عصرهامون |
3 ماه پیش

عصر هامون حضرت فاطمه زهرا الگویی جاودانه برای زنان عالم است

مولوی خلیل رسولی زاده گفت: افضل بودن حضرت فاطمه(س) بر تمام زنان ثابت شده چون او روح و روان رسول خدا است.
به گزارش عصرهامون مولوی خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیا کرد: پیامبر (ص) حضرت زهرا(س) را پاره تن خود می دانسته و آزار او را به آزار خود تشبیه کرده است‌.

وی افزود: سروری فاطمه زهرا، از جانب دین اسلام مسئله ای واضح و روشنی بوده و بر کسی پوشیده نیست.

وی تصریح کرد: حضرت فاطمه‌(س) معصوم از هر خطا، ضامن تداوم نسل پیامبر(ص)، آگاه به حقایق دینی، قاطع در دفاع از حق در دوران رسالت، مدافع حریم ولایت پس از رحلت پدر، محبوب ترین فرد نزد رسول خدا(ص) بوده که به همین وسیله او را سرور زنان دو عالم می نامند.

وی تصریح کرد: برترین زنان بهشت خدیجه دختر خویلد و فاطمه دختر حضرت محمد (ص) و مریم دختر عمران و آسیه همسر فرعون هستند.

وی اضافه کرد: پیامبر(ص) درباره ابعاد شخصیت حضرت زهرا(س) مطالب فراوانی بیان کرده که در بین زنان عالم، معروف ترین و محبوب ترین چهره دینی، اخلاقی، ایمانی، علمی، ادبی و معنوی به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه‌(س) در عمر کوتاه خود عالی ترین درس­ های زندگی را به انسان­ ها و خصوصا به زنان و مادران آموخت و بهترین سرمشق و الگو برای بانوان کل دنیا به شمار می رود.

رسولی زاده عنوان کرد: حضرت فاطمه(س) در دوران زندگی خود بانویی از هر جهت نمونه و کامل بود، او دختری نمونه برای پدرش پیامبر(ص)،همسری خوب برای حضرت علی(ع) و مادری نمونه برای فرزندانش بود.

وی عنوان کرد حضرت فاطمه دارای ویژگی های رفتاری ویژه ای بود از جمله عصمت او که در برخی آیات قرآن چون آیه مباهله و  تطهیر بیان شده و ازجمله دلایلی که بر پاک بودن آن بانوی بزرگوار اشاره می کنند آیه تطهیر، حدیث بضعه و احادیثی مانند حدیث ثقلین و سفینه هستند.

وی اذعان کرد: نگاهی به سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) نشان می‌دهد او الگویی ارزنده و ارزشمند برای جامعه امروز است، سبک ولایت مداری، تربیت فرزندان در خانه و همسرداری نکاتی هستند که امروزه باید به آن توجهی ویژه داشت.

انتهای پیام/


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان منبع: عصرهامون

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس جمهور با تاکید بر اهتمام دولت به اجرای برنامه نهضت ملی مسکن، این برنامه را از اولویت‌های اساسی دولت خواند و به دستگاه‌های مسئول در این زمینه دستور داد مانع‌تراشان در مسیر تحقق جهش ساخت مسکن را از روند اجرای این طرح کنار بگذارند.

2 ساعت پیش

طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۲ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه چهار نفر نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

2 ساعت پیش

بندرعباس-استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه دشمنان امنیت و اقتصاد ایران لحظه‌ای در ضربه زدن به مردم درنگ ندارند گفت: پلیس مظلوم است و باید به امکانات روز تجهیز شود.

2 ساعت پیش

مهم‌ترین اخبار برای بورس امروز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت کدام است؟

2 ساعت پیش

بندرعباس-استاندار و رئیس کل دادگستری هرمزگان به صورت شبانه از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کردند.

2 ساعت پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با معاون نخست‌وزیر و فرستاده ویژه رئیس جمهور کوبا دیدار کرد و طرفین برای افزایش همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور توافق کردند.

2 ساعت پیش

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از شناسایی ۳۵۲ بیمار جدید و فوت ۴ بیمار کووید ۱۹ در کشور خبر داد.

3 ساعت پیش

سختگیری عباسیان بر امامان شیعه و پیروان‌شان در دوران خلافت متوکل عباسی که در دشمنی با خاندان پیامبر شهرت داشت، شدت یافت، تا آنجا که امام‌ هادی(ع) از مدینه به سامرا فراخوانده شد تا تحت‌نظر دائمی، از دایره نفوذ و توسعه مکتب اهل بیت رسول خدا (ص) جلوگیری شود.

3 ساعت پیش

شاخص کل بورس امروز بیست و هفتم اردیبهشت با رشد ۲۲ هزار واحدی معاملات را به پایان برد.

2 ساعت پیش

بیشتر...