ایران آنلاین |
1 ماه پیش

وزارتخانه های آمریکا آمادگی دفاع از اطلاعات شهروندان را ندارند ایران آنلاین

وزارتخانه های آمریکا آمادگی دفاع از اطلاعات شهروندان را ندارند

گزارش یکی از کمیته های سنای آمریکا نشان می دهد ۸ وزارتخانه مهم دولت فدرال این کشور برای مقابله با حملات سایبری و دفاع از اطلاعات شهروندان آمریکایی آماده نیستند.

طبق گزارش کمیته امنیت میهن سنای آمریکا، چند آژانس فدرال این کشور آمادگی لازم برایمحافظت از اطلاعات شخصی مردمآمریکارا ندارند و ممکن است هدف حملات سایبری قرار گیرند.

طبق گزارشی که کاخ سفید در سال ۲۰۲۰ میلادی ارائه داده بود، ۳۰ هزار و ۸۱۹ رویداد امنیتی در دولت فدرال اتفاق افتاده که این رقم ۸ درصد بیشتر از ۲۰۱۹ میلادی بود.

براساس یافته‌های این تحقیق، ۸ وزارتخانه مهم از جمله وزارت امنیت میهن، وزارت کشور، وزارت تأمین اجتماعی از سیستم‌های قدیمی استفاده می‌کنند، وصله های امنیتی اجباری را نادیده می‌گیرند و از حفاظت از اطلاعات حساس مانند نام، تاریخ تولد، درآمد، شماره تأمین اجتماعی و شماره کارت‌های اعتباری افراد ناتوان هستند.

علاوه بر آن در این گزارش عملکرد وزارت حمل ونقل، وزارت مسکن و توسعه شهری، وزارت کشاورزی، وزارت بهداشت و خدمات انسانی و وزارت آموزش نیز بررسی شده است.

طبق گزارش سنا، ناظر ارشد وزارت مسکن و توسعه شهری یک «سیستم فناوریاطلاعات غیر مجاز» در شبکه رایانشی این وزارتخانه یافته که بدون تأیید مقامات فعال بود.

همچنین وزارت کشور در آزمایش‌های دفاع سایبری نتوانسته اسناد مربوط به ۶۰ درصد کارمندانی را که به شبکه محرمان این وزارتخانه دسترسی داشتند پیدا کند. از سوی دیگر این گزارش نشان داد وزارت کشور هزاران حساب کاربری مربوط به کارمندان سابق خود را در شبکه‌های رایانه‌ای محرمانه و غیرمحرمانه اش رها کرده بود.

علاوه بر آن در گزارش اشاره شده، ناظر ارشد وزارت آموزش صدها فایلاطلاعات شخصیحساس و قابل شناسایی از جمله ۲۰۰ شماره کارت اعتباری را بدون آنکه شناسایی شود یا وزارتخانه عملیاتش را مسدود کند، بازیابی کرده است.

در این گزارش آمده است: هیچ یک از آژانس‌های دولت فدرال نتوانستند به الزامات قانونی که به کنگره نشان می‌دهد آنها برخی اقدامات امنیت سایبری مانند رمزگذاری اطلاعات حساس و اجرای احراز هویت چند عاملی را اجرا کرده‌اند، عمل کنند.

گزارش مذکور نشان دهنده شکست وزارتخانه‌های آمریکا برای عمل به «قانون فدرال مدرن سازی امنیت اطلاعات» (FISMA) است که در سال ۲۰۱۴ میلادی تصویب شد.

سناتور راب پورتمند در توئیتر خود در این باره نوشت: با توجه به حمله سولار ویندز و حملات باج افزاری اخیر چنین به نظر می‌رسد که حملات سایبری همچنان ادامه خواهند داشت. اینکه سازمان‌های فدرال ما تمام تلاش خود را برای حفاظت از داده‌های آمریکا به کار نمی‌گیرند، غیرقابل قبول است.

به نوشته انگجت، این گزارش در کنار توصیه‌های مختلف،به نیاز برای نظارت یک سازمان واحد بر امنیت سایبری دولت فدرال اشاره می‌کند. به همین دلیل اعضای کمیته امنیت میهن آمریکا پیشنهاد کرده‌اند قانون FISMA به روز رسانی شود. همچنین پیشنهاد شده بندی به FISMA اضافه شود تا آژانس‌های فدرال ملزم شوند در صورت وقوع رویدادهای امنیت سایبری بزرگ به آژانس امنیت سایبری و زیرساخت (CISA) و در برخی موارد به کنگره نیز اطلاع رسانی کنند./مهر#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

علیرضا کمرئی معاون وزیر آموزش و پرورش گفت:‌ آموزش حضوری در کشور به صورت تدریجی فعال می‌شود.

لحظاتی پیش

تهران -مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: برای استفاده بهتر از شبکه اجتماعی دانش‌آموزی «شاد» همه معلمان ۴۰ گیگ اینترنت رایگان دریافت می‌کنند.

2 دقیقه پیش

بنا به گزارش‌ها از هرات در غرب افغانستان امروز طالبان چهار نفر را در چهار راهی‌های مرکز شهر در ملاء عام به دار آویختند.

3 دقیقه پیش

سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا در واکنش به گزارش همکاری نفتی تهران، کاراکاس گفت که واشنگتن به اعمال تحریم‌ علیه ایران و ونزوئلا ادامه می‌دهد.

5 دقیقه پیش

در این گزارش خواهید فهمید که کدامیک از خواستگار‌های شما توان خوشبخت‌تر کردن شما را دارد.

7 دقیقه پیش

تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان با برتری مقابل اردن به جام ملت‌های آسیا صعود کرد.

9 دقیقه پیش

روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران از تشکیل کمیته بررسی فوت امیرحسین حاتمی خبر داد.

یک ربع پیش

مشهد- استاد تاریخ و پژوهشگر کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی گفت: نمودهای بیرونی ماجرا کربلا امروز در وقایع مختلف خودش را نمایان می کند.

یک ربع پیش

مدیرکل مدیریت بحران گلستان: اکنون در مناطق سخت گذر به دلیل غیر قابل دسترس بودن، تنه درختان در حال سوختن است و بقایای آتش وجود دارد اما شعله‌های آتش در این مناطق مانند سه روز گذشته نیست.

نیم ساعت پیش

احمد مسعود، رهبر جبهه پنجشیر با صدور بیانیه‌ای در کنفرانس بزرگداشت احمدشاه مسعود در دانشگاه کمبریج انگلیس ضمن انتقاد از طالبان، خواستار تشکیل دولت فراگیر در افغانستان شد

نیم ساعت پیش

وزیر اطلاعات در پیامی درگذشت علی لندی، نوجوان فداکار ایذه‌ای را تسلیت گفت.

نیم ساعت پیش

محققان در پژوهش اخیر خود دریافتند، داروی فشار خون بالا می‌تواند برای مقابله با یک نوع رایج زوال عقل استفاده شود.

نیم ساعت پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی با درخواست در حکم شهید تلقی شدن علی لندی نوجوان فداکار ایذه‌ای موافقت کردند.

نیم ساعت پیش

زمانی که سهام عدالت توزیع شد، عده‌ای حواله‌های اولیه را دریافت کردند، اما در نهایت به آن‌ها سهامی نرسید و از سوی دیگر عده‌ای همان شرایط دریافت سهام عدالت در آن مقطع زمانی گذشته را دارند و ممکن است با تخصیص دوباره سهام عدالت مشمول شوند،

نیم ساعت پیش

اهمیت فلزات غیرآهنی از آنجایی است که کاربرد فراوان و ارزش افزوده بالایی داشته و می‌تواند سهم مهمی در اقتصاد کشورمان داشته باشد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...