بیانیه مشترک جامعه اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی انجمن های مستقل درباره دستگیری حمید نوری خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خبرگزاری دانشجو، اتحادیه‌های جامعه اسلامی دانشجویان و انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و بسیج دانشجویی طی بیانیه‌ای با اشاره به دستگیری حمید نوری اعلام کردند: ما بعنوان بزرگترین مجموعه‌های دانشجویی ایران برگزاری دادگاه آقای نوری به هر شکل و صدور هرگونه حکمی را شدیداً محکوم می‌نماییم و از دولت سوئد می‌خواهیم حسن نیت جمهوری اسلامی ایران را با اقدام عملی متناسب پاسخ داده و عدالت را فدای اغراض سیاسی یک گروه تروریستی که چهار دهه پیش از این توسط ملت ایران اخراج شده اند نکند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مراقب باشیم تا در دهه ۶۰، جای شهید و جلاد عوض نشود، زیرا ملت ایران در دهه شصت مظلوم واقع شد و به دلیل اینکه تروریست‌ها و منافقین و پشتیبانان آن‌ها به امام و ملت ایران ظلم و خباثت کردند، ملت در موضع دفاع قرار گرفت و در نهایت هم پیروز شد.

مقام معظم رهبری

وقایع سال ١٣۶٠ و به دنبال آن جنایت‌های گروهک‌های تروریستی از کسی پوشیده نیست، کمتر کسی کشتار ناجوانمردانه پاک‌ترین فرزندان این سرزمین توسط گروهکی تمامیت خواه، جنایتکار و خشونت طلب را نشان از دموکراسی خواهی منافقین می‌داند؛ سازمان منافقین در پیش و پس از انقلاب اسلامی سال ١٣۵٧ به خوبی ذات پلید و وابسته به استکبار خود را نمایان ساخته بود و با آغاز درگیری‌های خیابانی در خرداد ۶٠ و ترور رهبران و مسئولان کشور از جمله شهیدان بهشتی، رجایی و باهنر و همچنین کشتار غیرنظامیان اعم از زنان و کودکان در بازار و خیابان، جایی برای تردید در تعمد آنان در جنایت و ترور باقی نگذاشتند. خیانت‌های منافقین به دهه ۶٠ محدود نمی‌ماند و رد پای این گروهک را می‌توان در ترور دیگر مسئولان جمهوری اسلامی ایران، نظیر شهید صیاد شیرازی، شهید لاجوردی و همچنین مشارکت در طراحی و اعمال تحریم‌های اقتصادی، دارویی و... علیه مردم و همچنین همراهی با بدخواهان و دشمنان قسم خورده این سرزمین نیز مشاهده کرد.

از خرداد ٩۶ که غربگرایان، خادمان نظام جمهوری اسلامی ایران را ناجوان‌مردانه هدف اتهامات بی اساس و واهی خود قرار دادند تا به امروز، ماشین تهمت و دروغ کشور‌های غربی با پوشش دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای دشمن و سکوت مجامع بین المللی، اقدام به تهاجم گسترده‌ی میدانی و رسانه‌ای علیه چند تن از مسؤولین اجراء عدالت در ایران نموده اند.

جدیدترین موضوع در این عرصه، توطئه برای دعوت و دستگیری آقای حمید نوری، کارمند سابق قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و برگزاری دادگاه ناعادلانه و نمایشی ایشان به اتهام مشارکت در اجرای احکام قضائی دهه ۶٠ شمسی است.

مقصود از اجرای احکام قضائی اعدام‌های دهه ۶٠، قصاص قاتلان و تروریست‌هایی است که دستشان به خون بیش از ١٧٠٠٠ نفر از مردان و زنان و کودکان این سرزمین آلوده بود، منافقینی که به ترور‌های کور و ددمنشانه بسنده نکردند و در حساس‌ترین مقطع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به صفوف دشمن ملت ایران، ارتش بعثی صدام پیوستند و به عنوان ستون پنجم دشمن خیانت‌های جبران ناپذیری را علیه کشورمان روا داشتند.

دولت سوئد در این زمینه علی‌رغم حسن نیت جمهوری اسلامی ایران، رفتاری غیر حرفه‌ای و دون شأن دیپلماتیک از خود نشان داده و با برگزاری غیرعادلانه دادگاه آقای حمید نوری، رسماً به دستگاه مجری نقشه‌های شوم گروهک تروریستی منافقین تبدیل شده است.

ما بعنوان بزرگترین مجموعه‌های دانشجویی ایران برگزاری دادگاه آقای نوری به هر شکل و صدور هرگونه حکمی را شدیداً محکوم می‌نماییم و از دولت سوئد می‌خواهیم حسن نیت جمهوری اسلامی ایران را با اقدام عملی متناسب پاسخ داده و عدالت را فدای اغراض سیاسی یک گروه تروریستی که چهار دهه پیش از این توسط ملت ایران اخراج شده اند نکند.

همچنین دولت سوئد که از مدعیان دفاع از حقوق بشر است باید در مقام مسئول به دلیل حمایت از گروهی خشونت طلب که جان هزاران انسان بی‌گناه را گرفته اند در حاضر و در برابر تاریخ پاسخگو شوند؛ که این مهم با مطالبه جدی جامعه نخبگانی و دانشگاهی سوئد و پیگیری مجامع بین المللی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند، می‌تواند با سرعت بیشتری منجر به نتیجه مطلوب گردد.

همچنین ضمن قدردانی از دولت جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه بابت پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته تا به امروز، پیگیری‌های اثر بخش تری را از ایشان خواستاریم.

لازم است وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌های مربوطه، ضمن دنبال نمودن این پرونده تا حصول نتیجه مطلوب، ریشه کنی شجره خبیثه منافقین در کشور‌های خارجی را به طور جدی مورد پیگیری قرار دهد.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه، ۳۱ اردیبهشت‌ماه) با ۱۵ هزار و ۲۸۶ ‌واحد کاهش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۷۹‌ هزار واحدی قرار گرفت.

5 ساعت پیش

برخی از خودروها، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز بدون تغییر بوده است.

5 ساعت پیش

امام حسن مجتبى (ع) یکی از شرایط استجابت دعا را تلاش بندگان برای جلب رضایت خدا عنوان می‌کنند.

5 ساعت پیش

مشهد-چهل و ششمین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران به میزبانی شهرداری مشهد مقدس در نخستین هفته خردادماه سال جاری طی دو روز متوالی برگزار خواهد شد

5 ساعت پیش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام ویدیوئی به آیین پایانی رویداد سینما حماسه، شهدا را بزرگترین حماسه آفرینان تاریخ توصیف کرد و گفت: هنر حماسه از سرمایه های بزرگ این سرزمین است و امروز نیازمند روح حماسه در سینما، تئاتر، موسیقی، کتاب و همه بخش های فرهنگی و هنری هستیم.

5 ساعت پیش

در شبانه‌روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۵۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند.

5 ساعت پیش

بلومبرگ طی گزارشی از رشد قابل توجه هزینه‌های تولید گوشت در دنیا نوشت: بسیاری از دامداران که از همه طرف ضربه خورده‌اند مجبور شده‌اند دام‌های خود را بفروشند که درنتیجه آن تولید گوشت در کوتاه‌مدت کاهش و قیمت‌ها افزایش خواهد یافت.

5 ساعت پیش

یکی از نویسندگان فیلمنامه لامینور از وضعیت اکران این فیلم انتقاد کرد.

5 ساعت پیش

مهلت ثبت نام حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ تا پایان خردادماه تمدید شد.

5 ساعت پیش

بیشتر...