ورزش سه‌ |
۲ هفته پیش

بالی تبار: فردای المپیک ناصر علیزاده به ۹۷ کیلو می رود ورزش سه

4 سال برای او هزینه شده، چرا باید امروز تغییر وزن دهد؟

بالی‌تبار: فردای المپیک ناصر علیزاده به 97 کیلو می‌رود

مربی ناصر علیزاده تأکید کرد این کشتی‌گیر در سال المپیک تغییر وزن نخواهد داد و در وزن 87 کیلوگرم در چرخه کارش را دنبال خواهد کرد.

بالی‌تبار: فردای المپیک ناصر علیزاده به 97 کیلو می‌رود

به گزارش "ورزش سه"،عادل بالی‌تبار در گفت‌وگو با تسنیم درباره اینکه عنوان شده به ناصر علیزاده اجازه حضور در چرخه وزن 87 کیلوگرم داده نخواهد شد، اظهار داشت: ناصر زیر 90 کیلوست. او از زمانی که از مسابقات جهانی برگشته، زیر نظر پزشک تغذیه بوده و این وزن بسیار ایده‌آلی برای کشتی گرفتن در 87 کیلوگرم است. قبلاً وزن طبیعی بدنش 92 کیلوگرم بود. ان‌شاءالله در همین وزن می‌ماند و فردای المپیک به 97 کیلوگرم خواهد رفت. علیرضا دبیر خودش قهرمان المپیک بوده است و خوب می‌داند که تغییر وزن ناصر علیزاده در سال المپیک به‌عنوان کشتی‌گیری که چهار سال روی او برای 87 کیلوگرم سرمایه‌گذاری و هزینه شده، اشتباه است. او در آسیا همه حریفانش را شکست داده و چهار دوره فینالیست آسیا شده است.

وی ادامه داد: سال المپیک، سال آزمون و خطا نیست. عقلانی هم نیست کشتی‌گیری که در گزینشی آسیایی می‌تواند سهمیه بگیرد را کنار بگذاریم. اگر نتوانیم سهمیه 87 کیلوگرم را در گزینشی آسیایی بگیریم، گرفتن آن در گزینشی جهانی با توجه به حضور کشتی‌گیران صربستانی، دانمارکی و مدعیان زیادی که سهمیه نگرفتند، سخت می‌شود. به نظر من نباید ریسک کرد و اشتباه المپیک قبلی تکرار شود. آنجا هم حسین نوری به گزینشی آسیایی اعزام شد و نتوانست سهمیه بگیرد، ناصر علیزاده را به گزینشی جهانی فرستادند که خیلی خوب کشتی گرفت و کار هم خیلی سخت‌تر بود که او سوم شد و آنجا فقط به فینالیست‌ها سهمیه داده می‌شد. به این ترتیب در المپیک قبلی نماینده‌ای در 87 کیلوگرم نداشتیم.

عضو پیشین کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان همچنین تصریح کرد: البته من قصد دخالت در کار کادر فنی و فدراسیون کشتی را ندارم، اما به‌عنوان یک مربی این را می‌گویم که چهار سال از بیت‌المال برای ناصر علیزاده هزینه شده است و نباید در سال المپیک مانع از حضور این کشتی‌گیر در وزن 87 کیلوگرم شد. آزمون و خطا بماند برای بعد از المپیک 2024 پاریس.

«ناصر علیزاده که تیم ارتش‌ها را در مسابقات سیزم همراهی می‌کند، در رقابت‌های کشوری روی تشک خواهد رفت؟»، بالی‌تبار در پاسخ به این پرسش به تسنیم گفت: نه، به‌خاطر مدالی که در بازی‌های آسیایی گرفت، از شرکت در مسابقات کشوری معاف است.

سرمربی تیم کشتی فرنگی ارتش‌ها نیز درباره زمان اعزام این تیم به باکو تأکید کرد: مسابقات کشتی فرنگی 10 و 11 و کشتی آزاد 8 و 9 آذر در باکو برگزار می‌شود. هر دو تیم صبح روز ششم آذر ماه به باکو اعزام می‌شوند.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مقتدرترین صدرنشین فوتبال اروپا (باورنکردنی ولی واقعی) شب گذشته برابر بارسا نمایشی قهرمانانه داشت. بارسا در لالیگا و در خانه چنین تحقیری را به یاد ندارد.

نیم ساعت پیش

روبرت لواندوفسکی، ستاره بارسلونا، نتوانسته است در این فصل انتظارات را از خودش برآورده کند.

نیم ساعت پیش

بازی این هفته میلان برابر نیوکسل از اهمیت بسیار زیادی برای استفانو پیولی برخوردار است.

نیم ساعت پیش

حبیب اخلاقی دارنده 2 مدال برنز جهان و مربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی بعنوان مدیر تیم‌های کشتی فرنگی استان تهران منصوب شد.

نیم ساعت پیش

منچستریونایتد قصد دارد پیشنهاد معاوضه جیدون سانچو، ستاره ناکام این تیم، با رافینیا را با بارسلونا مطرح کند.

نیم ساعت پیش

چهار مصدوم رئال مادرید روند مثبتی را طی می‌کنند و بازگشتشان نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. همه آنها شاید برای نیمه نهایی سوپرجام مقابل اتلتیکو نیز آماده باشند.

نیم ساعت پیش

با معاینات پزشکی صورت گرفته مشخص شد که قرنیه چشم ایمان سلیمی مشکلی ندارد و تاری دید او هم برطرف می‌شود.

نیم ساعت پیش

باشگاه استقلال اعلام کرد که اعضای این تیم مصاحبه‌ای را پس از بازی با فولاد انجام نداده‌اند.

نیم ساعت پیش

رافائل نادال با حضور یک میهمان ویژه ترینات خود را در کویت پیگیری می‌کند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...