افزایش سهم پژوهش از درآمد ناخالص ملی سبب حمایت بیشتر از نخبگان پژوهشگران all tv logo

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
افزایش سهم پژوهش از درآمد ناخالص ملی سبب حمایت بیشتر از نخبگان و پژوهشگران
علمی پزشکیدانشگاه و كنكور

محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم گفت:انتظار داریم که سازمان برنامه و بودجه و همچنین صنایع دولتی و خصوصی ارتباطشان را با دانشگاه قوی‌تر کرده و با منابعی که در اختیار دارند در طرح های پژوهشی سرمایه گذاری و هزینه کنند.

او گفت: امیدواریم در برنامه هفتم، سهم پژوهش از درآمد ناخالص ملی قابل توجه شود تا بستری برای حمایت از نخبگان و پژوهشگران ایجاد کند.

وزیر علوم بیان کرد: قانون جهش تولید از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است. از دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری خواسته ایم که از ظرفیت بالای قانون جهش تولید دانش بنیان استفاده بهینه شود.برای تولید علم نیازمند آزمایشگاه های پیشرفته‌تر و تجهیزات بیشتر هستیم.

زلفی گل ادامه داد: شاخص های رتبه بندی دانشگاه ها ثابت نیستند و باید بپذیریم که دانشگاه‌های دنیا در حال تلاش و کوشش هستند و دانشگاه های رقیب در زمینه تامین تجهیزات آزمایشگاه‌ها اقدامات خوبی انجام می دهند.

او گفت: حفظ رتبه علمی نیازمند برنامه ریزی بهتر است و باید تلاش کرد تا امکانات را بیشتر از قبل کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوانعلمی پزشکیدانشگاه و كنكور#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به غربالگری رایگان ۳ بیماری مرتبط با سلامت قلب، گفت: جمعیت بالای ۳۰ سال کشور که به مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه کنند، به صورت رایگان تحت غربالگری و خطرسنجی فشارخون، بیماری‌های قلبی و دیابت قرار می‌گیرند.

1 ساعت پیش

«ماجرای سنگو و شوبانه» که نویسندۀ نام آشنای کودکان، «سرور کُتُبی» آن را نوشته است؛ از افسانه‌های شیرین و قصه‌های ماندگار گذشته، الهام گرفته شده است.

نیم ساعت پیش

سجاد غریبی معروف به هالک ایرانی پس از مدتی غیبت بار دیگر با انتشار ویدیویی از خود و رجزخوانی‌های عجیبش، بر سر زبان‌ها افتاد.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشستی با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی طباطبایی و هیات همراه که بمناسبت تجلیل از مجاهدان در غربت در ایران بسر می‌برند، ضمن تقدیر از ایشان، تلاش‌های وی را در راستای فعالیتهای امام موسی صدر توصیف کرد.

1 ساعت پیش

دیدارهای هفته ششم سری A ایتالیا با شکست سنگین شاگردان ژوزه مورینیو در خانه جنوا به پایان رسید.

2 ساعت پیش

در ششمین روز بازی‌های آسیایی هانگژو ورزشکاران ایران در ۷ رشته ورزشی از جمله تیراندازی، هندبال، دوومیدانی و بوکس به مصاف رقبای خود می‌روند. تیراندازی که در پنج روز گذشته نتوانسته مدالی کسب کند، بار دیگر در خط آتش قرار می‌گیرد تا شانس خود را برای مدال‌آوری امتحان کند. دوومیدانی‌کاران هم رقابت خود را آغاز می‌کنند و سه دونده سرعتی ایران در خط استارت دور مقدماتی دوی ۱۰۰ متر قرار می‌گیرند.  

1 ساعت پیش

فارس نوشت:دختر فرمانده شهیدمان بود، با پیراهن پدرش بر تن داشت از بابای قهرمان‌اش می‌گفت؛ از تنها عکس ۲ نفره‌شان با پدر.

1 ساعت پیش

این نشانه ای از تقویت و ارتقای روابط میان ریاض و پکن است / عربستان سعودی بزگترین خریدار تسلیحاتی و جنگ افزارهای آمریکایی در جهان است.

1 ساعت پیش

گیر افتادن پای فیل در تله و چهره غمزده اش را ببینید.

1 ساعت پیش

بیشتر...