توافق یونان، بلغارستان رومانی برای ایجاد کریدور نظامی در شرق اروپا all tv logo

نیکوس دندیاس، وزیر دفاع یونان گفت در حاشیه نشست ناتو در واشنگتن سندی امضا شد که طبق آن سه کشور یونان، بلغارستان و رومانی توافق کردند در جناح شرقی ناتو یک کریدور نظامی ایجاد شود.

روزنامه یونانی کاتیمرینی Kathimerini نوشت که هدف از امضای این سند تضمین تحرک موثرتر پرسنل و تجهیزات نظامی در داخل و خارج از اروپا است.

به نوشته این روزنامه، این طرح شامل یکپارچه سازی چهار بندر و زیرساخت‌های آنها است که شهر‌های وارنا، کنستانتا، تسالونیکی و الکساندروپلیس را به هم متصل می‌کند.

پیشتر اعلام شد بزرگترین پایگاه نظامی ناتو در اروپا در رومانی ایجاد به زودی برپا می‌شود.

کشور‌های اروپایی از آن جهت که توانایی مقابله مستقیم نظامی با روسیه را ندارند، تنها به اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور اکتفا کرده اند. کشور‌های عضو ناتو در شرق اروپا تحرکاتی را برای مقابله احتمالی با روسیه آغاز کرده اند. این اقدامات واکنش منفی روسیه را به دنبال داشته است.

مترجم: اعظم پورکند#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس کمیته امداد شهرستان ساوجبلاغ گفت: از ابتدای امسال، مردم نیکوکار شهرستان بیش از ۷۴۰ میلیون تومان زکات فطره، زکات مستحبی و زکات واجب پرداخت کرده‌اند.

1 ساعت پیش

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

1 ساعت پیش

تصاویر مربوط به جیپ گرند واگنیر 2023 را مشاهده می کنید. نسل قدیم این خودرو با عنوان جیپ آهو در ایران مونتاژ و عرضه شد.

1 ساعت پیش

از سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.

1 ساعت پیش

علیپور مهاجم سابق باشگاه پرسپولیس بعد از چهار سال دوری برگشت در ادامه بیشتر مطالعه خواهید کرد.

1 ساعت پیش

سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک خود در نیویورک با میریانا اسپولیاریک ایگر، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ دیدار و گفتگو کرد.

1 ساعت پیش

برخی افراد نزدیک به رئیس جمهور آمریکا می‌گویند او تا آخر این هفته از رقابت‌های ریاست جمهوری کناره‌گیری خواهد کرد.

1 ساعت پیش

سال گذشته بود که سازمان استاندارد در بیانیه‌ای قاطع اعلام کرد که تولید پژو پارس به دلیل عدم رعایت برخی از آیتم‌های استاندارد 85 گانه از نیمه اسفندماه متوقف خواهد شد. این در حالی بود که ایران‌خودرو ده‌ها هزار دستگاه از این خودرو را پیش‌فروش کرده بود ولی درنهایت همه‌چیز به سود پژو پارس تمام شد.

1 ساعت پیش

در مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی بدون نیاز به حداقل خرید، شما می‌توانید از ۲۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی بهره بگیرید.

1 ساعت پیش

بیشتر...