خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

سالمندی چالش بزرگ جوامع بشری است حوزه توانبخشی از مولفه های مهم افزایش امید به زندگی ایسنا

سالمندی چالش بزرگ جوامع بشری است/حوزه توانبخشی از مؤلفه‌های مهم افزایش امید به زندگی

سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروزه سالمندی یک زنگ خطر و چالش بزرگ برای جوامع بشری محسوب می‌شود و باید فناوری‌های توانبخشی در عرصه‌های مورد نیاز جامعه ایفای نقش کند.

به گزارش ایسنا، دکتر حمیدرضا بنفشه امروز در دومین جشنواره ملی فناوری‌های توانبخشی که در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: امروزه حوزه توانبخشی در جوامع بین‌المللی هم ارزش پیدا کرده و یکی از مؤلفه‌های مهم افزایش امید به زندگی است که دنیا امروزه با موضوع سالمندی به عنوان یک چالش رو به رو شده است و یک تهدید بزرگ حساب می شود.

وی افزود: یکی از رویکردهای توانبخشی افزایش کیفیت زندگی است، فناوری‌های نوین در حوزه توانبخشی نظیر هوشمندسازی، توانبخشی از راه دور، تجهیزات توانبخشی هوشمند با نیازهای شخصی شده، هوش مصنوعی، شخصی‌سازی دستگاه‌های توانبخشی و ... جای کار فراوان دارد و در دنیا نیز کار شده و ما نیز با توجه به نیاز کشور باید گام‌های عملیاتی برداریم، در حال حاضر جامعه هدفی که از تکنولوژی و فناوری‌های توانبخشی استفاده می‌کنند، در حال افزایش است و توانبخشی از راه دور مبتنی بر عدالت، واقعیت افزوده و واقعیت تجاری که می‌تواند چهره انواع دستگاه‌هایی را که در حوزه توانبخشی استفاده می‌کنیم، تغییر دهد و باید همگام با دنیا از توانمندی شخصی‌سازی و کاربردی‌سازی‌ استفاده کنیم.

سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدواریم با برگزاری دومین جشنواره فناوری‌های توانبخشی با هدف‌گذاری و تشکیل کمیته‌های تخصصی بتوانیم از نظرات اساتید مجرب این حوزه استفاده کنیم و مندر این رویداد علمی کشوری از فناوران و دغدغه‌مندان دعوت‌ می‌کنم تا ایده‌ها و پروپوزال‌ها یا محصولاتی را که برای تجاری‌سازی نیاز به حمایت ما دارند، به ما معرفی کنند تا بتوانیم حمایت‌های لازم در این خصوص را انجام دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم در حوزه افزایش، ارتقای دانش و فناوری‌های حوزه توانبخشی، مشارکت کل کشور را جذب کنیم و منتظریم تا خروجی این جشنواره منجر به جذب ایده‌ها یا پروپوزال‌هایی باشد که توسط متخصصان و اساتید این حوزه تایید شود تا ما هم بتوانیم به وظیفه‌ای که حمایت از فناوری‌های نوین در حوزه توانبخشی است، جامه عمل بپوشانیم و شاهد ارتقای عرصه‌های علمی و درمانی کشور باشیم.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سباستین فتل قهرمان چهار دوره فرمول که در پایان فصل 2022 اعلام بازنشستگی کرد، در مورد احتمال از سرگیری حرفه خود واکنش نشان داد.

1 ساعت پیش

رای گیری در شعب سراسر کشور تا ساعت ۲۰ تمدید شد.

1 ساعت پیش

معاون استاندار و فرماندار مشهد گفت: اتاق وضعیت انتخابات برای پایش و رصد لحظه‌ای شعب اخذ رای و رفع نقایص موجود ایجاد شده است.

1 ساعت پیش

طحان نظیف گفت: طبق شواهد درصد مشارکت خوب بوده است و حتی نسبت به انتخابات مجلس یازدهم این مشارکت بهتر بوده است. اما آمار نهایی و تکمیلی را پس از اتمام فرایند اعلام می‌کنیم.

1 ساعت پیش

دفتر آیت‌الله سیستانی مرجع شیعیان در عراق بیانیه‌ای را در خصوص روز آغاز ماه مبارک رمضان صادر کرد.

نیم ساعت پیش

سد فریمان که براثر خشکسالی‌های اخیر خشک شده بود، پس از بارش‌های اوائل اسفند ۱۴۰۲ جان دوباره‌ای گرفت.

نیم ساعت پیش

مردم مشهد امروز جمعه ۱۱ اسفند از اولین ساعات آغاز رای گیری در پای صندوق‌های رای حضور چشمگیری داشتند.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه در مسجد دانشگاه صنعتی شریف آرای خود را به صندوق انداخت.

1 ساعت پیش

رئیس ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی شهرستان بهارستان گفت: ۵ نفر که اقدام به خرید رأی می‌کردند دستگیر و پرونده قضایی برای آن‌ها تشکیل شد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...