سریال زندگی زیباست,بیوگرافی صحرا اسدالهی,بیوگرافی صحرا اسدالهی بازیگر سریال زندگی زیباست,صحرا اسدالهی بازیگر سریال زندگی زیباست,اسدالهی بازیگر سریال زندگی زیباست,سریال زندگی زیباست,تحصیلات صحرا اسدالهی,خانواده صحرا اسدالهی,ازدواج صحرا اسدالهی,شروع فعالیت هنری صحرا اسدالهی,علاقه مندی های صحرا اسدالهی,مصاحبه با صحرا اسدالهی,معرفی سریال زندگی زیباست,اسامی بازیگران سریال زندگی زیباست,معرفی عوامل سریال زندگی زیباست,مجموعه کارهای صحرا اسدالهی

4 روز پیش

بیشتر...