تیتر برتر |
1 ماه پیش

جزئیات همسان سازی حقوق فرهنگیان در سال 1400 تیتربرتر

جزئیات همسان سازی حقوق فرهنگیان در سال 1400

جزئیات همسان سازی حقوق فرهنگیان در سال 1400

به گزارشتیتربرتر؛پاسخ مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش ،به سوال وقتی یکفرهنگی بازنشستهمی‌شود تا زمان صدور حکم بازنشستگی و برقراری حقوق او چه مدت طول می‌کشد این بود: سعی می‌کنیم در همان ماه حقوق را برقرار کنیم و در بیشتر موارد این کار بدون وقفه انجام می‌‌شود چون برای افرادی که واجد شرایطبازنشستگیبوده و متقاضی هستند از قبل کارها را انجام داده، پرونده‌ها را آماده و به صندوق‌های بازنشستگی ارائه می‌کنیم تا فرایند صدور حکم دچار وقفه زمانی نشود.

جزئیات همسان سازی حقوق فرهنگیان در سال 1400

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیقبودجه سال 1400مجلس، با اشاره به مصوبات جلسه روز گذشته این کمیسیون، گفت: در راستای تجاری سازی و افزایش سهم بخش خصوصی در حوزه انرژِی، زیر ساختهای فیزیکی و نرم افزاری لازم جهت عرضه و انجام معامله حداکثر 10 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در بورس انرژی در سال 1400 پیش بینی گردد. آیین نامه اجرایی این بند طی سه ماه اول سال 1400 با همکاری وزارت خانه های نفت، نیرو و اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور باید به تصویب هیات وزیران رسد.

وی ادامه داد: همچنین به منظور خروج تدریجی دولت از مدیریت صندوقهای سرمایه گذاری قابل معامله و کاهش فاصله میان ارزش خالص دارایی واحدهای آنها از قیمت واحدها شورای عالی بورس موظف شد ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون دستور العمل نحوه تبدیل واحدهای سرمایه گذاری عادی به واحدهای سرمایه گذاری ممتاز را برای دارندگان عمده واحدهای این صندوقها و بازگردانی فعال مدیر صندوق از طریق خرید و فروش سهام موجود در سبد سرمایه گذاری های آنها تثبیت کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه  تصریح  کرد: از سوی دیگر به دولت اجازه داده شد تا سقف 300 هزار میلیارد ریال از منابع حاصله از فروش بنگاه ها، سهام  سهم الشرکا، اموال، املاک، دارایی ها، و حقوق مالی متعلق به دولت و موسسات و شرکتهای دولتی تابعه و وابسته را بابت اجرا و تکمیل طرحهای تملک دارایی سرمایه ای و تسویه دیون و تعهدات قانونی دولت و دستگاه های اجرایی ناشی از اجرای این قانون و یا قوانین بودجه سالهای قبل را به اشخاصحقیقی و حقوقیدولتی نهادهای عمومی غیر دولتی، تعاونی، خصوصی به ویژه پیمانکاران، مشاوران، سازندگان تجهیزات طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و بنیاد مستضعفان پرداخت و یا به طور مستقیم واگذار و تهاتر کند.

وی در ادامه تاکید کرد: دولت مکلف شد برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان ومستمری بگیرانصندوقهای بازنشستگی، تامین بخشی از پاداش پایان خدمت کارکنان دستگاه های اجرایی، رتبه بندی معلمان، تامین بخشی از مطالبات ایثارگران و بیمه های تکمیلی، تامین پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی شهدا و ایثارگران بازنشسته مشمول قانون حالت اشتغال تا سقف 900 هزار میلیارد ریال تامین نماید.

زارع افزود: همچنین دولت مکلف شد در راستای اصلاح ساختار بودجه براساس این حکم رابطه مالی نفت و دولت را اصلاح نموده و اقدام لازم را به عمل آورد.

بررسی مشکلات حقوق و بیمه فرهنگیان

نداشتن امنیت شغلی، مشکل بیمه، تبدیل نشدن وضعیت شغلی و پرداخت نشدن معوقه ها از جمله خواسته های فرهنگیان است؛ قشری که همواره برای رشد جامعه در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تلاش می کنند تا ایران اسلامی به رشد و بالندگی برسد.

مهمترین هدف معلمان اعتلای تعلیم و تربیت و توسعه کشور است اما امروزه این قشر جامعه با دغدغه هایی مانند نداشتن امنیت شغلی، مشکل بیمه، تبدیل نشدن وضعیت شغلی و پرداخت نشدن معوقه ها مواجه هستند.

همان گونه که رهبر معظم انقلاب در اجلاس سراسری مدیران آموزش و پرورش کشور فرمودند باید جایگاه رفیعفرهنگیاندر جامعه حفظ و به رفع مشکلات آموزش و پرورش کمک شود. از اینرو نمایندگان مجلس و دولتمردان برای تحقق این امر مسوولیت مهمی برعهده دارند.

علی الهیار ترکمن، معاون برنامه‌ ریزی توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، مانع اصلی در مسیر اجرای برنامه‌ های وزارت آموزش و پرورش را کسری بودجه اعلام کرد و گفت: «هرچند ماهیت بودجه همواره افزایشی است اما این موضوع برای کاهش مشکلات کارگشا نیست بنابراین اغلب اوقات مطالبات معوق داریم. در این شرایط برنامه ‌ریزی مالی سخت است زیرا مدیران آموزش ‌و پرورش باید هم حقوق کارکنان را تأمین کنند و هم برنامه‌ ها را به ‌پیش ببرند. پیشنهاد می‌شود کمیته مشترکی بین آموزش‌ و پرورش و دیوان محاسبات ایجاد شود تا قوانین مربوط به بودجه بهتر و مطلوب ‌تر تحقق یابد».

بررسی مشکلات معلمان مدارس غیر دولتی

سعید صالح، مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش به برخی مشکلاتبیمه ای معلمانپرداخت و در این خصوص گفت: تقبل بخشی از هزینه بیمه کارکنان مدارس غیردولتی از محل اعتبارات صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی که در قانون تاسیس مدارس غیردولتی مورد اشاره قرار گرفته، یکی از مطالبات معلمان و از جمله موارد در دست پیگیری سازمان مدارس و مراکز غیردولتی هست.

وی افزود: در بودجه ۹۹ مبلغی برای پرداخت بیمه پرسنل تعیین شده بود که تاکنون تخصیص پیدا نکرده است. هر هفته پیگیر تخصیص این بودجه هستیم و برای بودجه سال آینده هم پیگیری های دائمی در حال انجام است؛ برای سال آینده تعامل لازم با نهادهای تصمیم گیر انجام شده که این اتفاق برای معلمان غیردولتی بیفتد.

گفتنی است اگر فرهنگیان در بحث برقراری احکامبازنشستگیمشکلی دارند می‌توانند به مدیریت منابع انسانی ادارات کل آموزش و پرورش مراجعه کنند یا با شماره 82283236 تماس بگیرند تا مشکل را بررسی کنیم.

گردآورنده: علی اکبر رضایی#‌جامعه #‌خبری منبع: تیتر برتر

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

چهار سریال، جزو گزینه‌هایی هستند که به احتمال فراوان، نوروز ۱۴۰۰ از شبکه‌های مختلف سیما به روی آنتن می‌روند.

14 ساعت پیش

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: در شرایط فعلی اجاره رحم در کشور به صورت قانونی انجام می‌شود و هیچ گزارشی مبنی بر غیرقانونی و غیر بهداشتی بودن آن نداریم.

14 ساعت پیش

تغذیه خوب به معنای انتخاب رژیم غذایی متعادل و اجتناب از غذاهای مضر است. تغذیه خوب یعنی محدود کردن دریافت کالری از طریق شیرینی ها، غذاهای فوری و ... و انتخاب میزان کافی از میوه ها و سبزیجات، پروتئین ها، دانه های کامل، حبوبات، آجیل و چربی های سالم.

14 ساعت پیش

کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون، شب گذشته مهمان برنامه «دورهمی» شد.

14 ساعت پیش

عضو کمیسیون فرهنگی گفت: مصوباتی که در راستای حمایت از نهاد خانواده به تصویب می‌رسد، می‌تواند مشوق خوبی برای تقویت فرزند آوری در کشور باشد.

14 ساعت پیش

پلدختر- تصادف در ۳۰ کیلومتری جاده پلدختر - اندیمشک یک کشته و یک زخمی بر جای گذاشت.

14 ساعت پیش

رئیس آموزش و پرورش ایرانشهر از افتتاح مدرسه دو کلاسه خیر ساز روستای رحمان آباد «موتور سگاری» این شهرستان خبر داد.

14 ساعت پیش

قبل از نوشتن درباره رؤیا و ربط و پیوند خود من با این مقوله یا مفهوم ابتدا بگذارید گریزی بزنم به چیزهایی مربوط به رؤیا. من دیگر سال‌هاست که آموخته‌ام و بر این باور هستم که با تمام چهره‌های متنوع زیست در این جهان چهره‌هایی که گاه در نهایت عبوسی و دژمی که از خود نشان می‌دهد و گاه انگار که از دست‌اش در برود کمی تبسم و نشاط هم خرج می‌کند، هیچ‌چیز چون صادق بودن با خود به آدمی آرامش نمی‌دهد.

14 ساعت پیش

نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ترویج معارف مهدوی سدی در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان دشمنان محسوب می‌شود.

14 ساعت پیش

لغزندگی جاده سبب شد یک دستگاه تریلی در جاده تهران به سمنان واژگون شود.

14 ساعت پیش

باشگاه پاری‌سن‌ژرمن تصمیم دارد کاسمیرو هافبک دفاعی جنگنده رئال‌مادرید را برای فصل آینده به خدمت بگیرد.

14 ساعت پیش

زندگی پر از روایت‌های منحصربه‌فرد برآمده از تجربه زیسته است. هربار در این صفحه به یکی از جزئیات ریز و درشت زندگی روزمره خواهیم پرداخت؛ جزئیاتی به ظاهر بی‌اهمیت که ما را به فهم کلیت زندگی می‌رسانند. این بار مسعود ریاحی درباره موزه‌ای شدن و ویرانی تجربه‌ آدمی در عصر اطلاعات و دنیای مجازی نوشته؛ چیزی که سرچشمه آن را می‌توان در تجربه جنگ‌های جهانی پیدا کرد.

14 ساعت پیش

مربی پیشین تیم فوتبال ذوب آهن ایران و دستیار کارلوس کی روش در تیم ملی کلمبیا به طرز مشکوکی درگذشت.

15 ساعت پیش

آنچه در این گزارش می خوانید قیمت انواع خودرو های شرکت سایپا از جمله پراید در روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹ در بازار خودرو ایران است.

15 ساعت پیش

اولین شماره این ماهنامه نیمه اسفند 99 بر روی پیشخوان مطبوعات قرار گرفت.

15 ساعت پیش

بیشتر...