۱ هفته پیش
3 بازدید

آیا طرح فرش بر قیمت فرش کاشان موثر است؟

آیا طرح فرش بر قیمت فرش کاشان موثر است؟

معمولا وقتی قصد خرید فرش ماشینی دارید، اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب می‌کند طرح فرش است!

به گزارش ایسنا، بنابراعلام قالی کاشان، زیبایی طرح فرش تاثیر زیادی بر میزان فروش فرش دارد و همین باعث شده که کارخانه‌های فرش کاشان در رقابتی تنگاتنگ سعی کنند با طرح فرش‌های زیباتر، مشتریان را به سمت خود جلب کنند تا سهم بیشتری از بازار فروش فرش به دست آورند. اما آیا طرح فرش تاثیری بر قیمت فرش هم دارد!؟ در این مقاله می‌خواهیم به مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمتفرش کاشاناشاره کنیم، و رابطه هر یک از این عوامل را با زیبایی طرح فرش بسنجیم.

قیمت فرشکاشان به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر بخواهیم قیمت فرش را خیلی تخصصی بررسی کنیم بیشتر از ده عامل در قیمت فرش تاثیرگذار است! اما در بین تمام این عوامل، سه مورد که بیشترین تاثیر را بر قیمت فرش دارد عبارتند از شانه، تراکم و جنس نخ فرش! شاید جالب باشد بدانید که تاثیر میزان شهرت برند شرکت سازنده بر قیمت فرش بیشتر از تاثیر زیبایی طرح فرش بر قیمت آن است. و به همین دلیل است که کارخانه‌های فرش کاشان تبلیغات زیادی دارند.

اما این عوامل سه‌گانه (شانه، تراکم و جنس نخ فرش) خود بر میزان زیبایی طرح فرش نیز تاثیرگذار است! برای مثال هرچه مقدار شانه و تراکم یک فرش بیشتر باشد آن فرش ریزبافت‌تر بوده و طرح‌های ظریف‌تر و زیباتری را در نقشه این فرش‌ها می‌توان بکار برد! تا جایی که فرش‌های ۱۲۰۰ شانه در بازار، به فرش‌های دستبافت‌نما معروف شده‌اند!

البته تکنولوژی تولید فرش ماشینی کاشان طی سال‌های اخیر با چنان سرعتی در حال پیشرفت است که با اینکه کمتر از ۵ سال از معرفی فرش ۱۲۰۰ شانه به بازار فروش فرش ماشینی می‌گذرد، شاهد تولید فرش‌های ۱۵۰۰ شانه و حتی ۱۶۰۰ شانه در کارخانه‌های فرش کاشان هستیم.

عامل دیگری که علاوه بر قیمت فرش، تاثیر زیادی بر لطافت و زیبایی و حتی طول عمر فرش دارد، جنس الیاف به کار رفته در تولید فرش است. در کاخانه‌های فرش کاشان بیشتر از سه نوع جنس نخ: آکریلیک، پلی استر و پروپیلن استفاده می‌شود، که هر کدام از این نخ‌ها مزایا و معایبی دارد.

برای مثال نخ‌های آکریلیک طول عمر بسیار بالایی دارند و فرش‌هایی که با الیافت آکریلیک بافته می‌شوند ضمن اینکه نرمی و لطافت بسیار بالایی دارند، این نرمی و لطافت را سال‌های طولانی حفظ می‌کنند. اما نخ‌های آکریلیک نسبت به نخ‌های پلی‌استر (که به ابریشم مصنوعی معروف هستند) براقیت کمتری دارند.

در مقابل فرش‌های پلی استر با اینکه در ابتدا زیبایی و نرمی و لطافت زیادی دارند، اما بعد از مدتی که به قول معروف پاخور می‌شوند، نرمی و لطافت خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل اکثرا در تولید فرش‌های کاشان از الیاف اکریلیک استفاده می‌شود. همچنین باید توجه داشته باشید که قیمت فرش‌های با الیاف اکریلیک نسبت به فرش‌های پلی استر بیشتر است.

انواعطرح فرشکاشان

بعد از بررسی تاثیر عوامل فنی بر میزان زیبایی فرش‌های ماشینی نوبت به بررسی انواع نقشه در طراحی فرش ماشینی می‌رسد که در بازار با همان اصطلاح "طرح فرش" معروف است. در تولید فرش کاشان با تنوع بسیار بالایی از طرح فرش‌های مختلف مواجه هستیم. اما در این بین بعضی از طرح‌ها از شهرت و محبوبیت بیشتری برخودارند، که از جمله آنها می‌توان به طرح‌هایی مثل: طرح افشان، طرح باغ ارم، طرح خشتی، طرح ریز ماهی اشاره کرد. البته با گسترش استقبال جامعه از دکوراسیون مدرن در طراحی فضای داخلی منازل، این نوع طرح‌ها به بازار فرش نیز سرایت کرده و طی سال‌های اخیر شاهد گسترش طرح‌های فانتزی و مدرن در طراحی فرش کاشان هستیم.

شاید کمتر محصولی را بتوان مثال زد که به اندازه فرش، تنوع و گستردگی داشته باشد، چه از لحاظ کیفیت و قیمت و چه از لحاظ طرح و نقش. این تنوع و گستردگی اکثرا باعث سردرگمی مشتریان می‌شود و این سردرگمی وقتی بیشتر می‌شود که تعدادی از دلالان سودجو اقدام به فروش فرش‌های ماشینی با اطلاعات جعلی می‌کنند و مثلا فرش ۷۰۰ شانه را به عنوان فرش ۱۰۰۰ شانه به فروش می‌رسانند! پس اگر اطلاعات دقیقی درباره چگونگی تشخیص فرش‌های تقلبی ندارید، تنها از فروشگاه‌های معتبر، اقدام به خرید فرش کنید.

آیا سایت‌های فروش فرش قابل اعتمادند؟

همزمان با گسترش فضای مجازی و استقبال عمومی از خرید آنلاین محصولات، شاهد تولد سایت‌های زیادی در زمینه فروش فرش هستیم. حقیقت این است که هر فروشگاه آنلاین فرشی قابل اعتماد نیست. برای اینکه تشخیص بدهید که یک فروشگاه آنلاین قابل اعتماد هست یا نه، باید بررسی کنید که آیا این سایت فروش فرش، دارای نماد اعتماد الکترونیکی واقعی هست یا نه. برای تشخیص واقعی بودن نماد اعتماد الکترونیکی سایت‌های فروشگاهی حتما روی نماد درج شده در سایت کلیک کنید. با کلیک بر این نماد باید صفحه سایت رسمی نماد اعتماد الکترونیکی باز شود که حاوی اطلاعات صاحب فروشگاه است. ضمنا در همین صفحه می توانید ببینید که آیا تا به حال شکایتی از این فروشگاه به ثبت رسیده یا نه.

سایت قالی کاشان به نشانی https://ghaliekashan.com یکی از سایت‌های معتبر و خوشنام در زمینهفروش فرشکاشان است که با حدود 10 سال فعالیت جزو اولین سایت‌های فروش آنلاین فرش کاشان محسوب می‌شود. این سایت فروشگاهی فرش، توانسته با ایجاد سامانه عرضه مستقیم فرش از کارخانه به مشتری، شرایطی را ایجاد کند تا مشتریان بتوانند فرش‌های مورد علاقه خود را به قیمت درب کارخانه (یعنی پایین ترین قیمت ممکن) خریداری کنند!

انتهای رپرتاژ آگهی #‌اخبار
منبع: خبرگزاری ایسنا


مطالب پیشنهادی

از منافقین سیاسی تا قوی سیاه احمدی‌نژاد و خاتمی در میزگرد عطریانفر و ایمانی

حالا که تکلیف بسیاری از لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان مشخص شده و کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده، یک فعال سیاسی اصولگرا و یک چهره اصلاح طلب به آسیب شناسی شرایط موجود، وضعیت آراء خاکستری، لیست‌های دو طیف سیاسی و ...پرداختند.

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

ویدیو - سعید حدادیان : به احترام اقلا ده میلیون خانواده مذهبی ، بهتاش فریبا نباید می‌رقصید آقای تنابنده

سعید حدادیان درباره سریال پایتخت صحبت‌هایی کرد و نسبت به بعضی صحنه‌ها انتقاد کرد.

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

الگوی یک زنِ پرتلاش، فاطمی و با اخلاق

خانم فاطمه رهبر از زنان انقلابی، ولایی و اهل فضل و تدین بودند که بعد از فعالیت‌های زیادی که در صدا و سیما داشتند، در شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و در بخش بانوان نقش موثر و فعالی ایفا کردند.

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

من به تازگی راجع به کارنامه سال ۹۸ فکر می کردم، از سیل در روزهای ابتدایی سال شروع شد، ابتدا پنج استان را به خود درگیر کرد و سپس به ۲۵ استان رسید.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

تقدیر دستیار ویژه لاریجانی از کمک های چین به ایران در روزهای نشر کرونا

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل کمک‌های ⁧چین⁩ به ایران در مبارزه با ⁧کرونا را⁩ قابل تقدیر دانست.

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

مطالب مرتبط