عصرهامون |
1 سال پیش

عصر هامون حضرت فاطمه زهرا الگویی جاودانه برای زنان عالم است

مولوی خلیل رسولی زاده گفت: افضل بودن حضرت فاطمه(س) بر تمام زنان ثابت شده چون او روح و روان رسول خدا است.
به گزارش عصرهامون مولوی خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیا کرد: پیامبر (ص) حضرت زهرا(س) را پاره تن خود می دانسته و آزار او را به آزار خود تشبیه کرده است‌.

وی افزود: سروری فاطمه زهرا، از جانب دین اسلام مسئله ای واضح و روشنی بوده و بر کسی پوشیده نیست.

وی تصریح کرد: حضرت فاطمه‌(س) معصوم از هر خطا، ضامن تداوم نسل پیامبر(ص)، آگاه به حقایق دینی، قاطع در دفاع از حق در دوران رسالت، مدافع حریم ولایت پس از رحلت پدر، محبوب ترین فرد نزد رسول خدا(ص) بوده که به همین وسیله او را سرور زنان دو عالم می نامند.

وی تصریح کرد: برترین زنان بهشت خدیجه دختر خویلد و فاطمه دختر حضرت محمد (ص) و مریم دختر عمران و آسیه همسر فرعون هستند.

وی اضافه کرد: پیامبر(ص) درباره ابعاد شخصیت حضرت زهرا(س) مطالب فراوانی بیان کرده که در بین زنان عالم، معروف ترین و محبوب ترین چهره دینی، اخلاقی، ایمانی، علمی، ادبی و معنوی به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه‌(س) در عمر کوتاه خود عالی ترین درس­ های زندگی را به انسان­ ها و خصوصا به زنان و مادران آموخت و بهترین سرمشق و الگو برای بانوان کل دنیا به شمار می رود.

رسولی زاده عنوان کرد: حضرت فاطمه(س) در دوران زندگی خود بانویی از هر جهت نمونه و کامل بود، او دختری نمونه برای پدرش پیامبر(ص)،همسری خوب برای حضرت علی(ع) و مادری نمونه برای فرزندانش بود.

وی عنوان کرد حضرت فاطمه دارای ویژگی های رفتاری ویژه ای بود از جمله عصمت او که در برخی آیات قرآن چونآیه مباهلهو تطهیر بیان شده و ازجمله دلایلی که بر پاک بودن آن بانوی بزرگوار اشاره می کنندآیه تطهیر،حدیث بضعهو احادیثی مانندحدیث ثقلینوسفینه هستند.

وی اذعان کرد: نگاهی به سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) نشان می‌دهد او الگویی ارزنده و ارزشمند برای جامعه امروز است، سبک ولایت مداری، تربیت فرزندان در خانه و همسرداری نکاتی هستند که امروزه باید به آن توجهی ویژه داشت.

انتهای پیام/


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان منبع: عصرهامون

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس قوه قضاییه گفت: در ترویج بی‌عفتی‌ها و بی‌حجابی‌ها ما می‌خواهیم صف افراد از آن‌هایی که وابسته به سرویس‌های بیگانه و عناصر ضدانقلاب هستند و به صورت سازمان یافته عمل می‌کنند، جدا شود و اتمام حجت صورت گیرد.

-11 دقیقه پیش

طریقه غذا پیدا کردن مورچه‌خوار نشان داده شده است.

10 دقیقه پیش

امارات متحده عربی روز پنجشنبه اجرای ۹ درصد مالیات بر شرکت‌ها را با معافیت برای مناطق آزاد که زیربنای اقتصاد این کشور هستند، آغاز کرد.

-5 دقیقه پیش

رئیس قوه قضائیه گفت: دغدغه امروز دولت مسأله معیشت مردم است و همه توان خود را بکار می برد و قوه قضائیه هم هر جا نیاز باشد کمک حال آنان است.

-25 دقیقه پیش

حمید بهزادی‌بخش با بیان اینکه موضوع تولید مسکن از برنامه‌های اولویت‌دار مجلس و دولت است، اظهار داشت: سازوکارهای قانونی تولید مسکن مشخص شده و وزارت راه و شهرسازی هم سامانه‌های لازم را برای تولید مسکن مشخص کرده است تا اقدامات لازم در حوزه ساخت مسکن مانند تخصیص زمین رایگان و کمک‌های مالی هدفمند انجام شود.

-2 دقیقه پیش

بازار سرمایه در هفته دوم خردادماه روندی نوسانی داشت و این بالا و پایین شدن شاخص های بورس در نهایت منجر به بازدهی منفی بازار سهام برای سهامداران شد. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که خروج سنگین پول حقیقی از بازار سرمایه طی هفته اخیر می تواند دلیل اصلی این ریزش باشد.

-3 دقیقه پیش

ایلان ماسک در پی رشد حدود ۲۴ درصدی ارزش سهام شرکت خودروسازی برقی تسلا در ماه مه، دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد.

-8 دقیقه پیش

مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس در خصوص الزام ناشران جهت فراهم کردن امکان مشاهده آنلاین جلسات مجامع توسط سهامداران، مصوبه‌ای را ابلاغ کرد.

-4 دقیقه پیش

بیشتر...