خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

صدور مجوز برای محصولات فناوران خوزستان تسهیل شود ایسنا

صدور مجوز برای محصولات فناوران خوزستان تسهیل شود

ایسنا/خوزستاندبیر کنسرسیوم بیوتکنولوژی پارک علم و فناوری خوزستان خواستار تسهیل صدور مجوز برای محصولات فناوران و شرکت‌های دانش بنیان به ویژه در حوزه بیوتکنولوژی در استان شد.

حسین یزدانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فناوران و شرکت‌های دانش بنیان در استان خوزستان متاسفانه با چالش‌های زیادی از جمله صدور مجوزها روبه‌رو هستند. بحث صدور مجوزهای فناوری در خوزستان بسیار مورد توجه است؛ به عنوان مثال در حوزه بیوتکنولوژی که زیرمجموعه‌های سلامت، تکنولوژی، کشاورزی، پزشکی، محیط زیست و علوم دامی را بر عهده دارد مجوزهای محصولات فناوران این بخش به شدت تحت تاثیر و دستخوش تغییرات سازمانی است.

وی با اشاره به بی‌توجهی در اعطای مجوزها ادامه داد: به عنوان مثال سازمان غذا و دارو تنها صدور مجوزهای بهداشتی آرایشی را به معاونت غذا و دارو تفویض کرده است و به زیرساخت‌های فناورانه این حوزه توجه نشده است، در حالی که پارک علم و فناوری خوزستان یکی از پارک‌های قدرتمند در حوزه تولید دارو و فرآورده‌های آن است و تعداد شرکت‌های ما در این حوزه کم نیستند اما متاسفانه هنوز برای دریافت مجوزها و پروانه‌ها با سازمان صنعت و معدن درگیر هستیم و از طرف دیگر، دریافت مجوزها و ثبت برند، زمان‌بر است در حدی که برخی شرکت‌ها بیش از یک سال است که درگیر هستند به این دلیل که پرونده‌ها بسیار دیر مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ امیدواریم این مسائل پیگیری و حل شوند.

دبیر کنسرسیوم بیوتکنولوژی پارک علم و فناوری خوزستان گفت: تفویض اختیارات به معاونت غذا و دارو باید بسیار بیشتر از این‌ها باشد. ما شرکت‌های بزرگ داروسازی مانند شرکت "رازی" را در استان خوزستان داریم اما متاسفانه تعطیل شد. کارخانه تولیدی "بوژنه" را نیز در استان خوزستان داشتیم که به علت نبود دانش فنی و نبود ارتباط سازمانی با پارک علم و فناوری، این شرکت نیز به استان دیگری منتقل شد.

یزدانی با بیان اینکه استان خوزستان از نظر جمعیتی در حال تبدیل شدن به استان خاکستری (سالمند) است، افزود: در این شرایط باید نرخ اشتغال را برای جوانان و دانشجویان افزایش دهیم و با یک برنامه سازمان‌دهی شده، دانشجویان را به حضور در مراکز رشد و پارک علم و فناوری تشویق کرد. توجه نکردن به این مساله، نرخ اشتغال را کاهش می‌دهد در حالی که شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند نرخ اشتغال را افزایش دهند.

وی در پایان گفت: خواستار این هستیم که به جز توجه به حوزه نفت و گاز، به بیوتکنولوژی و پزشکی نیز توجه لازم انجام شود. خوزستان سومین استان با نرخ دیابت بالا در کشور و دارای حدود ۷ هزار بیمار دیابتی است؛ چهار شرکت در پارک علم و فناوری در حوزه دیابت فعالیت می‌کنند اما متاسفانه زیرساخت لازم برای فعالیت در این حوزه وجود ندارد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین گمرک جمهوری اسلامی، شرط تأیید دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سامانه فرامرزی گمرک (تیک صادراتی) از صادرات شمش فولادی تولیدشده در کارخانجات ذوب القایی حذف شد.

نیم ساعت پیش

مجامع «عمومی عادی سالیانه»، «عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده» و «عمومی فوق‌العاده» صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران از ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱، در ساختمان ستاره ونک تهران برگزار می‌شود.

نیم ساعت پیش

به دلیل شرایط جوی بازی پرسپولیس و شهرخودرو لغو شد.

نیم ساعت پیش

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با امضای تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پیشگام حمایت از صنایع خلاق شد.

نیم ساعت پیش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان از سقوط یک فروند جنگنده f7 در اطراف انارک از توابع شهرستان نایین در ساعت ٨:٣٠ دقیقه امروز خبر داد.

نیم ساعت پیش

تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بانک قرض الحسنه مهر به منظور توسعه همکاری‌های مشترک و تامین منابع مالی مورد نیاز تولیدکنندگان بازی‌های ویدئویی به امضا رسید.

نیم ساعت پیش

سازمان بهداشت جهانی خبر از تاثیر دارو و واکسن های آبله روی گونه آبله میمونی داده است.

نیم ساعت پیش

شرکت بیمه دی با حضور در مناقصه بنیاد شهید و امور ایثارگران برای پنجمین سال متوالی توانست به عنوان برنده این مناقصه شناخته شود.

نیم ساعت پیش

عضو هئیت مدیره انجمن پارکینسون ایران با اشاره به اینکه ابتلا به پارکینسون قابل پیشگیری نیست و تنها می‌شود روند بیماری را بعد از ابتلا، کنترل و پیشرفت آن را کندتر کرد، گفت: ایجاد حالت‌های کند در افراد به لحاظ حرکتی نشانه‌ای مهم از ابتلای فرد به بیماری پارکینسون است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...