خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

هم اکنون زمان مناسبی برای عملیات نظامی در رفح نیست ایسنا

هم‌اکنون زمان مناسبی برای عملیات نظامی در رفح نیست

جان کربی عنوان کرد تا زمانی که از امنیت غیرنظامیان در رفح اطمینان حاصل نشود، زمان برای عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در این منطقه مناسب نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه در اظهاراتی درباره تبادل زندانیان به اسارت گرفته شده توسط حماس گفت: گفت‌وگوها در قاهره درباره توافق آزادی زندانیان ادامه دارد و بایدن به آزاد کردن اسرای در غزه متعهد است.

وی ادامه داد: ما از تداوم مذاکرات در مصر خوشحالیم. این مذاکرات سازنده هستند و در مسیر درست پیش می‌روند. ما خواستار آزادی گروگان‌ها هستیم و برای حصول آتش‌بسی پایدار جهت آزادی آن‌ها تلاش می‌کنیم.

کربی در ادامه درخصوص عملیات رژیم صهیونیستی در رفح گفت: ما نگرانی خود در رابطه با هدف قرار گرفتن غیرنظامیان در عملیات نظامی در رفح را به اطلاع همتایان صهیونیستی رساندیم.

وی عنوان کرد: رئیس‌جمهور بایدن گفته که پیش از اطمینان حاصل کردن از امنیت غیرنظامیان زمان برای عملیات در رفح مناسب نخواهد بود. ما خواستار پیدا کردن روش‌هایی برای کاهش تلفات غیرنظامیان هستیم.

این مقام ارشد آمریکایی در ادامه گفت: اسرائیل گام‌هایی در راستای برقراری مسیرهای امن به غزه اتخاذ کرده اما این توجیهی برای کشتن غیرنظامیان نیست.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود از کنگره خواست تا بسته‌های کمکی جدیدی را برای رژیم صهیونیستی و اوکراین تصویب کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی دوشنبه از بمباران بخش‌هایی از شهر رفح در جنوب خبر داد که به شهادت دست‌کم ۱۰۰ فلسطینی و مجروح‌شدن بیش از ۲۳۰ تن منجر شد.

حماس طی آتش‌بس یک هفته‌ای در اواخر نوامبر بیش از ۱۰۰ اسرائیلی را که در غزه در بند نگهداری می‌کرد، در ازای آزادی ۲۴۰ اسیر فلسطینی شامل زن و کودک در زندان‌های اسرائیلی آزاد کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شهاب زاهدی پس برتری پرسپولیس مقابل تراکتور بخاطر این پیروزی خدا را شاکریم.

نیم ساعت پیش

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما قهرمان سه‌گانه ایران هستیم، البته با 30 درصد دریافتی در هفته هفدهم.

نیم ساعت پیش

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس از پاسخ دادن به خبرهای روزهای اخیر درباره حضور در لیگ ژاپن خودداری کرد.

نیم ساعت پیش

دو موتورسیکلت در هند با یکدیگر تصادف کردند.

1 ساعت پیش

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در اعتراض به تصمیم داور دیدار با تراکتور کارت قرمز گرفت.

نیم ساعت پیش

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در اعتراض به تصمیم داور دیدار با تراکتور کارت قرمز گرفت.

1 ساعت پیش

دبیر شورای نگهبان گفت: ظهور حضرت صاحب ‌الزمان (عج)، مصداق تحقق وعده‌ تخلف‌ناپذیر الهی یعنی برچیدن بساط ظلم و استقرار حکومت جهانی مستضعفین است.

یک ربع پیش

سرمربی برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس به جای خالی تماشاگران در بازی امروز این تیم مقابل تراکتور اشاره و ابراز امیدواری کرد، در بازی آتی آنها سرخپوشان را همراهی کنند.

نیم ساعت پیش

شجاع خلیل‌زاده، مدافع تیم فوتبال تراکتور در میکسدزون خبری پس از باز با پرسپولیس با یکی از خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...