اکونا پرس |
2 ماه پیش

درخشش پاراتکواندوکاران با کسب طلا سهمیه المپیک

درخشش پاراتکواندوکاران با کسب ۴ طلا و ۴ سهمیه المپیک

تیم ملی پاراتکواندو کشورمان با کسب چهار مدال طلا و چهار سهمیه حضور در بازیهای پارالمپیک پاریس به کار خود در مرحله نهایی پاراگرندپری منچستر، خاتمه داد.

درخشش پاراتکواندوکاران با کسب ۴ طلا و ۴ سهمیه المپیک
به گزارشاکونا پرس،

این دوره از مسابقات روز گذشته جمعه دهم آذرماه با حضور ۷۱ تکواندوکار از ۲۲ کشور به میزبانی انگلستان در سالن «آرنا» شهر منچستر برگزار شد و نهایتاًتیم ملیکشورمان در این مسابقات با ۵ نماینده موفق به کسب ۴ نشان ارزشمند طلا و کسب ۴ سهمیه پارالمپیک پاریس نائل آمد.

مریم عبدالله پور دروزن۴۷- کیلوگرم دور نخست «ایکینچی» ازترکیهرا ۳۲ بر ۱۹ شکست داد. وی در مرحلهنیمه نهاییبه مصاف «ایساکووا» حریف سنتی خود از ازبکستان رفت و مطابق مسابقات گذشته برابر وی این بار ۲۴ بر ۳ پیروز شد و به فینال رسید. عبدالله پور در دیدار نهایی مقابل «آنجلیکا اسپینوزا» نفر اول پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در نهایت شایستگی با کسب نتیجه ۱۵ بر ۵ به برتری دست یافت و ضمن کسب نشان خوشرنگ طلا، راهی پارالمپیک پاریس شد.

مهدی پور رهنما در وزن ۷۰- کیلوگرم که برای قطعی کردن سهمیه حضور خود درالمپیکپاریس به مدال طلای این مسابقات نیاز داشت، با برتری مقابل همه رقبا به هدف خود رسید.

وی در اولین مبارزه «شونسوکو» ازژاپنرا ۳۲ بر ۲ از پیش روی برداشت. «فاتح چلیک» نماینده ترکیه به دلیل مصدومیت در مبارزه نیمه نهایی حاضر نشد تا پور رهنما راهی دیدار نهایی شود. نماینده کشورمان در مبارزه برای کسبمدال طلا۱۷ بر ۱۰ برابر «علیکلوو» از ازبکستان به برتری دست یافت و ضمن به دست آوردن دومین نشان طلایایراندر این رویداد، با کسب امتیازات لازم بلیت پارالمپیک پاریس را برای خود رزرو کرد.

در وزن ۸۰- کیلوگرم علیرضا بخت در اولین مبارزه با «لوئیز مانو» ازمکزیکمبارزه کرد و به پیروزی ۲۲ بر ۹ دست یافت و سپس در مرحله نیمه نهایی برابر «توشتومورف» از ازبکستان با نتیجه ۵۶ بر ۴۱ به برتری رسید. بخت در دیدار نهایی «جو جئونگ هون» ازکره جنوبیرا رو به روی خود دید و برابر این حریف قدرتمند ۲۹ بر ۱۸ پیروز شد و او نیز هم به مدال طلا دست یافت و هم سهمیه پارالمپیک پاریس را به دست آورد.

در وزن ۸۰+ کیلوگرم حامد حق شناس دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و در مرحله نیمه نهایی به دیدار «مهمت سامی» از ترکیه رفت و موفق به پیروزی ۲۱ بر ۷ شد.

حق شناس با پیروزی برابر «نایوان میکولیچ» از کرواسی در دیدار نهایی و با نتیجه ۱۷ بر ۲ طلای چهارم ایران را به خود اختصاص داد و سهمیه دیگری برای ایران در پارالمپیک پاریس را به دست آورد.

اما در وزن ۶۳- کیلوگرم که ۸ پاراتکواندوکار حضور داشتند، سعید صادقیان پور دور نخست به مصاف «تورگاتو» ازبرزیلرفت و با نتیجه نزدیک ۴۷ بر ۴۵ نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. با این حال با توجه به امتیازات خوب صادقیانپور در رنکینگ پارالمپیک، وی نیز در آستانه کسب جواز حضور در پاریس قرار دارد.

هدایت تیم ملی پاراتکواندو در گروه آقایان برعهده پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی بود.علی کریمیصابر به عنوان مربی وی را یاری کرد. عاطفه کشاورزسرمربی تیم ملیبانوان نیز تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها را برعهده داشت. جمشید سهرابی رئیس انجمن پاراتکواندو نیز سرپرستی تیم برعهده داشت.

به گزارش فارس، پاراتکواندوکاران در شرایطی در شهر منچستر درخشان ظاهر شدند و سهمیه ها را درو کردند که انگلیسی ها به تکواندوکاران ایران ویزا ندادند و فقط ورزشکاران پارای ایران در این مسابقات حاضر شدند./فارس

پومسه کاران ناشنوای کشورمان در اولین روز مسابقات تکواندو المپیک ناشنوایان در کاشیاس دوسول برزیل ، به مدال طلا و نقره…

در رقابت های ژیمناستیک بازی های آسیایی هانگژو، مهدی الفتی نماینده کشورمان به مدال ارزشمند نقره دست یافت.#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک برقکار در حین انجام کار جان خود را از دست داد.

نیم ساعت پیش

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال وام اشتغال به ۹۹۸ مددجو و نیازمند استان در ۱۰ ماهه امسال از محل اعتبارات تبصره ۱۸ پرداخت شد.

نیم ساعت پیش

یک دفترچه یادداشت پس از چهل سال ورق خورد و در آن از یادداشت‌های مردی می‌گوید که همه‌ مشکلات مردم را جزء به جزء می‌نوشت.

9 دقیقه پیش

رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی و کافه قنادی تهران گفت: افزایش قیمتی در شیرینی ایام نوروز نخواهیم داشت.

یک ربع پیش

معاون فرماندار بابلسر از آمادگی حوزه انتخابی شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار برای برگزاری انتخابات خبر داد.

نیم ساعت پیش

خسرو حیدری، ستاره سابق استقلال قرار است هدایت تیم خوشه طلایی را بر عهده بگیرد.

نیم ساعت پیش

مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: مقرر شد انجمن‌های علمی، اتحادیه‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی، هنری از ظرفیت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد استفاده کنند.

نیم ساعت پیش

سایت AFC انتقام ایران از ژاپن را در بین مهمترین لحظات جام ملت‌های آسیا قلمداد کرد.

نیم ساعت پیش

در حالی که طی چند روز گذشته سامانه حمایت با اختلال مواجه شده بود، رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اعلام کرد این سامانه در دسترس قرار گرفته و سرپرستان خانوار می‌توانند با مراجعه به سایت حمایت به آدرس http://hemayat.mcls.gov.ir در صورت لزوم، اعتراض و درخواست بررسی مجدد اطلاعات‌شان را ثبت کنند.

یک ربع پیش

بیشتر...