خودروتک |
3 روز پیش

با این 5 اشتباه خودرویتان را از بین می برید

با این 5 اشتباه خودرویتان را از بین می برید

صرف نظر از اینکه روزانه رفت و آمد زیادی با خودرو دارید، یا چند ساعت به طور منظم پشت فرمان هستید، باید به این نکته توجه کرد که خودرو نیاز به مراقبت دارد تا در همین رفت و آمدهای روزانه دچار مشکل نشوید.

به گزارشخودروتکبه نقل از باشگاه خبرنگاران ، اگرچه ممکن است افراد به طور منظم اقدام به تعمیرات پایه ایخودرومانند تعویض به موقع روغن و تنظیم بادلاستیککنند اما ممکن است یک بی احتیاطی، ایمنی را به خطر بی‌اندازد.

استفاده نکردن از ترمز دستی:آیا می‌دانید قرار است هر وقت پارک می‌کنید از ترمز دستی استفاده کنید؟ فرقی نمی‌کندزمینصاف یا تپه‌ای باشد. سیستم انتقال قدرت می‌تواند هنگام حرکتوسیله نقلیهشما را در "پارک" متوقف کند، اما تنها مولفه‌ای که واقعاً برای قفل نگه داشتن چرخ‌های خودرو طراحی شده ترمز دستی است. بهتر است قبل از اینکه خودروی خود را پارک کنید، ترمز دستی خود را بگیرید تا به کاهش فشار در گیربکس کمک کند.

رانندگی با چراغ بنزین روشن:آیا می‌دانید بنزین در سیستم سوخت به عنوان خنک کننده عمل می‌کند؟ بنابراین اگر مخزن کم سوخت باشد، می‌تواند باعث گرم شدن بیش از حد قطعات و عملکرد نامناسب آن شود. اگر سوخت خودرو کاملاً تمام شود، پمپ سوخت، سیستم سوخت و مبدل کاتالیزوری خودرو آسیب می‌بینند. توصیه می‌شود هنگامی که وسیله نقلیه شما به یک چهارم مخزنبنزینمی‌رسد، سوخت رسانی کنید.

نادیده گرفتن علائم هشدار دهنده داشبورد:چراغ‌های هشدار روی داشبورد را نادیده نگیرید،به چراغ‌های هشدار دهنده موتور، باتری، خنک کننده، کیسه هوا و روغن توجه کنید. اگر می‌بینید که چراغ هشدار دهنده روشن می‌شود، در کنار خیابان بایستید و موضوع را بررسی کنید. نادیده گرفتن چراغ‌های هشدار دهنده می‌تواند شما را درگیر قبض‌های پرهزینه تعمیرهایجادهکند.

چراغ هشدار

نگه داشتن ترمز در سرازیری‌ها:قرار گرفتن پا روی پدال ترمز هنگام پایین آمدن از سراشیبی ها یا در ترافیک، توقف و حرکت می‌تواند ترمز‌های خودرو را بیش از حد گرم کند. ترمز‌ها هنگام گرم شدن بیش از حد مقداری از قدرت توقف خود را از دست می‌دهند. به جای استفاده از ترمز، سعی کنید هنگام پایین آمدن از شیب تند به دنده کمتر بروید و با احتیاط با فضای اضافی بینوسایل نقلیهرانندگی کنید و به جای استفاده از ترمز، سرعت را کم کنید.

حمل کردن مقدار زیادی بار با خودرو:بیشتر فشاروزنخودرو بر روی سیستم انتقال قدرت، سیستم تعلیق و ترمز‌ها است. حمل کردن وسایل سنگین با خودرو یا حتی وسایل غیر ضروری که در خودرو قرار دارند باعث ایجاد فشار به این قسمت‌ها و همچنین مصرف زیاد سوخت می‌شود. برای جلوگیری از آسیب‌ به خودرو و کاهش مصرف سوخت سعی کنید تا می‌توانید خودروی خود را سبک نگه دارید. تمام وسایل غیر ضروری که در خودرو هست را از آن خارج کنید.

 

خودروتک


#‌اخبار
منبع: خودروتک


تبلیغات

مطالب مرتبط

گرچه آبرو و نماد پورشه بدون شک مدل ۹۱۱ است، اما پانامرا را نیز می‌توان یکی از خودرو‌های جذاب و مهم آن دانست.

1 دقیقه پیش

محمد ناظری با بیان این که ۵۰۰ نفر از اهالی روستای آبادان ویزیت رایگان شدند، گفت: روحیه ایثار در دوران کرونا در کادر درمانی جلوه گر شده است.

3 دقیقه پیش

مجری کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی با اشاره به تزریق واکسن به عنوان تست انسانی برای گروه سوم گفت: روز گذشته به ۴ نفر و امروز به ۳ نفر واکسن ایرانی تزریق می شود.

3 دقیقه پیش

قیمت جهانی طلا در پایان معاملات دیشب با شتاب گرفتن رشد دلار سقوط کرد.

7 دقیقه پیش

یک فوق تخصص ریه گفت: سرفه‌های خشک در بهبود یافتگان کرونا نگران کننده و ماندگار نیست.

7 دقیقه پیش

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت که چهار مورد جدید ویروس جهش یافته انگلیسی در ایران شناسایی شده و ناقلان آن تحت درمان قرار گرفته‌اند.

یک ربع پیش

مهدی مهدوی‌کیا کاپیتان سابق تیم ملی برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال به‌عنوان نایب رئیس پیشنهادی علی کریمی اقدام کرده و به دنبال رفع مشکل قانونی ثبت‌نامش است.

یک ربع پیش

آرش رضاوند، هافبک تیم استقلال به دلیل مصدومیت دیدار تیمش با تراکتور را از دست داد.

یک ربع پیش

زلزله ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر بخش هایی از آذربایجان شرقی را لرزاند.

نیم ساعت پیش

مواد روانگردان شیشه جدید با رنگ و لعاب خاص,اده مخدر شیشه شکل نقل و شکلات,

نیم ساعت پیش

محققان در آمریکای جنوبی موفق به کشف اسکلت یک لاک پشت بزرگ شدند.

نیم ساعت پیش

حرم مطهر امام رضا(ع) در روز شهادت حضرت زهرا (س) حال و هوای دیگری دارد.

نیم ساعت پیش

دومین شبِ مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور رهبر انقلاب برگزار شد.

نیم ساعت پیش

پیش بینی آب و هوا در هفته اول بهمن 99,پیش بینی وضعیت آب و هوا در بهمن ماه 99,جزییات ورود سامانه بارشی به کشور ,,,

نیم ساعت پیش

رفتار‌های غیراخلاقی نه از سوی ورزشکاران معمولی و کمتر شناخته شده بلکه عمدتا از سوی افرادی صورت می‌گیرد که گا‌ها جزو نامداران رشته خود هستند و همه حساب ویژه‌ای روی آن‌ها باز می‌کنند.

نیم ساعت پیش