ایران آنلاین |
۲ هفته پیش

ویروس های جهش یافته بهبودیافتگان کرونا را هم درگیر می کند ایران آنلاین

ویروس‌های جهش‌یافته بهبودیافتگان کرونا را هم درگیر می‌کند
آرزوکیهان

داده های ارائه شده این هفته محققان روشن کرد که ویروس جهش یافته یا همان سویه جدید قادر است افرادی را که در گذشته به بیماری مبتلا شده اند درگیرکرده و بدنشان را عفونی کند.

به گزارش ام اس ان، این موضوع باعث بروز نگرانی شده است این در حالی است که محققان بر این باورند که گونه ای که از آفریقای جنوبی نشاط گرفته شده به سرعت در بریتانیا در حال گسترش است و افرادی که در گذشته نیز به کرونا مبتلا شده اند را درگیر خواهد کرد.

این یافته ها می تواند پیامدهای بالقوه ای برای چگونگی کنترل همه گیری با تاکید بر نقش اساسی واکسیناسیون داشته باشد.رسیدن به ایمنی گله ای – آستانه ای که افراد کافی را مبتلا کند – و ویروس نتواند شیوع جدیدی داشته باشد به یک واکسیناسیون گسترده بستگی خواهد داشت.

فائوچی در آخرین صحبت های خود بیان کرد که به نظر می رسد واکسن بهتر از عفونت طبیعی از بدن مقابل ویروس محافظت می کند.

اکنون اطلاعات بدست آمده کاملا واضح و روشن است و بیان می کند که سطح مصونیت از عفونت طبیعی در افرادی که قبلا به کرونا مبتلا شده اند شامل عوامل درجه ایمنی، شدت ایمنی، وسعت ایمنی برای مقابله با ویروس جهش یافته کافی نیست.

به همین دلیل آلودگی مجدد با انواع جدید و سویه های جدید کرونا خطری است که باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

"آنجلا راسموسن"ویروس شناس در مرکز علوم و امنیت جهانی دانشگاه جورج تاون در این باره گفت: من نگران هستم .پیامی که تاکنون داشته ایم این است که نمی توانیم به این سادگی از شر ویروس رهایی یابیم. ما متوجه شدیم که ابتلا به کرونا نمی تواند افراد را مقابل ویروس جهش یافته آفریقایی محافظت کند تاکنون تنها 4 درصد از افرادی که قبلا کرونا داشته اند مجددا به ویروس جهش یافته مبتلا شده اند. این موضوع می تواند خطرات رسیدن به ایمنی گله ای را تحت فشار قرار دهد.

وی افزود: مطالعات دانشمندان نیویورک و نمونه خون گرفته شده از افراد واکسینه شده روشن کرد که میزان آنتی بادی های تولید شده توسط واکسن تا حد زیادی مقابل ویروس خوب عمل می کنند بنابر این ایمنی طبیعی مقابل ویروس جهش یافته از ایمنی تولید شده توسط واکسن بسیار کمتر بوده است به همین دلیل در برخی افرادی که قبلا نیز به کرونا مبتلا شده و بدنشان آنتی بادی ترشح کرده می توان دوباره شاهد عفونت مجدد ناشی از ویروس کرونا باشیم.
از این رو  باید توالی های نظارتی را افزایش داده و مردم را برای واکسینه شدن بیشتر آماده کنیم و این شرایط لزوم دریافت دو دوز واکسن را روشن می کند.

از سوی دیگر خیلی زود است که به همه این امیدواری را بدهیم که این پاندمی به زودی پایان خواهد یافتحفظ فاصله اجتماعی ، زدن ماسک ، شستن دستها و دیگر پروتکل های بهداشتیهمچنان باید رعایت شود./ ایران آنلاین 

 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را بخوانید

 

 

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با توجه به شیوع کرونا امسال حدود 60 هزار ساکن عربستان به حج تمتع مشرف می‌شوند که عربستان با توجه به کاهش تعداد زوار و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، هزینه حج تمتع را افزایش داد.

یک ربع پیش

کیهان نوشت: آقای روحانی در حالی از کارنامه درخشان دولت در زمینه اقتصادی سخن می‌گوید که قیمت اغلب کالاهای خوراک در یک سال گذشته 50 تا 100 درصد افزایش داشته است.

یک ربع پیش

یک مقام بلندپایه دولت ایالات متحده از آمادگی هیأت مذاکره کنندگان این کشور برای بازگشت به وین جهت انجام هفتمین دور از گفتگوهای غیرمستقیم با ایران خبر داد.

یک ربع پیش

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهارات اخیر مطرح شده از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران درباره موافقت حاصل شده در مذاکرات وین پیرامون لغو برخی تحریم ها را رد کرد.

یک ربع پیش

حدود ۲۰۰ نفر از نوجوانان ورزشکار کشور و ۲۵ داور و ناظر در این مسابقات حضور دارند که تمامی زمینه های لازم به‌ویژه تامین خوابگاه مورد نیاز باید برای این تعداد ورزشکار مهیا شود.

یک ربع پیش

در حالی که بیش از ۴۵ درصد شهروندان آمریکا به صورت کامل در برابر بیماری کووید - ۱۹ واکسینه شده‌اند، اما این میزان در سطج جهان تنها ۱۰ درصد برآورد می‌شود.

یک ربع پیش

یک مقام دولت فرانسه با هشدار درخصوص اتمام زمان مذاکرات هسته‌ای ایران در وین گفت، در صورت عدم پیشرفت در مذاکرات، نیاز به اتخاذ تصمیمات دشوار است.

یک ربع پیش

کنفدراسیون فوتبال آسیا این اجازه را به النصر عربستان و استقلال ایران داده که کشور میزبان خود را برای مرحله پیش روی لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کنند.

یک ربع پیش

شورای نگهبان صحت سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را مورد تایید قرار داد.

یک ربع پیش

یکی از مسئولان باشگاه استقلال در این رابطه به خبرورزشی گفت: شاید در داخل استقلال اختلاف نظر یا سلیقه‌های متفاوت وجود داشته باشد ولی این مسائل داخلی بوده و وقتی پای منافع باشگاه به میان می‌آید، همه باید کنار همدیگر قرار بگیریم.

یک ربع پیش

باشگاه استقلال نسبت به خبر منتشره مبنی بر غیبت فرهاد مجیدی در تمرینات دیروز واکنش نشان داد.

یک ربع پیش

شنیده ها حاکی از آن است که شاید رشید مظاهری یا بوژیدار رادوشوویچ در فصل بعد زردپوش شوند.

یک ربع پیش

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهارات اخیر مطرح شده از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران درباره موافقت حاصل شده در مذاکرات وین پیرامون لغو برخی تحریم ها را رد کرد.

یک ربع پیش

برخلاف اعلام رادوشویچ، پرسپولیس امیدوار به بازگشت اوست.

نیم ساعت پیش

رونالدو به لطف دو پنالتی برابر فرانسه توانست به رکورد 109 گل علی دایی برسد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...