خبرآنلاین |
۴ هفته پیش

دمای این شهر به ۵۰ درجه رسید خبرآنلاین

دمای این ۹ شهر به ۵۰ درجه رسید

بیشینه دمای هوا در ۹ شهر طی شبانه روز گذشته به ۵۰ درجه رسید.

به گزارشخبرآنلاین، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بیشینه دمای هوا در ۹ شهر در استان‌های بوشهر، خوزستان و فارس طی شبانه روز گذشته به ۵۰ درجه و بیشتر از آن رسید.

ایسنا نوشت: این مناطق شامل «خورموج» در بوشهر با دمای ۵۰.۹، «گتوند و بستان» در خوزستان ۵۰.۶، شبانکاره در بوشهر ۵۰.۵، «دژگاه دهرم» فارس ۵۰.۴، «کشاورزی اهواز، صفی آباد دزفول» و آب پخش بوشهر ۵۰.۲ و شوش در خوزستان با دمای ۵۰ درجه سلسیوس است. حدود شش روز متوالی است که بیشینه دمای هوا در برخی شهرهای مناطق جنوب غرب کشور به بیش از ۵۰ درجه می رسد.

هفته جاری قدری از شدت گرمای هوا در جنوب غرب کشور به ویژه در استان خوزستان کاسته می‌شود.

بر اساس اعلام مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور امروز (۳ تیر) در مناطقی از نوار شمالی کشور در برخی ساعات، افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد رخ می دهد.علاوه بر این در شمال آذربایجان غربی و خراسان رضوی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید انتظار می رود.

«فیروزکوه»، خنک‌ترین ایستگاه هواشناسی تهران در شبانه روز گذشته

این سازمان همچنین اعلام کرد: بامداد امروز کمینه دمای هوا در ایستگاه هواشناسی «فیروزکوه-آلودگی» به ۹.۲ درجه سلسیوس رسید و خنک‌ترین ایستگاه تهران شد. این دما حدود ۱۴ درجه خنک‌تر از کمینه دمای «ورامین» به عنوان گرمترین دمای صبحگاهی استان است. به‌طور معمول خنک‌ترین دمای روزانه، بامداد هر روز و گرم‌ترین دما در بعدازظهرها رقم می‌خورد.

در شبانه روز گذشته همچنین کمینه دمای هوا در آبعلی به ۱۳.۱، میگون ۱۳.۶، دماوند ۱۶.۴، لواسان ۱۸ و پردیس ۲۰.۷ درجه سلسیوس رسید. از نظر گرم‌ترین دمای روزانه، ورامین با بیشینه دمای ۳۸.۶ درجه سلسیوس بالاترین دمای شبانه روز گذشته استان تهران را ثبت کرد. پس از آن به ترتیب بیشینه دمای ایستگاه‌های هواشناسی فرودگاه امام خمینی «ره» ۳۶.۸، شهریار ۳۵.۶ و تهران ۳۵.۵ گزارش شده است.

بر اساس اعلام مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور، دمای هوای پایتخت طی پنج روز آینده تغییرات شدیدی ندارد و نوسانات دمای اندک است.

۲۳۳۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اراک - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مرکزی گفت: پایان ساعت کار ادارات این استان به جز دستگاه‌های خدمات رسان فردا (چهارشنبه) به دلیل مدیریت مصرف انرژی، ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه است.

1 ساعت پیش

دو روز پیش سوسماری خانگی ۹۱ سانتی‌متری با نام «اوگی بوگی»  بعد از اینکه از خانه صاحب خود در  میدلتون گریخت، از آپارتمانی در این شهر سر درآورد.

22 ساعت پیش

ورود روان آب‌ها و فاضلاب‌های خانگی و صنعتی در اکثر شهرهای منتهی به دریا و رودخانه در اقصی نقاط ایران روزبه روز تشدید می‌شود و دلیل آن را هم باید در عدم نظارت‌ها و عدم احساس مسئولیت برخی مسئولان در قبال مسائل زیست محیطی و حفظ آب و خاک جستجو کرد.

6 ساعت پیش

قوه قضاییه مهلت حضور مدیران سابق سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در پرونده مربوط به باشگاه گل گهر سیرجان را مشخص کرد.

4 ساعت پیش

ادارات استان سمنان پنجشنبه‌ها تعطیل شد.

23 ساعت پیش

زاکانی در حالی از تعامل با شورای شهر تهران خبر می‌دهد که برخی از اعضای شورای شهر تهران معتقدند زاکانی، بیشترین تذکر را در همین سه سال گرفته و البته آنطور که نمایندگان پارلمان شهری می‌گویند پاسخ‌های کلیشه‌ای شهرداری تاکنون نتوانسته آنها را اقناع کند.

15 ساعت پیش

یک فوریت لایحه احداث آرامستان های جدید تهران با ۱۰ رأی مخالف تصویب نشد.

10 ساعت پیش

مهدی فصیحی هرندی؛ پژوهشگر مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری و دکترای مدیریت و برنامه‌ریزی منابع آب از دانشگاه صنعتی دلف هلند در برنامه تدکس اصفهان مسئله زاینده‌رود را تبیین کرده است و راه‌حل‌هایی برای عبور از بحران زاینده‌رود ارائه می‌دهد.

4 ساعت پیش

سازمان مدیریت بحران شهر تهران نقشه‌ای برای «تعیین مسیرهای ویژه تردد اضطراری» در شبکه معابر اصلی و فرعی تهیه کرده است.

12 ساعت پیش

بیشتر...