خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

وزیر فرهنگ از کارمندان جانباز وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی تقدیر کرد رضوی

وزیر فرهنگ از کارمندان جانباز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر کرد
به گزارشخبرگزاری رضوی،مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی امروز شنبه ششم اسفندماه در مراسم تجلیل از کارمندان جانباز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به مناسبت ولادت حضرت اباالفضل العباس(ع) و روز جانباز در مجموعه فرهنگی باغ زیبا برگزار شد، توجه به ایثارگران و تلاش برای رفع مشکلات آن ها را ادای دین به جانبازی آن ها در مسیر انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به وظیفه وزارت فرهنگ در قبال ایثارگران گفت: وزارت فرهنگ به خاطر بهره مندی از جایگاه حقوقی و ابزارهای لازم، وظیفه روایت فرهنگ ایثار برای نسل جوان را بر عهده دارد.
وی افزود: بر همین اساس در دوره فعالیت دولت مردمی تلاش شده فرهنگ ایثار بیش از گذشته در قالب های مختلف فرهنگی هنری ظهور و بروز پیدا کند که در این زمینه می توان به فیلم های تولیدی بنیاد سینمایی فارابی در جشنواره فیلم فجر امسال اشاره کرد.
وزیر فرهنگ با تاکید بر توجه به جهاد تبیین در عرصه فرهنگ و هنر گفت: مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خود را مخاطب اصلی بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین می داند که باید با بهره مندی از ابزارهای هنری روایت درست از تاریخ را به نسل جوان منتقل کند.
اسماعیلی گفت: بر این اساس حوزه محتوایی جهاد تبیین در جشنواره های فجر امسال، جایزه جلال آل احمد و جایزه کتاب سال نیز مورد توجه ویژه قرار گرفت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود بر توجه وزارت فرهنگ به ایثارگران اشاره کرد و گفت: تجلیل از ایثارگران از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما در کنار آن باید روحیه ایثارگری و عشق به انقلاب اسلامی بیش از پیش در بدنه کارکنان وزارت فرهنگ تقویت شود، بر این اساس باید با حضور نمایندگان همه معاونت ها و نهادهای تابعه وزارت فرهنگ، شورای ایثارگری وزارتخانه تشکیل شود تا با تعامل زیرمجموعه ها و تقویت انگیزه ها به تحقق این مهم نزدیک شویم.
وی از مشاور امور ایثارگران وزارت فرهنگ خواست زمینه بهره مندی کارکنان وزارت فرهنگ و خانواده های آن ها از برنامه های فرهنگی چون اردوهای راهیان نور را در جهت مقابله با جنگ تبلیغی رسانه ای دشمن فراهم کند.
اسماعیلی در پایان ابراز امیدواری کرد دغدغه های ایثارگران عرصه فرهنگ و هنر بیش از پیش در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد توجه قرار گیرد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...