موقعیت سیاسی ایران نسبت به گذشته به شدت ارتقاء پیدا کرده است all tv logo

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
موقعیت سیاسی ایران نسبت به گذشته به شدت ارتقاء پیدا کرده است
سیاسیدولت

علیرضا تقوی تحلیل‌گر مسائل سیاسی در ارتباط با سفر رئیس جمهور کشورمان به مقر سازمان ملل متحد و حضور در هفتاد و هشتمین نشست این سازمان گفت: این سفر از جنبه‌ای مهم است که ایران در ۲ سال اخیر به سازمان همکاری شانگهای و بریکس پیوسته است و دیپلماسی فعالی را در پیش گرفته و تنها به غرب نگاه ندارد و با توجه به منافع ملی خود به قاره‌ها و سایر کشور‌های دنیا نیز نگاه دارد و در آسیا در حال تبدیل شدن به عنوان یکی از شرکای بزرگ چین و روسیه است و همین امر باعث شده که وزن و موقعیت سیاسی جمهوری اسلامی ایران به شدت ارتقاء پیدا کند.

وی گفت: بر اساس خبر‌هایی که مطرح شده رئیس جمهور کشورمان برای حل پرونده‌های هسته‌ای اختیارات ویژه‌ای داده شده است و با توجه به اعتماد رهبری به این دولت شاید شاهد گشایش‌های بیشتری باشیم و البته تمامی این اتفاق‌ها با حفظ ۳ اصل عزت، حکمت و مصلحت برای ایران است.

تقوی ادامه داد: در ارتباط با سفر رئیس جمهور نکته‌ی دیگری که وجود دارد آن است که دیپلماسی عمومی رئیس جمهور بسیار مهم است که از موضع کشورمان به خوبی دفاع کنند. دیپلماسی دوجانبه با کشور‌ها بسیار حائز اهمیت است و آن جا باید سعی کنیم از طریق ارتباط با کشور‌های دیگر بتوانیم برای محصولات خود بازار پیدا کنیم و این یکی از وظایف دولت است و همچنین ارتباط دیپلماتیک با کشور‌های دیگر و این سفر فرصت بسیار خوبی است و باید از آن به بهترین نحو استفاده کنیم.

سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز به وقت ایران ، در دومین روز سفر خود به نیویورک، در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به سخنرانی پرداخت.

باشگاه خبرنگاران جوانسیاسیدولت#‌سیاسی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رنگ پوست و لباس، یکی از فاکتور‌های مهم برای افرادی است که همیشه می‌خواهند خوش پوش به نظر بیایند.

نیم ساعت پیش

فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری قاتل مسلحی که ۲ روز قبل، پس از کشتن ۲ نفر و مجروح کردن ۳ نفر دیگر متواری شده بود، خبر داد.

نیم ساعت پیش

یک کارگردان گفت: نمایش آیینی و سنتی نیازمند توجه جدی است و جشنواره آیینی و سنتی می‌تواند بستری برای تحول و رشد این‌گونه از نمایش‌ها باشد.

نیم ساعت پیش

روز ششم بازی‌های آسیایی آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌به‌لحظه این مسابقات همراه ما باشید.

نیم ساعت پیش

دست‌اندرکاران بخش کشاورزی می‌گویند که با گذشت ۷ روز از آغاز سال زراعی جدید، نرخ خرید تضمینی گندم اعلام رسمی نشده است که بی توجهی به اجرای این قانون مشکلات متعددی را به همراه دارد.

یک ربع پیش

استفاده از کاراکتر‌های انیمیشن‌های ایرانی برای تولید نوشت ‌افزار فرصتی است برای فرهنگسازی در ذهن کودکان و نوجوانانی که قرار است آینده‌سازان این مرز و بوم باشند.

نیم ساعت پیش

کارگردان پویانمایی «مادر کونیکو یامامورا» گفت: حدود ۱۰ قسمت از داستان زندگی خانم کونیکو یامامورا، تنها مادر شهید ژاپنی در مرکز پویانمایی صبا نوشته شده است.

نیم ساعت پیش

دومین شهر بزرگ جهان عرب از اول ربیع‌الاول به‌مناسبت بیست‌و‌چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب میزبان ۶۰۰ ناشر داخلی و خارجی است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...