گلستان ما |
1 ماه پیش

گلستان ما گلستان جزو استان کم برخوردار از نظر شاخصه های اجتماعی اقتصادی

به گزارش گلستان ما، علی محمد زنگانه ظهر امروز در آیین معارفه و تکریم استاندار گلستان اظهار کرد: استان گلستان در مجموعه ظرفیت ها جزو 10 استان برتر کشور است اما در مجموعه شاخصه ها جزو 10 استان کم برخوردار کشور به شمار می رود.

استاندار گلستان ادامه داد: در برخی از شاخصه ها گلستان در رده هجدهم قرار دارد و در مجموعه شاخصه های رفع اجتماعی و حوزه اقتصادی جزو پنج استان آخر به شمار می رود.

زنگانه تاکید کرد: شکر نعمت ظرفیت های فراوان استان این است که در یک برنامه جهادی پیشرفت در استان هرچه در توان داریم به کارگیری کنیم و با هم افزایی و وحدت بتوانیم همه ظرفیت های استان را به شکوفایی برسانیم.

وی افزود: فارغ از نگاه هایی که باعث تفرقه در استان گلستان می شود باید وظیفه خود را در حق مردم شریف استان که بیش از چهار هزار شهید را تقدیم کردیم به جای آوریم.

این مقام مسئول تاکید کرد: حرکت انقلابی با حرکت عقلانی و اندیشه ورزانه باید همراه باشد و تاکید مقام معظم رهبری این است که حرکت انقلابی را با حرکت اندیشه ورزانه گره بزنیم و آیت الله رئیسی نیز به این مسئله اهتمام دارد.

این مقام مسئول تاکید کرد: حرکت انقلابی با حرکت عقلانی و اندیشه ورزانه باید همراه باشد و تاکید مقام معظم رهبری این است که حرکت انقلابی را با حرکت اندیشه ورزانه گره بزنیم و آیت الله رئیسی نیز به این مسئله اهتمام دارد.
زنگانه افزود: برای تحقق برنامه های دولت باید بیانیه گام دوم را در سرلوحه کار خود قرار دهیم و در این سند وضعیت موجود و وضعیت مطلوب و راه های تحقق به آن مشخص شده و باید از ظرفیت همه نخبگان و مردم استفاده شود.
وی گفت: باید در استان تمام بخش های اجرایی را به بخش های علمی و دانشگاهی پیوند بزنیم و باید در این کارگروه ها از این افراد استفاده کنیم.

استاندار گلستان موضوع معنویت و اخلاق برای تحقق گام دوم انقلاب مورد تاکید است، افزود: توجه به اقتصاد، آزادی و عزت ملی و روابط خارجه و رمزبندی با دشمن و سبک زندگی اسلامی و ایرانی باید مورد توجه قرار گیرد.
زنگانه تاکید کرد: بحث تعارض منافع، نظارت بر بازار و کنترل گرانی از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد، توزیع عدالت و توجه به اقتصاد خانواده های محروم و همچنین ایجاد بندر  می تواند ظرفیت فوق العاده ای برای استان ایجاد کند.
وی گفت: آسان سازی خدمات درمانی و شناخت حقوق مردم و روستائیان برای حل مشکلات از دیگر موضوعاتی است که باید مورد اهتمام قرار گیرد.
 #‌خبری #‌اخبار منبع: گلستان ما

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

2 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

2 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

2 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

2 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

2 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

2 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

2 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

2 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

2 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...