خبرگزاری ایسنا |
3 روز پیش

جمع آوری ۴۴ مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز توقف فعالیت مجازها ایسنا

جمع آوری ۴۴ مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز / توقف فعالیت مجازها

سخنگوی صنعت برق گفت: طبق تبصره ۲ ماده ۴ مصوبه سال ١٣٩٨ هیات وزیران در اوقات پیک، خرید برق از شبکه سراسری توسط ماینرها ممنوع بوده و در مصوبه سال ۱۴۰۰ نیز وزیر نیرو این مساله را به صراحت اعلام کرده است.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در قرارداد تامین برق مراکز استخراج رمزارز این موضوع ذکر شده است،اظهار کرد: در قوانینی که در حال طی مراحل تصویب است نیز خرید برق از شبکه برق در ایام محدودیت دار (فصل گرم و سرد) توسط ماینرها ممنوع بوده و باید از روش های دیگر مانند دیزل و تجدیدپذیر اقدام به تامین برق کنند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای جمع آوری ماینرهای غیر مجاز گفت: با تلاش های صورت گرفته ۴۴ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز، کشف و جمع آوری شده که نکته قابل توجه در این موضوع، افزایش تاثیر گزارش های مردمی در کشف مراکز غیرمجاز بوده که نشان دهنده حساسیت مردم در این زمینه است.

رجبی مشهدی افزود: از این تعداد مراکز غیرمجاز، ۳۶۴ دستگاه ماینر با ظرفیت مصرفی ۹۱۰ کیلووات کشف شده است. ۴۴ درصد از اینکشفیات توسط گزارش های مردمی، ۱۷ درصد از طریق بازرسی های محلی و ۳۹ درصد با سایر روش ها انجام شده که در گزارش پیشین، سهم گزارش های مردمی از این کشفیات، ۱۹ درصد بوده و بخش عمده ای از از کشفیات مربوط به استان های تهران، خراسانرضوی، اصفهان، خوزستان، آذربایجان شرقی و فارس است.

وی اظهار کرد: در مجموع تاکنون ۷۰۹۸ مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز کشف و تعداد ۲۳۳ هزار و ۵۷۵ جمع آوری شده است. هر دستگاه استخراج بیت کوین (ماینر) به صورت متوسط توان مصرفی به اندازه پنج یخچال ۲۰ فوت و چهار کولر آبی دارد و به همین دلیل استخراج های غیرمجاز به دلیل ایجاد اختلال در شبکه توزیع، می تواند باعث بروز آسیب به وسایل برقی شهروندان شود.

سخنگوی صنعت برق گفت: هموطنان می توانند در صورت مشاهده تخلف، موارد را از طریق سامانه اینترنتی سمات به آدرسhttps://www.tavanir.org.ir/samaat  و یا اپلیکیشین برق من گزارش کنند که پس از بررسی و صحت سنجی گزارش، به افشاکنندگان پاداش نقدی تعلق می گیرد و اطلاعات افشاکنندگان (سوت زنان) محرمانه باقی می ماند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو کمیسیون صنایع اظهار داشت: وزیر صمت در بحث کنترل قیمت کالاهای صنعتی هم عملکرد قابل قبولی نداشته است و امروز در این حوزه هم گرانی بیداد می‌کند و بازار آن بی‌سرو سامان مانده و از کنترل خارج شده است.

6 ساعت پیش

ایی ای6(EA6) نام یک سدان فناورانه از کمپانی گاک است که در بازار چین از 25800 تا 29300 دلار قیمت دارد.

5 ساعت پیش

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در هر شیطنت و فتنه‌ای در کشور جای پای نفاق دیده می‌شود،گفت: جریان انقلاب باید آگاه باشدتا جریان نفاق نتواند اهداف پلید خود را دنبال کند.

7 ساعت پیش

شرکت خودروسازی پورشه اعلام کرد ساخت نمونه اولیه اسپورت ۹۶۳ را به پایان رسانده است که از سال آینده از این خودروبرای کسب بیستمین پیروزی کلی در مسابقات ۲۴ ساعته Le Mans استفاده خواهد کرد.

6 ساعت پیش

باشگاه استقلال بعد از اعتراض هواداران تصمیمش در خصوص جذب یک بازیکن را تغییر داد.

5 ساعت پیش

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از ریزش قیمت خودروهای پراید و پژو و افزایش قیمت خودروهای سمند و دنا است.

6 ساعت پیش

بیشتر...