خودروتک |
۱ هفته پیش

جدال لفظی مطهری و برهانی | دربی دوم در تلویزیون

جدال لفظی مطهری و برهانی | دربی دوم در تلویزیون

حمید مطهری و آرش برهانی مربیان پرسپولیس و استقلال در برنامه فوتبال برتر و درخصوص صحنه جنجالی دربی، صحبت هایی را مطرح کردند.

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته و پس از پایان شهرآورد 94، برنامهفوتبالبرتر روی آنتن زنده شبکه سوم رفت و همانطور که انتظار می رفت، بخش عمده این برنامه درخصوص دربیاستقلال و پرسپولیسبود و میهمانانی از دو تیم نیز در این برنامه حضور داشتند.

ابتدا مهدی مهدی پور هافبک استقلالی ها میهمان این برنامه بود و در مورد شهرآورد صحبت هایی انجام داد و سپس حمید مطهری دستیاریحیی گل محمدیدر استودیوی برنامه حضور پیدا کرد که پس از تماس تلفنی محمدحسین میثاقی با آرش برهانی، بخش عمده این برنامه به سمت صحنه برخورد توپ به دست وحید امیری رفت.برهانی با نظر تمام کارشناسان داوری مخالف و معتقد بود داور باید برایاستقلالخطای پنالتی اعلام می کردولی مطهری با این ادعا مخالف بود. ادامه دار شدن این گفتگو باعث شد کارشناسان داوری دیگری نیز با محمدحسین میثاقی تماس بگیرند و نظرشان را درخصوص این صحنه اعلام کنند.

برهانی درباره اینکه همه کارشناسان داوری برنامه فوتبال برتر معتقد بودند صحنه هند پنالتی نبوده است، تصریح کرد:این صحنه واضح بود که پنالتی باید گرفته می ‌شد. تاکنون هفت پنالتی ما سوخت شده و بهتر است حمایت کورکورانه نکنیم و بگوییم کرمانشاهی اشتباه نکرده است.

وی گفت: قبل ازبازیسعی کردیم بهکمیته داوراناحترام بگذاریم، ولی متأسفانه قبل ازدربیاتفاقات خوبی رخ نداد و باعث شد داور تحت فشار قرار بگیرد و این پنالتی واضح را نبیند یا نگیرد. نظر من این است که هند پنالتی بوده و دست مدافعپرسپولیسباز است. این صحنهکارشناسینمی‌خواهد و پنالتی مشخص است.

پس از این صحبت های برهانی، حمید مطهری مربی پرسپولیس نیز وارد این بحث شد و در مورد صحبت های برهانی واکنش نشان داد.مطهری خطاب به برهانی اعلام کرد همانگونه که درباره صحنه مشکوک دربی صحبت می کنند، باید در مورد پنالتی های آلومینیوم نیز صحبت کنند.

در زیر مجادله مطهری و برهانی را مرور می کنیم:

مطهری: اولا که کارشناسها نظرشان را دادند و من نمی خواهم درباره این صحنه چیزی بگویم ولی بعضی مواقع آدم نباید کورکورانه قضاوت کند.در بازی قبلی استقلال دو پنالتی واضح برای آلومینیوم گرفته نشد. آیا آقایبرهانیبه ضرس قاطع آمدند بگویند دو پنالتی برای آلومینیوم گرفته نشده است؟ بحث من روی این صحنه دربی نیست باید نگاهمان منطقی و کارشناسی باشد.

 

 

برهانی: اگر امسال درلیگ برترVAR داشتیم، ما با اختلاف 6 یا 7 امتیاز اکنون در صدرجدولبودیم.بازی با فولاد، آلومینیوم،ذوب آهنو... داوری ها به ضرر ما بود.اصلا مدافع ذوب آهن جوری ارسلان مطهری را زد که این بازیکن تا یک هفته کمر درد داشت. داور خیلی راحت از این صحنه گذشت و مدافع ذوب آهن را اخراج نکرد. در بازی های دیگر نیز داوری به ضرر ما بود و فقط این صحنه نیست.متاسفانه در این فصل 6 یا 7 پنالتی صد در صد مانند صحنه هند وحید امیری که کارشناسان داوری می گویند پنالتی نبوده، برای ما گرفته نشد. 

مطهری: کارشناسان داوری گفتند عارف غلامی باید اخراج شود و من هم روی آن پافشاری نمی کنم.آرش برهانی عزیز نیز چون شروع کار مربیگری اش است، من دوست دارم بیشتر دنبال نکات فنی باشد. گروه ما و در رأس آن آقای گل محمدی، بیشتر سعی می کنیم کهمشکلاتفنی تیم را مرتفع کنیم تا اینکه دنبال پنالتی بگردیم.

برهانی: آقای مطهریمتأسفانه شما شرایط ما را درک نمی کنید. اگر شما در چند بازی در مسئله داوری متضرر شوید، مطمئن باشید نیم نگاهی هم به این قضایا می کنید. بحث ما بحث توجیه کردن نیست و بحث فنی و کاملا علمی است. 

سپس محمدحسین میثاقی با اظهار شگفتی و تعجب در مورد انتقادهایی که به سبک بازی استقلال می شود در حالیکه این تیم در صدر جدول است، گفت بهقول آقای فکری مگر سایر تیم ها کهکشانی بازی می کنند که این صحبت ها با واکنش مربی پرسپولیسمواجه شد.

 

 

مطهری گفت: فوتبالی که ما در دربی انجام دادیم، نشان دادیم که لیاقت فینالیست آسیا شدن را داشتیم. ما فینالیست آسیا شدیم و انتقاداتی از تیم ما شد. من اهل کری خوانی نیستم و می خواهم با منطق فوتبال صحبت کنم. از هر جهتیفوتبال پرسپولیسدر دربی را بررسی کنید، می بینید کهما یک فوتبال ناب و فوق العاده شناور را انجام دادیمو لیاقت فینالیست آسیا شدن را داشتیم.

پس از این صحبت ها، میثاقی عکسی از دیدار لیورپول و تاتنهام را در برنامه اش نشان داد کهحنیف عمران زاده مربی استقلال آن را ارسال کرده بود که در آن صحنه به سود لیورپول اعلام خطای پنالتی شده بود. حتی کاظمی مدیررسانه ای استقلال نیز فیلمی از اعلام پنالتی به سودچلسیدر بازی با کراسنودار را ارسال کرده بود که در برنامه فوتبال برتر به نمایش گذاشته شد.

 

 

سپس با نشان دادن صحنه برخورد توپ به دست وحید امیری برهانی گفت: آیا اینجا دست وحید امیری در پشت او قرار دارد؟

میثاقی: دست وحید امیری در کنار او قرار دارد. شما می گویی این حالت غیر طبیعی است؟

برهانی: بله در اینجا دست وحید امیری غیرطبیعی است.

طولانی شدن این بحث باعث ورود چند کارشناس داوری دیگر به موضوعخطای هند وحید امیری شد و سپس میثاقی عکسی را که داوود رفعتیکارشناس داوری در مورد قانون داوری ارسال کرده بود را در برنامه نشان داد و نحوه صحیح اعلام خطای هند را در اینقانونشرح داده بود.

برهانیخطاب به میثاقی گفت:من کارشناس داوری نیستم و می دانم که کم بودن فاصله مهم نیستاما یکی از کارشناسهای داوری می گویند چون فاصله کم است پنالتی نیست.

میثاقی: آرش جان شما چند نکته را قاطی کرده ای. اگر فاصله کم باشد و دست در حالت طبیعی باشد پنالتی نیست.

برهانی: خب دست وحید امیری الان در حالت طبیعی نیست. یعنی شما می گوئید این دست حالت طبیعی است؟ دست امیری ابتدا در پشت او قرار داشت و آگاهانه دستش را باز می کند و این حتی می تواند یک کلاس آموزشی باشد.

در این لحظه نیز مطهری وارد بحث شد و گفت: زمانی که توپ به دست می خورد، بخاطر فشار ضربه دست باز می شود و این طبیعی است. من نه دنبال فالوئر جذب کردن هستیم نه چیز دیگری. ما درباشگاه پرسپولیسبه آن درجه رسیده ایم که اگر واقعا این صحنه پنالتی بود، شما شک نکنید من می گفتم این صحنه پنالتی است. با اینکه این صحنه علیه تیم خودم رخ داده است ولی اگر پنالتی بود، اعلام می کردم.

برهانی: امیدوارم به لیگایرانVAR بیاید و بتوانیم از این تکنولوژی استفاده کنیم.

در پایان این مجادله، آرش برهانی خطاب به میثاقی و مطهری گفت من تا صبح هم صحبت کنم، نمی توانم شما را قانع کنم ولی این صحنه خطای پنالتی بوده است.

خودروتک


#‌اخبار
منبع: خودروتک


تبلیغات

مطالب مرتبط

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: تاکنون اطلاعی از ابلاغ ایمیل حضور استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان ندارم.

1 دقیقه پیش

به نظر می رسد پرسپولیس یکی از ستون های دفاعی خود را تا نیم فصل دوم در اختیار نخواهد داشت.

3 دقیقه پیش

دونالد ترامپ، رییس ‎جمهور سابق آمریکا پیش از این که کاخ سفید را ترک کند دستوری به منظور گسترش حفاظت سرویس مخفی پسا ریاست‌جمهوری برای ۴ فرزند بالغ و همسران آن‌ها، که به طور خودکار محق دریافت این نوع حفاظت نبودند، صادر کرده است.

10 دقیقه پیش

پورشه به تازگی از نسخه جدیدی از خودروی الکتریکی تایکان (Taycan) پرده برداشت که قرار است با قیمت پایه 79 هزار دلار روانه بازار شود.

یک ربع پیش

گروه استان‌ها - رئیس اتاق بازرگانی کاشان با بیان اینکه رشد منفی و وصول مالیاتی سالانه 25 درصد بالاتر با یکدیگر همخوانی ندارد، گفت: مقایسه نرخ رشد و وصول مطالبات مالیاتی نشان از یک فاجعه است.

یک ربع پیش

یکی از افرادی که به ظاهر زندگی زن‌و‌شوهری خود را در صفحه مجازی اش نمایش می‌دهد، بعد از اتمام دوره بیماری کرونا از خودشان عکس‌هایی منتشر کرده‌اند به عنوان جشن بهبود یافتن پس از ابتلا به کرونا.

1 ساعت پیش

در روزی که شاخص کل بورس تهران با اهرم سهام بزرگ توانست رشدی یک درصدی را ثبت کند، شاهد تقویت خرید حقوقی‌ها بود.

2 ساعت پیش

کریس مورفی به شکست کارزار فشار حداکثری دولت آمریکا علیه ملت ایران اذعان کرد.

3 ساعت پیش

عصرایران نوشت: عذرخواهی صادق زیباکلام از خسرو معتضد به خاطر لحن بی‌ادبانه در مناظرۀ پخش شدۀ اخیر با موضوع کارنامۀ رضاشاه پهلوی نشان می‌دهد که خود او پذیرفته بازندۀ این برنامه بوده است.

3 ساعت پیش

گروه استان‌ها ـ فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر گفت:جهت زیارت هیچ زائری امکان سفر به کشور عراق و امکان تردد از مرز شلمچه را ندارد.

3 ساعت پیش

برای جلوگیری از حوادث احتمالی لازم است در تلفن همراه خود یک نرم افزار گوشی یاب نصب کنید.  

4 ساعت پیش

با آمدن جو بایدن آیا سیاست آمریکا در قبال رژیم صهیونیستی تغییر خواهد کرد؛ این سوالی است که پس از شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همواره مطرح است.

5 ساعت پیش

مرکبات بهترین و لذیذترین گزینه برای مربا‌ها هستند؛ هم از جهت بوی مطبوعی که دارند هم از جهت طعم و مزه‌شان. بالنگ هم یکی از این مرکبات است که در بین مربا‌ها محبوبیت زیادی دارد.

6 ساعت پیش

چین تا کنون نتوانسته است به تعهدات خود برای خرید حجم مشخصی از کالاهای آمریکایی تحت توافق تجاری فاز ۱ که تحت دولت دونالد ترامپ منعقد شده بود عمل کند.

7 ساعت پیش

در گزارش زیر طرز تهیه خمیر همه کاره خانگی را به شما آموزش می‌دهیم.

7 ساعت پیش