راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

احساس تنهایی خطر این بیماری را افزایش می دهد راهبرد معاصر

به گزارش راهبرد معاصر، حاصل یک پژوهش نشان می‌دهد احساس تنهایی خطر سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

وبگاه فرانسوی لو ژورنال دِ فَم در گزارشی آورده است: در فرانسه، تعداد سکته مغزی حدود ۱۵۰ هزار مورد در سال برآورد شده است؛ یعنی از هر پنج نفر یک نفر در طول زندگی خود دچار سکته می‌شود.

سکته مغزی معمولاً به دلیل انسداد یک رگ خونی در داخل مغز روی می‌دهد که به خونریزی درون‌جمجمه‌ای منجر می‌شود و به صورت ضعف یا فلج عضلانی یک طرف بدن (بازو، صورت و/یا پا)، تغییر شکل دهان، اختلال در گفتار و از دست دادن بینایی در یک چشم یا بخشی از میدان بینایی نمایان می‌شود.

بر اساس پژوهش جدید محققان دانشگاه هاروارد در آمریکا، خطر سکته مغزی به صورت مستقیم با کیفیت زندگی و به ویژه با شرایطی که بر بسیاری از افراد تأثیر می‌گذارد، مرتبط است.

بر اساس این پژوهش که در مجله eClinical Medicine منتشر شده، احساس تنهایی احتمال سکته مغزی را بسیار افزایش می‌دهد. افرادی که در طول زمان به طور مداوم زیاد احساس تنهایی می‌کنند در مقایسه با افرادی که به صورت مداوم کمتر احساس تنهایی می‌کنند، ۵۶ درصد بیشتر در معرض خطر سکته مغزی هستند.

به گفته یِنی سو (Yenee Soh)، سرپرست گروه پژوهشی، احساس تنهایی به عنوان یک مساله مهم بهداشت عمومی شناخته می‌شود و یافته‌های این پژوهش دلیل آن را بیشتر نمایان می‌کند.

پژوهشگران معتقدند افرادی که هر از چند گاهی احساس تنهایی را تجربه می‌کنند در معرض خطر سکته مغزی نیستند و این نشان می‌دهد تأثیر منفی احساس تنهایی در طولانی‌مدت مشخص می‌شود.

آن‌ها برای از بین بردن این احساس و حفظ سلامتی، این اقدامات را به افراد توصیه می‌کنند:

به باشگاه‌ها یا گروه‌های اجتماعی بپیوندید، در کلاس‌های مختلف (آشپزی، موسیقی و غیره) شرکت کنید، از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید، از خانه بیرون بروید (به پارک، کتابخانه و... بروید)، با همسایگان خود صحبت کنید و مراقب خود باشید (مثلاً ورزش‌های داخل سالن انجام دهید و به سینما بروید).

ایجاد روابط با سایر افراد نیازمند زمان است. اگر فوراً همه‌چیز طبق برنامه پیش نرفت، دلسرد نشوید و ادامه دهید./ایرنا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.

1 ساعت پیش

تصویری از پسر ساسی مانکن به نام برسام منتشر شد که معصومیت عجیب چهره این کودک دل کاربران را به درد آورد.

1 ساعت پیش

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

1 ساعت پیش

مدتی است با طرح موضوع توقف تولید پژو پارس، از سورن پلاس، خودرویی دارای استانداردهای ۸۵گانه، به عنوان جایگزین این محصول یاد می‌شود؛ اما خودروهایی همچون ۲۰۷ و تارا دستی نیز جزو گزینه‌های پیشنهادی است که در طرح‌های فراخوان در حال ارسال به مشتریان است.

1 ساعت پیش

سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک خود در نیویورک با میریانا اسپولیاریک ایگر، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ دیدار و گفتگو کرد.

1 ساعت پیش

تصاویر مربوط به جیپ گرند واگنیر 2023 را مشاهده می کنید. نسل قدیم این خودرو با عنوان جیپ آهو در ایران مونتاژ و عرضه شد.

1 ساعت پیش

سال گذشته بود که سازمان استاندارد در بیانیه‌ای قاطع اعلام کرد که تولید پژو پارس به دلیل عدم رعایت برخی از آیتم‌های استاندارد 85 گانه از نیمه اسفندماه متوقف خواهد شد. این در حالی بود که ایران‌خودرو ده‌ها هزار دستگاه از این خودرو را پیش‌فروش کرده بود ولی درنهایت همه‌چیز به سود پژو پارس تمام شد.

1 ساعت پیش

برخی افراد نزدیک به رئیس جمهور آمریکا می‌گویند او تا آخر این هفته از رقابت‌های ریاست جمهوری کناره‌گیری خواهد کرد.

1 ساعت پیش

در مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی بدون نیاز به حداقل خرید، شما می‌توانید از ۲۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی بهره بگیرید.

1 ساعت پیش

بیشتر...