خبرآنلاین |
3 ماه پیش

عکس مرگ غمگین ترین فیل دنیا داستان تلخ زندگی مالی خبرآنلاین

عکس l مرگ غمگین‌ترین فیل دنیا؛ داستان تلخ زندگی مالی!

فیلی که فعالان حقوق حیوانات آن را "غمگین ترین دنیا" می‌نامند، در مانیل، جایی که او تنها فیل در باغ وحش و کشور بود، مرد.

تینا مزدکی_ هانی لاکونا، شهردار مانیل، روز چهارشنبه از مرگ این فیل ماده آسیایی خبر داد. مالی، در سال 1977 حدودا سه ساله بود، زمانی که دولت سریلانکا او را به ایملدا مارکوس بانوی اول آن زمان سپرد. به گزارش بی بی سی، فیل دیگر باغ وحش، شیوا، در سال 1990 مرد و مالی را برای چندین دهه در انزوا قرار داد.

PETA، بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران، مدت‌ها برای انتقال مالی از فیلیپین به پناهگاه فیل‌ها در تایلند مبارزه کرده بود و می‌گفت که او در محوطه کوچک خود در باغ وحش، تحت تاثیر حبس شدید، تنهایی، کسالت و انزوا را تحمل کرده است. این گروه روز چهارشنبه گفت که "سلول انفرادی" به ویژه برای فیل‌های ماده دشوار است، که به طور طبیعی زندگی خود را در میان مادران و خواهران خود می گذرانند، از یکدیگر محافظت می‌کنند و گوساله های یکدیگر را بزرگ می کنند. از حامیان مشهور این کمپین می توان به پل مک کارتنی اشاره کرد که در سال 2012 به رئیس جمهور وقت بنینو آکوینو سوم گفت که فیلم مالی "دلخراش" است.

عکس l مرگ غمگین‌ترین فیل دنیا؛ داستان تلخ زندگی مالی!

PETA گفت: "به دلیل بی تفاوتی و طمع، فیل مالی به همان روشی که برای نزدیک به 50 سال زندگی کرده بود مرد. تنها در یک قاب سیمانی در باغ وحش مانیل. به گزارش دویچه وله، هاینریش دومینگو، دامپزشک باغ وحش گفت که کالبد شکافی مشخص کرد که مالی بر اثر سرطان پانکراس مرده است.

او غفلت از او را رد کرد و گفت: ما خانواده او بودیم. لاکونا گفت مالی "چهره ای بود که به همه کسانی که از باغ وحش مانیل بازدید کردند خوشامد گفت" و انتقال به یک پناهگاه "هرگز در نظر گرفته نشد" زیرا او مدت زیادی در اسارت بوده است. شهردار گفت که از دولت سریلانکا یک فیل دیگر می خواهد.

منبع:newser

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با روی کارآمدن پهلوی موضوع تصرف املاک و اراضی اوینی‌ها به بهانه‌های مختلف شروع شده بود و در نهایت از سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۴۶ کل اراضی کشاورزی اوین به تصرف درآمد.

11 ساعت پیش

نتایج تحقیقات نشان داده است که چنین طوفان‌های بزرگی به دلیل گرمایش جهانی به دلیل گرم‌شدن اقیانوس‌ها و جو بیشتر می‌شود.

14 ساعت پیش

یازدهم اسفند ماه امسال به دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره سرقت منزل در محدوده دولت آباد بلافاصله مأموران کلانتری ۱۶۷ برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

9 ساعت پیش

پسرجوانی که نوید نام داشت 15 سال قبل در استان فارس مرتکب قتل شد و فرار کرد.

17 ساعت پیش

پلیس زن ۲۴ ساله‌ای را دستگیر کرد که گزارش شده بود قصد داشته نوزاد ۲۰ روزه‌اش را بفروشد، اما مادر این نوزاد مدعی بود قصد فروش «یلدا» را نداشت و تنها دیگران او را ترغیب به فروش دخترش می‌کردند.

16 ساعت پیش

جاری شدن سیل وضعیت برخی شهرها در استان سیستان و بلوچستان را بحرانی کرده است.

5 ساعت پیش

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: حدود ۵ کیلومتر مسیر تونلی و ۲ ایستگاه جدید در امتداد شمال‌غرب خط ۷ مترو احداث خواهد شد.

13 ساعت پیش

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا درحال حاضر بر روی عدد ۱۱۱ قرار گرفته و برای گروه‌های حساس آلوده است.

11 ساعت پیش

یک فرد پلنگ در منطقه حفاظت‌شده سبزکوه چهارمحال و بختیاری مشاهده شد.

16 ساعت پیش

بیشتر...