صدور ۱۶ گواهی کشف معدن در استان مرکزی all tv logo

صدور ۱۶ گواهی کشف معدن در استان مرکزی
مرکزیاراک

علی جودکی در خصوص مقایسه آمار اکتشاف، کشف و بهره‌برداری در استان مرکزی، بیان کرد: ۱۱ فقره پروانه اکتشاف در سال ۱۴۰۲ در این استان صادر شد که این آمار در سال ۱۴۰۱ به چهار فقره رسید، تعداد گواهی کشف نیز از پنج فقره در سال ۱۴۰۱ به ۱۶ فقره در سال گذشته رسید و تعداد ۱۷ پروانه بهره‌برداری هم در سال گذشته با سرمایه‌گذاری ۵۹۵ میلیارد ریال صادر شد که این رقم در مدت مشابه قبل از آن، ۱۷ فقره با سرمایه‌گذاری ۲۵۳ میلیارد ریال بود.

وی ظرفیت استخراج معادن استان مرکزی را در سال گذشته ۴۷۰ هزار تُن و در سال قبل از آن ۳۵۱ هزار تُن اعلام کرد و گفت: ذخیره قطعی بخش معادن این استان هفت و هزار و ۸۳۵ هزار تُن در سال ۱۴۰۱ بود که این عدد سال گذشته ۱۲ هزار و ۳۶۰ هزار تُن برآورد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی عنوان کرد: ۲۶ نشست ستاد تنظیم بازار سال گذشته در این استان برگزار شد که ۱۴۶ مصوبه در پی داشت.

جودکی تعداد واحدهای ثبت‌نام شده در سامانه جامع انبارها در سال گذشته نیز گفت: تعداد این واحدها به یک‌هزار و ۹۰۸ فقره رسید که از این تعداد ۹۸۲ فقره تایید، یک‌هزار و ۹۲ واحد در انتظار تایید و ۹۲۶ واحد غیر فعال شد.

۳۵ نوع ماده معدنی در معادن استان مرکزی در حال استخراج است که بیشترین تعداد مربوط به معادن تراورتن به میزان ۱۰۹ فقره و سنگ لاشه ۱۱۶ فقره است و بیشترین تعداد معادن در شهرستان‌های محلات و ساوه و زرندیه است.

باشگاه خبرنگاران جوانمرکزیاراک#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با وزیر خارجه هند، وی را از چگونگی دفاع مشروع ایران و تنبیه رژیم اسراییل مطلع کرد.

2 ساعت پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

1 ساعت پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

1 ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

1 ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

1 ساعت پیش

نمایندگی ایران در سازمان ملل نوشت رژیم صهیونیستی باید تنبیه می‌شد و این اتفاق به وقوع پیوست.

2 ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

2 ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

1 ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

1 ساعت پیش

بیشتر...