خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

تاریخ شفاهی ۴۰۰ فرمانده نوشته می شود ایسنا

رییس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت:از عزیزانمان در نیروی قدس تقاضا می‌کنم که نگاهی به شهدای سپاه بدر هم داشته باشند و لازم است کنگره شهدای بدر در نظر گرفته شود.

به گزارش ایسنا، سردار علی‌محمد نائینی رییس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در یادواره شهدای قرارگاه رمضان با عنوان «قرارگاه رمضان چهل سال مجاهدت توضیح داد: سردار رضا صادقی «اطلس و کارنامه عملیاتی قرارگاه رمضان در دوران دفاع مقدس» را دقیق و کامل در حدود ۶ سال به نگارش درآورد. این قرارگاه یکی از ابتکارات بی‌بدیل سپاه در دوران دفاع مقدس بوده است. تجربه‌ای بود که مقدمه کارهای بزرگ شد و برکات آن همچنان جاری است.

وی افزود: همچنین سردار محمدباقر ذوالقدر در تدقیق محتوای این آثار خط به خط مطالعه کردند و فرماندهان دیگر هم در تطبیق این آثار با روایت‌ها بسیار کوشیدند. باید از گروه مطالعات نظامی مرکزی اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تشکر کنم. تولید اثر مستند و تاریخی برای سازمان رزم سپاه یکی از فعالیت‌های مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس است که در حال حاضر ۹۰۰ پروژه پژوهشی در دست اقدام دارد و برای تمام قرارگاه‌ها، فرماندهان شاخص شهید دارد.

تاریخ شفاهی ۴۰۰ فرمانده نوشته می‌شود

سردار نائینی گفت: تاریخ شفاهی ۴۰۰ فرمانده در قید حیات یا انجام شده با در دست انجام است و تاریخ شفاهی حدود ۱۰ نفر از فرماندهان قرارگاه رمضان هم در دست انجام است. اطلس قرارگاه رمضان هم ۱۰ فصل دارد و کارنامه تفصیلی این قرار گاه هم ۸ فصل دارد. امیدواریم مبنایی برای تولیدات دیگر در عرصه سینمایی و هنری باشد.

رییس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس درخواست کرد: از عزیزانمان در نیروی قدس تقاضا می‌کنم که نگاهی به شهدای سپاه بدر هم داشته باشند و لازم است کنگره شهدای بدر در نظر گرفته شود. در زمینه نقش سپاه بدر در دفاع مقدس فقط سه یا چهار پروژه در دست انجام است درحالی که ۴۰ پروژه برای قرارگاه رمضان و سپاه بدر در نظر گرفتیم.

در بخشی از این مراسم کتاب «جنگ در فراسوی مرز» با حضور سرلشکر حسین سلامی، سردار احمد وحیدی وزیر کشور، علی آقا محمدی، سردار مسجدی ، پرویز فتاح و سردار نائینی رونمایی شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نتایج قرعه کشی وارداتی چه زمانی اعلام می شود خودرو

نیم ساعت پیش

شروع فراخوان ثبت نام طرح جایگزینی خودروهای فرسوده خودرو

نیم ساعت پیش

بر اساس اطلاعات موجود، صنعت خودروی کشور در دهه ۹۰ با وضعیت نابسامانی روبرو بود.تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند. این موضوع نشان‌دهنده عمق بحران در این صنعت است.در دوران اخیر، صنعت خودرو با مشکلات متعددی روبرو بوده است. تعهدات انجام نشده به اوج خود رسیده و شکاف قیمتی میان محصولات تولیدی و بازار به شدت افزایش یافته بود.

2 ساعت پیش

کی ام سی E30X، برقیِ همه فن حریف معرفی جدیدترین محصول برقی کرمان موتور خودرو

نیم ساعت پیش

مجتبی پور بخش با انتشار نماز خواندن دبیر در استوری اینستاگرامش از او به عنوان خوش شانس یاد کرد.

2 ساعت پیش

یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس خبر داد که یحیی گل‌محمدی اصلا و ابدا تمایلی به بازگرداندن بشار رسن ندارد.

2 ساعت پیش

دبیرکل نُجَباء شخصا در عملیات آماده‌سازی و پرتاب یکی از پهپاد‌های نقطه‌زن مقاومت اسلامی عراق حاضر شد.

2 ساعت پیش

هم‌زمان با دهه دوم محرم، مجالس عزاداری هیئت‌ها برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش آغاز می‌شود

2 ساعت پیش

بیشتر...