گزارشی از تجمعات امروز دانشگاه های تهران خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، امروز برخی دانشگاه‌های تهران شاهد اعتراضات دانشجویی بود.

در تجمع دانشگاه تهران که حوالی ظهر امروز آغاز شد دانشجویان گاهی شعارهای سیاسی و فرهنگی تندی می‌دادند اما طبق معمول در فضای دانشگاه خبری از آسیب زدن به اموال عمومی نبود. تعداد دیگری از دانشجویان نیز تجمع همزمانی را ترتیب داده بودند و در واکنش به آشوبگری‌ها شعارهایی نظیر « حرف ما یک کلام، بازی نخور والسلام، گفت وگو،گفت وگو، چاره این مسئله است » سر می‌دادند.

دانشگاه علامه نیز ظهر امروز شاهد تجمع جمعی از دانشجویان معترض بود. برخی دانشجویان در این تجمع که حدود یک ساعت طول کشید با سر دادن بعضی شعارهای تند سیاسی اعتراض خود را نشان دادند. دانشجویان انقلابی نیز تجمع مشابهی را در این دانشگاه ترتیب دادند و موضع خود را به طور شفاف اعلام کردند.

در دانشگاه شریف و الزهرا نیز شرایط تا حدودی مشابه بود. تعداد دانشجویان معترض با دانشجویان انقلابی برابری می‌کرد. هر دو گروه نیز تلاش کردند مواضع خود را در شعارهایشان نشان دهند.

حضور دانشجویان سال بالاتر، مدیریت مسوولان حراست و اراده خود تجمع‌کنندگان برای عدم درگیری سبب شد در این تجمعات شاهد درگیری نباشیم و دانشجویان پس از اعلام مواضع و شعارهای خود در کلاس‌های درس حاضر شوند.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: یکی از نگرانی‌های مهم کشاورزان این استان برای این سال زراعی، ورود کرم برگ‌خوار پاییزه است.

یک ربع پیش

برنامه "غزه تحت حمله" GAZA UNDER ATTACK شبکه پرس تی‌وی تشدید بحران انسانی در غزه پس از نقض آتش‌ بس را بررسی می‌کند.

یک ربع پیش

مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه مجموعه فرهنگی و موکب حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) وابسته به شهرداری شیراز امروز، ۱۸ آذرماه در مرز شلمچه برگزار شد.

یک ربع پیش

اردوغان معتقد است اسلام هراسی و بیگانه هراسی که جوامع غربی را مانند پیچک سمی احاطه کرده در راس تهدیدهای حقوق‌بشری قرار دارد.

یک ربع پیش

انتخاب بهترین شرکت دکوراسیون داخلی در تهران ممکن است به دلیل تعداد زیاد شرکت‌های فعال در این حوزه و نیز عدم اطلاعات کافی از کیفیت خروجی نهایی کار طراحی شرکت ها، سخت و چالش‌برانگیز باشد.

یک ربع پیش

یک دانشجوی دوره دکتری دانشگاه صنعتی شریف به تشریح مهمترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی پرداخت و خواستار توجه مسئولان آموزش عالی برای رفع این مشکلات شد.

یک ربع پیش

رهبر حزب حرکت ملی ترکیه اعلام کرد که شرط موافقت آنکارا با عضویت سوئد در ناتو صلح میان فلسطین و رژیم صهیونیستی و محاکمه بنیامین نتانیاهو در دادگاه لاهه است.

یک ربع پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: کلید خنثی‌سازی غائله سال گذشته بیداری مردم بود و آنان سره را از ناسره تشخیص دادند و فهمیدند دشمن از راه‌اندازی این غائله، چه هدفی دنبال می‌کند.

یک ربع پیش

مدیرکل بنیاد شهید استان از برگزاری همایش سه روزه سلامت جانبازان شیمیایی در سرعین خبر داد.

یک ربع پیش

بیشتر...