خبرآنلاین |
1 ماه پیش

کرونا چه تاثیری در افزایش آمار مرگ خود خواسته داشته است این علائم را جدی بگیرید خبرآنلاین

کرونا چه تاثیری در افزایش آمار مرگ خود خواسته داشته است؟/ این علائم را جدی بگیرید!

طبق اطلاعات منتشرشده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، نرخ خودکشی در ایالات متحده، پس از دو سال کاهش، اکنون افزایش یافته است.

الهه جعفرزاده:به گفته محققان مرکز ملی آمار بهداشت، تعداد خودکشی‌ها تا کنون به۴۷ هزار و ۶۴۶مورد افزایش یافته است؛ در حالی که این آمار در سال ۲۰۲۰ برابر با۴۵ هزار و ۹۷۹نفر بوده است. بر اساس آمار CDC، نرخ خودکشی در ایالات متحده نیز به تعداد۱۴مورد خودکشی در میانِ هرصد هزارنفر افزایش یافته است.

نرخ خودکشی در ایالات متحده بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸، چیزی حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است، در حالی که این آمار طی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ با روند کاهشی مواجه بود.

وزارت بهداشت ایالات متحده در راستای پیشگیری از خودکشی و ارتقای سلامت روان چه اقدامی انجام داده است؟

در ماه ژوئیه، وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده با توجه به افزایش نرخ خودکشی در این کشور، یک خط تلفن اضطراری ملی راه‌اندازی کرد تا افرادی که به خودکشی فکر می‌کنند یا از بحران سلامت روانی یا اعتیاد به مصرف مواد مخدر رنج می‌برند، بتوانند برای مشاوره فوری با این شماره (۹۸۸) تماس بگیرند؛ چیزی شبیه به تماسی که با ۹۱۱ با هدف گزارش وضعیت اضطراری فیزیکی حاصل می‌شود.

در طی این اقدام که با هدف اهمیت بخشیدن به سلامت روان صورت گرفت، گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده هفته گذشته توصیه کرد که طرح «غربالگری اضطراب»، جزئی از روند ویزیت پزشکان باشد.

آیا همه‌گیری کووید-۱۹ در افزایش آمار خودکشی نقش داشته است؟

به گفته کارشناسان، همه‌گیری کووید-۱۹ ممکن است تا حدودی در افزایش خودکشی نقش داشته باشد همانطور که این معضل جهانی روی سایر مشکلات روحی و روانی مانند افزایش خشونت‌ها، انزوای اجتماعی، خشونت خانگی و خودکشی تأثیر داشته است.

کالین کار، مدیر اتحادیه اقدام ملی برای پیشگیری از خودکشی، در این راستا گفت: «ما در طول همه‌گیری شاهد افزایش گزارش‌هایی با محوریت اختلال در سلامت روان بوده‌ایم؛ هنگامی که افراد از لحاظ روانی، احساس ناراحتی کنند و بیش از پیش تحت فشار باشند، احتمال خودکشی نیز افزایش می‌یابد».

کرونا چه تاثیری در افزایش آمار مرگ خود خواسته داشته است؟/ این علائم را جدی بگیرید!

بیشترین آمار خودکشی مربوط به کدام گروه است؟

بیشترین آمار خودکشی متعلق به قشر مردان جوان ۱۵ تا ۲۴ ساله است که این آمار نسبت به قبل ۸ درصد افزایش یافته است. بر اساس مطالعات، این افزایش آمار حتی در میان مردان ۲۵ تا ۴۴ و ۶۵ تا ۷۵ سال نیز رخ داده است.

کرونا چه تاثیری در افزایش آمار مرگ خود خواسته داشته است؟/ این علائم را جدی بگیرید!

آمار خودکشی در مردان نسبت به زنان بیشتر است

به طور کلی، افزایش میزان خودکشی برای مردان ۴ درصد و برای زنان ۲ درصد بوده است. آمار کنونی نشان می‌دهد که نرخ خودکشی در مردان ۳ درصد و در زنان تنها ۲ درصد نسبت به گذشته افزایش داشته است.

کرونا چه تاثیری در افزایش آمار مرگ خود خواسته داشته است؟/ این علائم را جدی بگیرید!

کالین کار اظهار داشت: آمار خودکشی در مردان نسبت به زنان معمولاً بالاتر است زیرا ممکن است مردان دسترسی بیشتری به وسایل کشنده و راه‌های مختلف خودکشی داشته باشند.

جیل هارکاوی فریدمن، معاون پژوهشی بنیاد پیشگیری از خودکشی، در رابطه با این مسئله گفت: «از زمانی که ما اقدام به ثبت داده‌ها کردیم، شاهد این اختلاف چشمگیر بین خودکشی مردان و زنان بوده‌ایم».

روش‌های خودکشی مردان اغلب خشونت‌آمیزتر است و احتمال بیشتری دارد که منجر به مرگ قطعی فرد شود. در دسترس بودن آلات قتل نیز در این زمینه عامل مهمی محسوب می‌شود؛ برای مثال در ایالات متحده مردان به ۶ تا ۱۰ نوع اسلحه به راحتی دسترسی دارند.

نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که ۹۴ درصد از مردم، خودکشی را یک مسئله بهداشت عمومیِ قابل پیشگیری می‌دانند. علاوه بر این، ۸۳ درصد می‌گویند که علاقه‌مند به یادگیری راه‌های مقابله با خودکشی هستند تا از این طریق به افرادی که قصد خودکشی دارد، کمک کنند.

طبق اطلاعات منتشرشده از سوی موسسه ملی سلامت روان ایالات متحده، علائم هشداردهنده خودکشی عبارتند از:

· صحبت درمورد خودکشی.

· احساس گناه یا شرم.

· احساس سربار بودن.

· برنامه‌ریزی یا مطالعه درباره راه‌های خودکشی.

· انزوا، گوشه‌گیری و دوری از دوستان و خانواده.

· بخشیدن وسایل مهم و شخصی به اطرافیان.

· نوشتن و اعطای وصیت‌نامه به افراد.

· نوسانات خلقی شدید.

· تغییر در الگوی تغذیه و خواب.

· افزایش مصرف مواد مخدر یا الکل.

منبع:upi

4747#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

همشهری نوشت: شامگاه ششم تیرماه زنی جوان با اورژانس تماس گرفت و برای نجات زنی سالخورده درخواست کمک کرد. نیروهای اورژانس دقایقی بعد در خانه زن سالخورده که آپارتمانی مجلل در طبقه سوم ساختمانی مسکونی در حوالی گیشا بود حاضر شدند اما این زن جان باخته بود و تلاش نیروهای اورژانس برای احیای وی فایده‌ای نداشت.

16 ساعت پیش

بهداشت‌نیوز نوشت: زیبایی پوست با روش های طبیعی به دلیل عوارض کم و ارزان بودن، خیلی توصیه می‌شود.

1 روز پیش

ایسنا نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان از دستگیری مردی که با همدستی دو نفر دیگر باجناقش را به قتل رسانده بود، خبر داد.

9 ساعت پیش

سیناپرس نوشت: بسیاری از افراد دارای حس قوی حسادت بوده و توان دیدن موفقیت‌های دیگران را ندارند. باید به این افراد یادآوری کرد که مطالعات جدید نشان می‌دهد حسادت ممکن است منجر به بیمار شدن فرد حسود شود و در وهله نخست وی را دچار مشکل کند.

1 روز پیش

بهداشت نیوز نوشت: عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به این سوال که علت بروز آفت چیست و آیا امکان پیشگیری از این بیماری وجود دارد؟، گفت: علت اصلی بروز آفت مشخص نیست، اما یکسری عوامل، فرد را مستعد ابتلا به آفت می‌کند که شامل ضربه‌ها که به شکل مستقیم و یا گاز گرفتگی ناخودآگاه توسط خود شخص اتفاق می‌افتد است.

1 روز پیش

همشهری آنلاین نوشت: تغذیه بخشی مهم از سبک زندگی هر فرد است و افراد مشهور و ثروتمند سال‌هاست بیشترین سرمایه گذاری را روی این بخش از روزمره خود کرده‌اند؛ این رازی است که سرآشپز خصوصی ساکنان بورلی هیلز فاش کرده؛ راز پیر نشدن مشتریان مولتی میلیاردش.

11 ساعت پیش

ایرنا نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از واژگونی مینی‌بوس سرویس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر خبر داد.

7 ساعت پیش

خراسان نوشت: زن میانسال گفت: شوهرم در یک لحظه چک مهریه را از دست خواهرم قاپید و در میان بهت و حیرت ما و کارمندان بانک آن را قورت داد و سپس گفت: «حالا برو هر کاری از دستت برمی‌آید، انجام بده!»

12 ساعت پیش

فارس نوشت: اگر شما هم جزء افرادی هستید که دائماً هوس مواد غذایی مختلف را می‌کنید یا اینکه اصلا هوس می‌کنید همه چیز بخورید، باید بدانید که صدای هشدار از طرف بدنتان برای شما به صدا در آمده است.

10 ساعت پیش

بیشتر...